MAP 1907 Volodymyr Zelenskyj a Adolf Hitler – srovnávací analýza s překvapivým výsledkem!

Ve stejný den, kdy prezident Zelenskyj odvolal generála Zalužného, se ukrajinská vláda tiše podvolila tlaku americké administrativy a přijala drastická opatření nařízená Mezinárodním měnovým fondem (MMF) k zajištění dalšího financování války proti Putinovi. Opatření jsou tři: 1 – Zvýšit daně! 2 – Snížit zdravotní, sociální a všechny další výdaje, které nejsou určeny k bezprostřednímu vedení války! 3 – Donutit ukrajinské banky, aby vyměnily peníze občanů, které mají na svých účtech, za “vysoce výnosné ukrajinské vládní dluhopisy”!  Washington od prosince 2023 držel Kyjevu nůž pod krkem a nechal svůj fond MMF, aby Kyjev vydíral, že mu podobně jako USA, přestane poskytovat další miliardové půjčky, pokud Zelenskyj ihned nezavede drakonická opatření proti vlastním lidem. Ukrajinská vláda celou dobu věděla, že dvojitému americkému vydírání, aby přenesla válečné náklady výhradně na své občany, nemůže odolat, ale se souhlasem čekala až na výhodnou dobu, až “když mediálně “zapadne”. Odvolání generála Zalužného takovou příležitost poskytlo. Cílem Zelenského opatření je z Ukrajinců jen do konce letošního roku vyždímat dodatečných 5 miliard USD (115 miliard CZK). Toto opatření je vnímáno jako poslední možný krok Ukrajiny před  závěrečným “roztočením lisů na hřivny”, které sice spustí raketovou inflaci a pád její směnné hodnoty, a vyvolá rozsáhlé vnitřní nepokoje, ale režimu umožní válku ještě o rok protáhnout.

Volodymyr Zelenskyj se tak na konci druhého roku své války proti Rusku dostal do úplně stejné pozice jako Adolf Hitler! Nacistická mašinerie se po krachu své druhé letní ofenzívy, která místo toho, aby Stalina srazila na kolena, vedla po porážce nacistů u Stalingradu, dostala do stavu, kdy pokračovat ve válce umožňovala jen “totální ekonomická a lidská mobilizace všech zdrojů Říše”. Nacistické vedení tento “totaler Krieg” vyhlásilo po pečlivých přípravách, protože se bálo reakcí prostých Němců, 18. února 1943 při slavné řeči Josepha Goebbelse ve Sportovním paláci. Kyjevské vedení svou “úplnou mobilizaci pro konečné vítězství” přijalo 8. února 2024. A ne bez zajímavosti – také po krachu své druhé letní ofenzívy, která měla Putina srazit na kolena. A také okamžik vyhlášení své totální mobilizace pečlivě zvažovalo, protože se obávalo “bouřlivých reakcí prostých Ukrajinců”. 

Existují i další doslova osudové shody mezi činy Zelenského a Hitlera ve válce proti  Rusku, či SSSR. Až do porážky pod Moskvou bylo ve III. říši za veškeré válečné strategické plánování, mobilizaci a rozmisťování vojsk výlučně zodpovědné německé vojenské velitelství OKH, (de facto německý generální štáb). 19. prosince 1941 Hitler v rámci organizačních změn po porážce pod Moskvou  zbavil OKH kompetence řídit celkovou válečnou strategii, a jakkoli se vměšovat velitelství OKW do vedení do války proti Rusku. A sám se jmenoval nejvyšším velitelem vojsk, kterým zůstal až do své smrti. Obdobně 8. února 2024 Zelenskyj v rámci organizačních změn po porážce pod Doněckem zbavil nově jmenovaného Nejvyššího velitele ukrajinské armády kompetence řídit celkovou válečnou strategii, a vyjadřovat se k otázkám strategického velení vojsk. Podle zdrojů uvnitř kyjevského režimu tak už bude další strategii války proti Putinovi výhradně určovat jen dvojice válečníků  Zelenskyj a Yermak – vzděláním herec a filmový producent, a žádný hloupý generál jako Zalužnyj jim už do toho kecat nebude. 

Yermak – filmový producent, byl Zelenským včera jmenován Nejvyšším vojenským stratégem Ukrajiny. Generálové už nemají napříště do válečné strategie co kecat!

Hitler po sérii porážek jmenoval těsně před svou smrtí svým nástupcem ve funkci Nejvyššího velitele německé armády polního maršála Ferdinanda Schörnera, známého naprostou poslušností, a pro kruté zacházení s německými vojáky pod přezdívkou “Řezník”. Schörner byl dokonce v Německu po válce odsouzen “za vraždění německých vojáků”! Zelenskyj po sérii porážek (těsně před svou smrtí?) jmenoval novým Nejvyšším velitelem ukrajinské armády generála Oleksandra Syrského, známého svou naprostou poslušností, a pro kruté zacházení s ukrajinskými vojáky pod přezdívkou “Řezník”. 

Jak Zelenskyj ve válce proti Rusku tak Hitler ve válce proti SSSR činí podobné kroky. Ty jsou v obou případech důsledkem naprosté ruské válečné převahy nad svými protivníky. Jmenování generála Syrského do nejvyšší armádní funkce v ukrajinské armádní hierarchii může ovšem také signalizovat Zelenského ochotu zahájit kapitulační jednání. Syrskyj se narodil v ruském Vladimiru, kde žil do 15 let, dokonce se tvrdí, že je původem Rus, a je také jedním z posledních absolventů proslavené Moskevské vyšší školy kombinovaných vojsk, který ještě slouží v Ukrajinské armádě. Syrskyj má na druhé straně fronty celou řadu spolužáků a z kapitulace Finska v roce 1944 je známý tento příběh: 

Mannerheim místo zatčení po kapitulaci Finska chlastal s Rusy až do rána. Pojila je totiž společná služba v carské armádě! Stalin celou finlandizaci Finska zrežíroval naprosto mistrně! 

Finský prezident Mannerheim, který zavedl Finsko po boku Hitlera do války se Sovětským svazem očekával na podzim 1944, že bude ihned po podpisu příměří s Ruskem zatčen NKVD a rychle odsouzen. K jeho překvapení v čele sovětské delegace do dveří napochodoval Ždanov, člen Politbyra a druhý Stalinův zástupce, roztáhnul ruce v přátelském gestu a zvolal: “Excelence, jsem tak rád, že se zase vidíme. Měl jsem tu čest za války pod Vámi sloužit ve slavné carské jízdní gardě!” Mannerheim, bývalý carský generál a nositel nejvyšších ruských vyznamenání jak z války proti Japoncům tak proti Němcům s Rakušanům, nezaváhal a odpověděl – “Takové šťastné setkání po tolika letech musíme ihned zapít!” A oba odešli do finské prezidentské kanceláře a popíjeli tam spokojeně až do rána. Historici se dodnes přou, zda šlo jen o skvěle připravené “Stalinovo divadlo”, které Mannerheim okamžitě pochopil, a přijal, protože neexistuje důkaz, že by Ždanov pod Mannerheimem sloužil, a nebo zda se opravdu ti dva znali. V každém případě “finlandizace” Finska zpečetěná podle Stalinova plánu ten den nad lahví vodky zajistila milionům Finů na desítky let nejen vysokou životní úroveň, ale i život v demokracii, a mír.

Nejvyšší americká válečná čarodějnice Viktorie Nulandová, poslední vyškolená osobně Albrightovou, která v roce 2014 svou neslavnou politikou “Fuck the EU” stvořila současný kyjevský režim a zhatila  jakékoli mírové řešení etnického konfliktu mezi Rusy a Ukrajinci, se až do poslední hodiny snažila i osobně v Kyjevě zabránit odvolání generála Zalužného, a jeho nahrazení generálem Syrským. Finsko v roce 1944 kapitulovalo “po dosažení absolutního vyčerpání mobilizačního potenciálu”, kdy už nemělo kým nahrazovat padlé vojáky. A po ukončení vojenských a materiálních dodávek z Německa, protože III. říše už nedokázala své spojence ničím podstatným pro vedení války zásobovat. Obdobně Zelenskyj vyměnil Zalužného za Syrského v době, kdy USA ztratily schopnost podporovat válečný aparát na Ukrajině. Obdobně  Zelenskyj vyměnil na postu nejvyššího velitele armády oblíbeného “ukrajinského nacionalistu Zalužného” za neoblíbeného “etnického Rusa Syrského”, v době, kdy podle ukrajinského Klause Schwaba –  Andreye Dligache – neexistuje žádná reálná možnost, že by se Ukrajině mohlo podařit mobilizovat dalších 500 tisíc mužů potřebných k nahrazení letošních ztrát. Podle propočtů Kyiv International Economic Forum v jehož čele Dligach za podpory světových bankéřů a globalistů stojí – by jakákoli mobilizace více než 15 % mužů vedla k ekonomické katastrofě. Podle Dligache je maximální mobilizační strop, který může Ukrajina ještě vydržet 230 tisíc mužů, ale ti musí být zmobilizováni výhradně mezi úředníky, politiky,  a mezi administrativními a týlovými krysami v policii i armádě! Jediný Zalužnyj požadoval mobilizaci politiků, úředníků a vojenských i policejních krys, a jediný Zalužnyj měl dostatek politické autority, aby tuto mobilizaci nedotknutelných Ukrajinců mohl provést a prosadit. Zalužnyj tak skončil podobně jako Robespieree – jakmile si revoluční elity ve Francii uvědomili, že po šlechtě se mohou i ony stát dalšími gilotinovanými, gilotinovali Robespierra. Jakmile si elity na Ukrajině uvědomili, že by je Zalužnyj mohl zmobilizovat a poslat řezníkovi Syrskému na jeho frontová jatka, sesadili Zalužného, protože Syrskyj nemá na rozdíl od Zalužného dostatek autority mezi lidem, aby je mohl zmobilizovat, a poslat na frontu. Ukrajinské elity znají historii SSSR a tak vědí, že s Putinem je stejná dohoda jako se Stalinem, a v rozhovoru Tucker Carlson – Putin, jim jako vždy perfektně informovaný moskevský Gosudar vyslal jasný signál, že finlandizační dohoda je možná. Politika Fuck the EU Victorie Nulandové tak může logicky pokračovat Putinovou odpovědí Fuck the EU, protože s Trumpem se Putin domluví. 

Je sobota 10. únor 2024, 05.57 ráno. Poslední pořady: 7.2. s Petrem Hájkem na Protiproudu. Pořad najdete zde. 20.1. s Josefem Skálou na TV Bureš. Pořad najdete zde.  4. ledna u Hájka na Protiproudu. Pořad najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář