MAP 1827 Nové ruské zbraně Ohnivý blesk Мотив-3М a Autonomní zabiják Izdelie-53 vyděsily Washington i Kyjev. Nejvyšší světoví bankéři se včera slétli to Hongkongu a citovali Putina a podpořili jeho plány!

Kolik už Češi zaplatili za válku na Ukrajině je otázka, která naše politiky ani mainstreamové novináře radši ani nezajímá, protože by to s jejich kariérou mohlo vzít stejně rychlý obrat jako na Slovensku. Celkem jednoduchým způsobem jsme spočítali, že ČR už za válku na Ukrajině do dnešního dne zaplatila neuvěřitelných 607 miliard korun, tedy, že každého Čecha už válka stála přes 57 000 korun! Průměrný pracující Čech dokonce za válku zaplatil ze svých výplat od února 2022 do listopadové výplaty 2023 celkem 71 632 CZK! Jistě už chápete, že tyto sumy Vám ani vláda, ani média a ani vládní politici prozradit nemohou, protože by Vám zkazili Ježíška, a Vy byste mohli podpořit protivládní demonstraci, co se chystá! 

(Výpočet) Podle přesné evidence Kielského institutu pro světovou ekonomii vláda ČR zatím poslala na Ukrajinu veřejně 35 miliard CZK. Podle ČSÚ válka na Ukrajině způsobila propad hodnoty českých reálných mezd o 7.5%. (Zdražením energií, potravin, atd.) Průměrná mzda v letošním roce činí 43 412 korun, při poklesu hodnoty mzdy o 7.5% tak průměrný Čech vlastně platí každý měsíc za válku 3 256 korun měsíčně! Válka trvá od února 2022 už skoro 22 měsíců. Průměrný pracující Čech tak v důsledku poklesu reálné hodnoty mezd za válku přímo zaplatil 22 x 3256 CZK = 71 632 korun! V ČR pracuje 5.2 milionu osob, a ti všichni v důsledku poklesu reálné hodnoty svých mezd zaplatili za válku dohromady už 372 486 400 000 KČ. K tomu připočtěte 200 miliard schodku státního rozpočtu, protože i jeho velká část je způsobena válkou na Ukrajině a dostanete výslednou sumu 607 miliard korun, ovšem bez započtení dalších nákladů na válku zaplacených důchodci a firmami poklesem jejich reálných příjmů a důchodů. V sumě také není započteno možná až 50 miliard korun, které na Ukrajinu putují z půjček Bruselu u bankéřů, a za které ČR i SR ručí, že budou splaceny i s úroky! 

Jak vidíte, každá válka je enormně drahý koníček! Můžete si snadno spočítat kolik Vás už stála přímo osobně – vynásobte 22 krát 7.5% Vaši listopadové výplaty, a je jedno zda z výsledné sumy budete vinit Putina, Zelenského a nebo Západ, na výslednou sumu vina nemá žádný vliv.

Podobně si spočítali válečné ztráty i ti nejlepší světoví bankéři, a 300 nejvyšších se včera rychle slétlo na poradu do Hongkongu. Nejlepšího fialového bankéře Síkelu tam sice nevzali, ale i tak je výsledek jejich porady zdrcující – nejvyšší bankéři světa se včera shodli, že hrozí alarmující nebezpečí obrovské globální ekonomické a finanční krize, pokud nebude uzavřen rychlý mír, a pokud nedej Bože, vypukne ještě jeden velký konflikt – myšleno velký izraelsko-muslimský! Podle nejvyšších bankéřů současné geopolitické konflikty vyvolávají enormní růst dluhu USA, který se může rychle vymknout kontrole a destabilizovat celou světovou ekonomiku a finanční instituce a státy. Inflace neustále živená nynější politikou Bruselu i Washingtonu hrozí, že roztočí spirálu nekonečné Drahoty!

Kdyby včera v Hongkongu tyto věty nepronášeli: šéf Morgan Stanley – James Gorman, šéf Deutsche Bank – Christian Sewing, Bob Prince z Bridgewater, či Kenneth Griffin z Citadel, česká média by měla žně, a mohla by referovat o včerejší poradě hlavních Putinových trollů v Hongkongu, kde se radili, jak řídit celosvětovou dezinformační mírovou kampaň, aby zmátli evropské a české voliče, stejně jako se to už podařilo Ficovi na Slovensku! 

Kdo na válce s Putinem výborně vydělává, je krásně vidět z nynějšího podnikání francouzské firmy Enertex na Ukrajině. Ta aktuálně staví za euroamerické miliardy ve městě Kremenčuk na Dněpru novou městskou kotelnu, protože tu starou letos na jaře Rusové zneškodnili raketami. Francouzi za místní beton, ze kterého kotelnu staví, účtují městu Kremenčuk dvojnásobné ceny, oproti těm, za které beton od místních dodavatelů nakupují. Válka na Ukrajině se určitě vyplatí i dalším západním podnikatelům, protože nové kotle a hořáky do kotelny jsou z Německa, a i na stavbu dodávané trubky a armatury jsou o 30% předražené! Jak před měsícem řekl bývalý šéf Evropské komise Jean Paul Juncker –  Každý, kdo měl kdy něco společného s Ukrajinou, ví, že jde o zemi, která je zkorumpovaná na všech úrovních celé společnosti! Že se nemýlí potvrdilo i samo ukrajinské ministerstvo obrany, když přiznalo, že celá 1/3 západní nevládní pomoci ukrajinské armádě se někde ztratila, a nikdy nedorazila ani na místo určení, ani k jednotkám na frontě. Situace se zimním vytápěním na Ukrajině je před letošní zimou neradostná, ve městě Poltava se ke včerejšímu dni podařilo připojit na centrální vytápění vybombardované minulou zimu Putinem jen 699 domů ze 1194!

Politik CDU Joachim Walter včera varoval, že Ukrajinci v Německu nechtějí pracovat, ani se učit Německy, ale chtějí sociální dávky a zůstat na trvalo!

Ani export ukrajinského obilí nebude letos přes zimu bez problémů. Putin na jihu raketami metodicky vypaluje jeden ukrajinský přístav za druhým, a Poláci na severu kamiony zablokovali 3 ze 4 státních státních přechodů pro nákladní silniční dopravu z Ukrajiny do Polska, a hodlají v blokádě 50 kamiony na každý přechod vytrvat celé měsíce. Nic jiného jim ani nezbývá.  Podle polských dopravců se Ukrajinci letos hromadně vyvalili na polské cesty, a kradou polským dopravcům práci dumpingovými cenami způsobenými nízkými cenami nafty na Ukrajině, kde nafta není zatížená bruselskými daněmi a poplatky. Navíc, kyjevská soldateska řízenými celními obstrukcemi nenechá polské dopravce nic dovážet na Ukrajinu! Menší silniční dopravci ve východním Polsku už začali díky Ukrajincům bankrotovat, podobně jako místní farmáři! Vztahy Ukrajiny a Polska jsou na bodu mrazu. Polský státní sekretář na ministerstvu zahraničí Pawel Jablonski včera oznámil, že nepřipadá v úvahu, aby se Ukrajina stala členem EU dříve, než vyřeší problémy s důstojným pohřbením obětí Volyňského masakru. Ukrajina už v roce 2019 zakázala jakoukoli exhumaci hromadných hrobů těchto obětí, a jejich důstojné pohřbívání! Pro Poláky je to zásadní téma. Victor Orbán se vyjádřil ještě tvrdějinepřipadá v úvahu, ani aby Ukrajina mohla zahájit rozhovory o členství v EU, dokud se nezačne chovat k národnostním menšinám podle standardů EU. Skutečnou povahu Ukrajinců, kteří utekli před válkou do Evropy odhalil natvrdo tento víkend německý magazín Spiegel. Pouze 19% Ukrajinců v Německu pracuje. Představitel okresního zastupitelstva  Tübingen, (227 tisíc obyvatel), Joachim Walter ze strany CDU, varoval, že ze 3600 ukrajinských běženců ubytovaných v jejich okrese jich jen 60 pracuje, (1.7%), a 720, (20%) se učí Německy, a přitom jen 7% ze všech umí aspoň trošku Německy.  Podle Waltera a dalších zemských politiků, kteří se pro Spiegel o víkendu vyjádřili, se ochota Ukrajinců pracovat drasticky snížila, jakmile začali pobírat německé sociální dávky, a vysoké veřejné platby nenutí Ukrajince, aby v Německu pracovali. Varující podle těchto politiků je, že 44% všech ukrajinských uprchlíků, kteří nechtějí ani pracovat, ani se učit Německy, se už z Německa nikdy nechce vrátit na Ukrajinu! 

Proč se Ukrajinci nechtějí vrátit domů je jasné – oba nejvyšší představitelé kyjevské soldatesky Zelenskyj a Zalužnyj si v poslední době sice jdou nelítostně po krku, jejich vysoce postavení věrní létají do vzduchu, když otevírají narozeninové dárky, a nebo šíří v ukrajinských médiích zaručené zprávy, že Zalužnyj to už má spočítané, a Zelenskyj ho vyrazil, mají rozdílné názory, jak dál vést válku proti Putinovi, ale v jedinom jsou zajedno – je třeba bezpodmínečně někde vyšťárat další stovky tisíc Ukrajinců, a hned je nakomandovat na frontu. A toho se Ukrajinci bojí. Na frontě přestává být sranda, protože ruští výsadkáři si tento týden přestali hrát na vojáčky a začali na nebohých Ukrajincích zkoušet úplně nové, převratné Putinovy zbraně – Мотив-3М, a Izdelie-53!

Мотив-3М – jak funguje nejlépe pochopíte, když si prohlédnete toto nejnovější ruské video z fronty. Uvidíte na něm, jak z noční oblohy najednou uhodí na zem do ukrajinského bunkru dva ohnivé blesky, a celý ho promění v obrovskou vybuchující kouli. Мотив-3М  může být nad cíl dopraven pomocí rakety z raketometu Smerch, nebo Tornádo, nebo nějakou jinou raketou vypuštěnou z moře, či ze vzduchu, a nebo tzv. klouzavou bombou. Мотив-3М má automatické navádění, a ve výši několika desítek metrů nad cílem se aktivuje, a na cíl vypustí směrový energetický paprsek vytvořený výbuchem své speciálně tvarované nálože. Na rozdíl od amerických bomb, které prorážejí podzemní bunkry svým pancířem a ničí je výbuchem uvnitř, Мотив-3М veškerou energii výbuchu uvolní nad cílem a nasměruje ji úzkým paprskem proti nepřátelskému doupěti! Jak Мотив-3М ničí bunkr jste viděli na videu. Krom bunkru může Мотив-3М ničit i tanky a další obrněná vozidla. 

Izdelie-53 jako první cíl zničilo český raketomet!

Izdelie-53 – je nejnovější verze slavného ruského dronu Lancet, který decimuje západní tanky i ukrajinskou pěchotu. Použití nejnovější verze Izdelie-53 včera přiznali a potvrdili samotní Ukrajinci. Podle jejich závěrů je tento nejnovější zabijácký dron Lancet “plně autonomní” a při letu si sám vybere cíl, na který zaútočí – tedy už ho neovládá ani neřídí žádný operátor. Podle Ukrajinců se zatím nepotvrdilo, jak oznámili Rusové, že několik dronů Izdelie-53 vytváří mezi sebou decentralizovanou neuronovou síť, ve které jsou sdíleny všechny údaje ze senzorů dronů, letadel a satelitů, o cílech a protivzdušné obraně protivníka, a neuronová síť sama rozhoduje, které Izdelie-53, na který cíl zaútočí. Což by představovalo pokročilejší systém než neuronová síť letadel F-35. Ale potvrdili, že je to teoreticky a technicky možné, protože z rozboru trosek Lancetu po zásahu cíle zjistili, že Izdelie-53 bylo vybaveno nejnovějšími a nejvýkonnějšími čipy vyrobenými v USA! Ukrajinci přiznali, že Lancety představují pro jejich armádu neřešitelný problém, a že je jich na bojišti stále víc a víc. Sankce evidentně nefungují! 

Jak účinné jsou ruské drony na bojišti je jasné z Posledního boje desátníka Mečty! Tento ruský desátník je se svým kolegou navržen na titul Hrdina Ruska. Oba desátníci padli koncem října při bitvě o Dněpr, kdy se je podařilo zlikvidovat speciálním naváděným granátem NATO Excalibur, který pro ně byl připraven. Desátník Мечтa byl profesionálním vojákem ruské armády, sloužil už sedmým rokem, a byl specialistou na navádění malých polovojenských zabijáckých dronů Упырь na různé ukrajinské cíle. Dron Упырь má maximální vzdálenost úderu 3-6 km od místa vypuštění, a v podstatě jde o civilní ruský dron, na který se připevní svépomocí nálož. Těmito levnými drony zlikvidoval desátník Mečta na Dněpru od července do října 19 rychlých člunů, 4 pickupy, 6 nákladních aut, 5 kamerových kopulí, 7 obsluh minometů a až 100 ukrajinských vojáků. Jeho kolega desátník Svjat jen v posledním boji 30. října těmito drony zničil 2 sabotážní čluny s průzkumnou skupinou, asi 18 Ukrajinců, kteří se snažili překročit Dněpr, a dalšími drony zničil až 20 Ukrajinců, kteří se stihli vylodit. Tyto obyčejné drony a jejich operátoři představují zřejmě na současném bojišti jednu z hlavních ruských výhod, a jsou extrémně účinné proti pěchotě a neobrněným cílům. Jejich poměr cena/výkon ničení je mimořádně příznivý! Válka je ekonomika, kdo více a levněji ničí, bývá vítězem, pokud není výrazně početně slabší!  Ukrajinci včera přesto hlásili, že se jim podařilo na východní břeh Dněpru přepravit první obrněné vozidlo – fotky zde

Desátník Мечта navržený in memoriam na Hrdinu Ruska těmito levnými ruskými drony zlikvidoval na Dněpru za tři měsíce přes 100 nepřátel a spoustu kusů západní techniky!

 

Je středa . listopad 05.19 hodin ráno a musím končit. Mějte krásný den!  Moje poslední pořady:  U Hájka z 19. října najdete zde, a u Josefa Skály na Bureš TV,  z 20. října najdete zde. Maily jsem četl, odpovím všem v sobotu, pokud nejsou akutní. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář