MAP 1765 Jak se o výsledku slovenských voleb rozhoduje z německé kanceláře v Praze! Mají desítky milionů EUR z německé státní pokladny ovlivnit jen výsledek voleb na Slovensku, či jde o víc!?

V článku 31 Ústavy Slovenska se píše: Zákonná úprava všetkých politických práv a slobôd a jej výklad a používanie musia umožňovať a ochraňovať slobodnú súťaž politických síl v demokratickej spoločnosti. Přes tento článek Ústavy Slovenska, který striktně ochraňuje svobodnou volební soutěž politických stran a hnutí, vznikla na Slovensku v roce 2022 legální platforma, která začala útočit na slovenskou opozici, a to s podporou pražského ústředí německé nadace, která je takřka výlučně financována spolkovou vládou Německa! Do svobodné volební soutěže politických stran na Slovensku, která rozhodne, kdo bude Slovensko v příštích letech řídit, tak vstoupil cizí státní subjekt, se zřejmým cílem – ovlivnit výsledek voleb na Slovensku ve svůj prospěch! A tím pravděpodobně došlo nejen k porušení slovenské ústavy, ale i celé řady smluvních závazků o EU a NATO, protože je nemyslitelné a skandální, aby jeden členský stát těchto aliancí se pomocí milionů EUR snažil ovlivnit výsledek voleb ve druhém státě těchto aliancí!! Je tedy dnes na čase se celé záležitosti podívat důkladněji na zoubek. Dnešní analýzu věnuji příteli Hugu Joeovi, který už přestal volbám věřit!

1) Na začátku celého řetězce stojí německá nadace Friedrich Naumann Foundation for Freedom, která je známá svou podporou liberálním a krajně pravicovým silám. Nadace Naumann byla peruánskými médii nedávno obviněna z organizování pravicového státního převratu v Peru a ovlivňování voleb. (Podrobně v MAP 1669.) Před tím zasahovala do volebních procesů v Hondurasu, a pro zasahování do politiky už musela ukončit svoji činnost v Egyptě i Hong-Kongu. Jde tedy o organizaci, která je při ovlivňování voleb a forem vlád po celém světě značně protřelá! Nadace Naumann je přitom z 98.3%,  (82.8 milionů EUR), financována výlučně německou vládou, viz strana 85 výroční zprávy z roku 2022. Činnost nadace Naumann je vskutku podivná – 27. července 2023 opět zaútočila na opoziční slovenské politiky. Nejprve si vzala na paškál tzv. slovenské popírače vědeckého koncensu o oteplování planety lidskou činností, a obvinila je, že jsou dezinformátoři! Přitom při volbách v Brazílii podporovala Jaira Bolsonara, který je celosvětově známým popíračem vědeckého koncensu o oteplování planety lidskou činností proti současnému prezidentovi Lulovi. Ve stejný den nadace zaútočila i na další slovenské politiky Roberta Fica, Ladislava Kamenického, Slavěnu Vorobelovou, Andreje Danka a Luboše Blahu, kteří měli podle nadace obecně zpochybňovat západní demokratické hodnoty a NATO, protože propagovali mír na Ukrajině, a stavěli se proti členství Ukrajiny v NATO. Přitom nadace Naumann předtím podporovala pravicové pučisty, kteří provedli státní převrat v Hondurasu proti demokraticky zvolenému prezidentovi Manuelovi Zelaya, a to ačkoli OSN, USA, i EU, a řada dalších jihoamerických zemí převrat odsoudily a dožadovaly se návratu Zelaya do úřadu!!! Podpora pravicových pučistů v Hondurase za německé státní miliony EUR se nakonec stala tak velkým skandálem, že se důkladně propírala i v německém Bundestagu.  Celá tato kampaň proti slovenským opozičním politikům se vede z pražské kanceláře nadace Naumann, která je financovaná z německých vládních milionů EUR. A to je teprve začátek celého řetězce, který sahá až na Slovensko.

2) Druhým článkem řetězce je bratislavská organizace Adapt Institute, která vznikla teprve v roce 2022. Tato organizace o sobě vyhlašuje, že je mimovládna, nadstranícka, nezisková inštitúcia, analytický think-tank, ktorý sa zaoberá obrannou a bezpečnostnou politikou so špecifickým zameraním na strategické adaptácie a zmeny v týchto oblastiach. Cieľom Adapt Institute je rozvíjať slovenskú bezpečnostnú komunitu prostredníctvom vzdelávania, rozvoja expertnej siete a podnetného dialógu na národnej i medzinárodnej úrovni a skvalitňovať verejnú diskusiu a dávať priestor odborníkom. 

3) Třetím koncovým článkem řetězce je tzv. organizační složka Adapt Institute, jedna z najväčších a najpopulárnejších verejných multimediálnych platforiem na Slovensku Infosecurity.sk. V materiálech pražské kanceláře nadace Naumann se píše: Projekt Infosecurity.sk organizovaný Adapt Institute, je podporován pražskou kanceláří Friedrich Naumann Foundation for FreedomZ čehož tedy vyplývá, že za německé vládní peníze, německá nadace přes svoji pražskou kancelář, ovlivňuje výsledek voleb na Slovensku tím, že podporuje média, která na Slovensku útočí na čelní slovenské opoziční politiky, se zřejmým cílem, aby snížila jejich popularitu mezi voliči! A to je tedy pěkný skandál, tím spíš, že nadace Naumann se už několikrát ošklivě zapletla do podpory pučistů, dokonce pučistů odsouzených OSN i EU!!!!

4) Na koho míří Infosekurity.sk s podporou německé nadace Naumann se zdá být zřejmé z příspěvku z 20. srpna, kdy se opět útočí na Roberta Fica, který si dovolil komentovat obrovský skandál slovenské justice Záleská – Tódová, a obvinil tuto mileneckou dvojici ze zveřejňování lží a vynášení „drakonických rozsudků v neprospěch opozice“, a tvrdil,  že jejich role je maximálně přispět ke splnění politického zadání Matoviče z roku 2020. Zlikvidovat a pozavírat opozici za každou cenu s použitím jakýchkoli nezákonných i protiústavních prostředků! Je tak s podivem, že do současné nejbouřlivější politické kauzy na Slovensku zasahuje útoky proti opozičním politikům, kteří jsou kauzou možného politického objednávání trestních rozsudků proti členům opozice naprosto rozzuřeni, právě nadační řetězec Naumann, který je na začátku financován německou vládou, a jehož poslední článek na Slovensku přiznává, že je “podporován” touto německou nadací! A přitom tvrdí, že kauza otevírá téma mediální etiky, ale zároveň je zneužita na dlouho budovaný narativ o tzv. diskreditaci a likvidaci opozice. To ještě více prohlubuje nedůvěru veřejnosti ve spravedlnost a právní stát. Všem přeci musí být jasné, že právě zasahování německého nadačního řetězce Naumann do celé kauzy Záleská-Tódová a výlučně proti opozici, která byla možným terčem těchto možných nezákonností, vyvolává jen další otázky, jak a kdo, vlastně řídí slovenskou justici, když se do mediálního řešení celé kauzy, a do ovlivňování postojů voličů před volbami, míchají slovenské neziskovky podporované z pražské kanceláře německé neziskovky výhradně financované německou vládou, a míchají se výlučně proti favoritovi voleb Ficovi, a dalším opozičním silám, které mají šanci ve svobodných a cizí mocností neovlivněných  volbách získat dostatek hlasů, a vytvořit vládu!

4) Volby jsou pilířem každé demokracie. Jak by asi reagovaly USA, kdyby si Francie zřídila nadaci, nalila do ní miliony EUR, zřídila její pobočku v hlavním městě Kanady, a ta začala podporovat americké mediální platformy, aby vstoupily do prezidentské kampaně a začaly útočit na vybrané americké politiky, kteří třeba stojí za kolapsem francouzských zbrojních obchodů s Austrálií, aby dosáhly jejich nezvolení. Asi by CIA a FBI rychle provedly řadu akcí, aby Francouze ihned umravnily! Proč to v tomto případě na Slovensku neplatí? Možná proto, že vládní garnitura v Německu i na Slovensku nemá zájem, aby na Slovensku proběhly svobodné volby. A to je potom ten největší průšvih, který v demokracii může nastat!!! Lidé už volbám nevěří, stačí se podívat, jak český Ústavní soud nedávno kontroverzně rozhodl o změně volebních pravidel, a v důsledku tohoto rozhodnutí vznikla vláda menšiny nad většinou, a řada občanů přestala věřit volbám, a prý nás tak možná čekají sociální bouře!!

5) Proto vstupujte do politiky a stávejte se novými politiky, jedině tak zabráníte, aby nám volby ukradli nějací zloději!! Všem Slovákům navíc přeji “dobrou a svobodnou volbu bez německého zasahování!!”

Je pátek 25. srpen 03.57! Zítra bude asi pokračování smrti Prigožina!  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý z nich přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com .

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář