MAP 1757 Proč Washington, Brusel i NATO už 14 dní srdceryvně pláčou!? A proč o tom česká média zarytě mlčí!? Co to zase Putin Západu provedl!?

Francii v posledních srpnových dnech otřásá nebývalý politický skandál. 12. srpna se totiž provalilo, že 18-letý tuniský uprchlík, mnohočetný pachatel trestných činů ve Francii, včetně předchozího znásilnění, spáchal i na poměry současné Francie mimořádně ohavný zločin. Vpadl do domu 29-leté Francouzsky, bil ji, mučil, a celé hodiny znásilňoval obzvláště sadistickými způsoby, třeba koštětem. Dívka musela být po záchraně uvedena do umělého spánku, a chirurgové jí museli operovat perforovaná střeva a zmasakrované pohlavní orgány. Pachateli trestného činu znásilnění doprovázeného mučením nebo barbarskými činy hrozí ve Francii až doživotí.  Zda dívka útok tuniského uprchlíka přežije, je zatím nejisté. Jisté ovšem je, že tento brutální útok, který v posledních dnech svorně v médiích odsuzovali všichni francouzští politici, i zelení, se do českých médií, až na jedinou výjimku, nijak nedostal. Proč, zdá se jasné. Česká média měla plné ruce práce, aby vyžehlila důsledky řádění imigrantů v Plzni, Praze i jinde. A Rakušan, a všichni fialoví se bojí, že si občané uvědomí, že takovéto odporné činy se dnes a denně dějí po celé Evropě právě díky neřízené pro-imigrační politice, a přestanou její fialové stoupence volit!

Česká média tají i mnohem závažnější skutečnosti. Zatímco před pár dny česká média svorně a radostně troubila, že ruská turistická loď byla rozvášněnými demonstranty donucena odplout i s ruskými pasažéry z gruzínského přístavu, (viz Blesk, iDnes, iRozhlas), a ve svých zprávách zamlčovala podstatnou maličkost, že gruzínská policie na vládní příkaz demonstranty pozatýkala, jak potvrdil i mluvčí ministerstva zahraničí USA.  Tak ve Washingtonu ve stejnou dobu, kdy česká média jednotně tvrdila, jak jsou Gruzínci prozápadní, zalapali po dechu a nevěřili vlastním očím! Gruzínská vláda 31. července bez varování změnila svou strategickou doktrínu a nahradila strategické spojenectví s USA a NATO, strategickým spojenectvím s Čínou a Ruskem! Celou změnu strategické orientace Gruzie navíc vyhlásil předseda gruzínské vlády Irakli Garibašvili na své několikadenní návštěvě v Pekingu, kde se mu dostalo vskutku mimořádných poct! 

Gruzínské vyhlášení ze 31. července operuje s pojmy, jako: 

  1. Gruzie pevně podporuje princip jedné Číny
  2. Gruzie věří, že modernizace Číny nabízí lidstvu nový způsob a novou volbu jak dosáhnout pokroku
  3.  Gruzie vítá iniciativu „Pás a stezka“, kterou navrhla Čína.
  4. Gruzie považuje spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy (iniciativa 17+1) za pragmatickou, otevřenou a vzájemně výhodnou platformu regionální spolupráce.
  5. Gruzie podporuje globální bezpečnostní iniciativu navrženou Čínou.

Proč česká média neinformují o strategickém vyhlášení Gruzie ze 31. července, zdá se opět být jasné. Jan Lipavský, ministr zahraničí, Piráti, postavil už v roce 2019 celou svoji kariéru na politice zabránění čínských investic v Česku, a v roce 2021 dokonce za svůj cíl definoval dosažení úplného odchodu všech evropských zemí z iniciativy 17+1, ke které se právě Gruzie připojila! 

CIA v nejnovější zprávě Washingtonu obvinila Gruzii ze zrady. Gruzínská zahraniční a bezpečnostní politika je stále více v rozporu se západními zájmy. A to ačkoli 11. července summit NATO ve Vilniusu rozhodl, žeČínská lidová republika svými deklarovanými ambicemi a vyděračskou politikou zpochybňuje zájmy, bezpečnost a hodnoty  NATO”. Celkově se kroky gruzínských úřadů zdají nelogické a nekonzistentní, zejména když se Gruzie dva týdny po tak ostrém prohlášení NATO náhle rozhodla stát se strategickým partnerem Číny, která podporuje Rusko! Vyhlášení Gruzie ze 31. července ukazuje na možnost, že se jedná o nový směr politického směřování Gruzie, který se může lišit od západního modelu demokratického rozvoje.

Podle poslední analýzy CIA. Rusko negativně a nepřátelsky reaguje na sbližování Gruzie či jiných postsovětských zemí se Západem. Naproti tomu se zdá, že Moskva klidně přijala vyhlídku na politické sblížení mezi Gruzií a Čínou. Oznámení o strategickém partnerství s Pekingem zásadně oslabuje západní vliv na celém Kavkaze i v postsovětském prostoru. Gruzie stále více ignoruje své západní partnery. 

USA jsou znepokojeny výstavbou gruzínského strategického přístavu Anaklia. Přístav Anaklia má velký ekonomický a geopolitický význam. Podle expertů NATO je rozšíření tohoto přístavu nesmírně vojensky významné, a bylo klíčovou podmínkou pro členství Gruzie v NATO. Přístav měla původně na základě staré dohody s Gruzií vybudovat americká společnost Conti International. Ovšem tuto smlouvu Gruzie v roce 2020 vypověděla pro neplnění harmonogramu výstavby! Nyní se spekuluje, že přístav vybudují Číňané, kteří budou stejně jako Rusové nyní v Gruzii značně investovat do tvorby nových pracovních míst, a do rozvoje místní ekonomiky. Že  Rusové na Kavkaze i v Gruzii upevňují své pozice je jasné. Podle přiznání ministerstva zahraničí USA tento měsíc Rusové získali darem strategické letiště v Suchumi. Západní model ekonomických reforem postsovětských zemí, který místo přímých investic do výroby a infrastruktury, preferuje budování politických neziskovek, a vývoz ideologií LGBTQ, WOKE, a Green Deal, a uplácení novinářů dotacemi, tak narazil na realitu. Lidí chtějí hlavně práci, protože západní maškarní průvody jim jídlo ani faktury za energie nezaplatí.

Včera 15. srpna Conti International oznámil, že odstupuje z konsorcia na výstavbu strategického přístavu Anaklia. Zdá se, že místo NATO v něm budou kotvit válečné lodi Číny a Ruska! 

USA jsou velmi znepokojeny i dalším vývojem na Kavkaze. Indie, člen BRICS, zahájila v posledních dnech masivní vyzbrojování Arménie, zbraněmi, které vyrábí ve spolupráci s Ruskem. Ázerbájdžán sice ostře protestoval, ale USA se neodvážily proti indickým obchodům zasáhnout. USA jsou při výrobě svých letadel F-16 závislé na indické sub-výrobě, a i celá řada dalších amerických zbraní se dnes v USA jen skládá z indických dílů. Politika Washingtonu si neumí poradit se spojenectvím zemí BRICS. Přes veškeré snahy vrazit klín do spojenectví Indie-Rusko-Čína, se ukazuje, že přes vzájemné třenice mezi jeho členy, jsou si všechny země vědomy, že žádná z nich neusiluje (zatím) o výhradní dominanci jako USA a NATO. Indie dodala Arménii své raketomety PINAKA, a ty jsou experty srovnávány se skvělými americkými HIMARS, které jako jediná západní zbraň obstála na ukrajinském bojišti. Západ byl také zděšen, že tyto pokročilé raketomety PINAKA byly do Arménie dodávány přes Irán. To dále ukazuje, že spojenectví BRICS zahrnuje celou řadu dalších zemí, a ty společně letos v létě uzavřely západnímu pronikání vstup na Kavkaz a do Střední Asie.

Jediným spojencem Západu v oblasti tak už zůstal, jak nepřekvapivě, jen krvavý ázerbájdžánský diktátor Ilham Alijev. Brusel, který bojuje proti fosilním palivům, plánoval letos na jaře, že bude z Ázerbájdžánu dovážet plyn, ropu i elektřinu ze solárních a větrných elektráren. Za stovky miliard měl být položen podmořský kabel přes Černé moře do Evropy! Tento megalomanský projekt snad už nejnovější vývoj na Kavkaze zastavil, protože všechny kabely a produktovody by musely být taženy přes Gruzii, jinak to nejde. Plán předpokládal dosud nevídané investice z dotací, a jeho jediným oficiálním cílem bylo zabránit energetické závislosti Evropy na Rusku. Kolik by to stálo, zatemněné mozky v Bruselu nezajímalo! Snad tak konečně pochopí, že Putin ovládající gruzínské ventily a trafostanice, učinil celý projekt absolutním nesmyslem. 

Tyto všechny informace ovšem česká média svým konzumentům tají. Proč jsme vysvětlili. A změnit to mohou jen noví politici! Proto vstupte do politiky a staňte se politiky. Výborná příležitost bude za pár dní v Příčovech. Bude tam vystupovat třeba Petr Drulák, odborník na zahraniční vztahy, který má jiné názory než Lipavský. 

Je středa 16. srpen 03.02!  Všem přeji všem krásné léto! Pokud by nás někdo chtěl finančně podpořit, budeme velmi rádi, a naše analýzy budou moci pokračovat i v dnešní těžké době.  Mail na mne kpv0249@gmail.com . Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj. 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář