MAP 1738 Hrozba nové virové epidemie z Ukrajiny! Tamní ministerstvo zdravotnictví už vydalo varování! Proč nezavádí česká vláda kontroly na hranicích!?

Podle ukrajinských expertů tato virová epidemie vyvolává sekundární bakteriální nákazy, jako těžké zápaly plic, hnisavé záněty středního ucha a bakteriální střevní infekce, které ohrožují životy zejména starých a nemocných lidí! Situace je pro ČR tedy velmi nebezpečná, protože díky neschopné Fialově vládě nejsou v ČR  v dostatečné míře k dispozici antibiotika, v dodávkách léků podle předsedy České lékařské komory Kubka panuje největší chaos za 30 let! A navíc podle varování  Bruselu v celé EU hrozí bez naléhavých opatření od podzimu akutní nedostatek antibiotik!! Bez antibiotik přitom nelze léčit sekundární bakteriální nákazy, před kterými ukrajinští experti varovali!! V dnešní analýze se proto na celý problém podíváme podrobněji! 

Ljudmila Savčuková, vedoucí oddělení imunoprofylaxe Kyjevského městského centra pro kontrolu a inspekci nemocí ministerstva zdravotnictví Ukrajiny vydala v úterý 25. července varování před vznikem nebezpečné virové epidemie Spalniček na území Ukrajiny! Už týden před tím vydala obdobné varování ředitelka odboru civilní ochrany a veřejného zdraví ukrajinského ministerstva zdravotnictví Olena Handzyuková, a to pro oblast Volyně a města Rivne. Vzhledem k tomu, že od počátku prázdnin se ukrajinští uprchlíci hromadně vracejí přecpanými autobusy do vlasti, a jak česká mainstreimová média dále tvrdí, se na konci prázdnin budou, (stejně přecpanými autobusy), vracet, zdá se, že Česko má zaděláno na vážný epidemický problém, protože zdravotní stav přijíždějících Ukrajinců na hranicích opět jako při začátku pandemie COVID nikdo nekontroluje, a navíc v zemi chybí antibiotika!!

Situace je tedy závažná a je s podivem, že česká vláda opět nic nedělá! Podle vyjádření slavného epidemického experta Prymuly dokázala už tato virová epidemie Spalniček, jejíž zavlečení do Česka z Ukrajiny nyní hrozí, v minulosti vyřadit z činnosti i celé oddělení nemocnice Motol, a Česku tak podle vyjádření Prymuly hrozí, že by celé nemocnice nemusely fungovat, když se k nám epidemie zavleče, a nebude její následky čím léčit! Pomalu to tak vypadá, že Fialová vláda snad kolaps českého zdravotnictví plánuje, protože podle vládního materiálu se loňský deficit financování českého zdravotnictví 2.2 miliardy zvýší letos na 7.5 miliard, pokud nebudou podniknuta stabilizační opatření!  

Prymula i ukrajinští experti se ve svých vyjádřeních shodují – epidemie Spalniček – představuje velké riziko pro život starých lidí! Podle Prymuly jsou v Česku staří lidé proti Spalničkám často neočkovaní, protože se narodili před zahájením očkování v roce 1969, a protože Spalničky se v Česku krom velmi malých epidemických případů v letech 2014 a 2019 nevyskytovaly. Proti Spalničkám není podle Prymuly i ukrajinských expertů lék, a v EU 1 z tisíce nakažených zemře!

Podle varování ukrajinských expertů  mohou spalničky v kombinacemi s baktériemi vyvolat těžký zápal plic. A po spalničkách vzniká sekundární imunodeficience, na jejímž pozadí často vznikají další bakteriální komplikace: hnisavý zánět středního ucha, angína, sinusitidu, a střevní infekce! 

I podle vševědoucího ČRo představují spalničky největší problém u dospělých. Prvním problémem je samotná diagnostika. Při onemocnění dospělého se totiž většinou na spalničky vůbec nepomyslí. Navíc se nemusí jednoznačně vyvinout všechny příznaky. Onemocnění může probíhat při výskytu teplot a nevýkonnosti a zdánlivě vypadá jako viróza. Pokud se zavčas neléčí, může postihnout další systémy, především neurologický i kardiální systém a vznikají tak komplikace, které mohou být doživotní nebo fatální!

Podle Ukrajinských expertů z 10 neočkovaných lidí na Spalničky onemocní 9! Při poslední epidemii v oblasti Rivne v roce 2019 onemocnělo 7 000 lidí, tedy skoro 0.7% všeho obyvatelstva! Situace na Ukrajině není epidemiologicky jednoduchá, protože v oblasti dolního toku Dněpru, už byl zjištěn po vyhození Kachovské přehrady výskyt Hepatitidy A, nemoci špinavých rukou, a dalších nakažlivých chorob. Zdá se tak jasné, že zavedení hraničních kontrol, a zdravotní kontrola vracejících se Ukrajinců, jsou minimální preventivní opatření, které by měla vláda provést, pokud nechce hazardovat se zdravím starých a nemocných občanů ČR, a riskovat zavírání nemocnic, před kterým varoval vyznamenaný pandemický expert Prymula! Stejně tak je nutné okamžitě připravit preventivní zásoby antibiotik!!

Protože podle ukrajinských expertů jsou nyní na Ukrajině, díky zásilkám z Holandska, dostatečné zásoby očkování proti Spalničkám, měla by vláda zavést jednoznačně pro všechny do ČR přijíždějící Ukrajince povinnost prokázat, že jsou proti Spalničkám očkovaní!

Doufám, že na rozdíl od počátku roku 2020, kdy jsme jako první v ČR informovali, že k nám míří nebezpečná pandemie z Číny, nebudeme mít tentokráte zase pravdu, a Ukrajinci epidemii včas vyřeší. Protože spoléhat se na českou vládu, která vyházela stovky miliard za COVID, když už to nebylo třeba, že je zase ráda nevyhází za nějakou další pandemii, až bude pozdě, je naivní!     

Je pátek 28. červenec  05.32! Přeji všem krásné léto! Maily jsem zase jen přečetl, ale k odpovědím jsem se ještě nedostal. Někdy dá analýza dost práce. Přeji krásné léto a žádné viry ani bakterie. Pokud by nás někdo chtěl finančně podpořit, budeme velmi rádi a naše analýzy budou moci pokračovat i v dnešní těžké době.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář