MAP 1707 Roztrhal podepsanou mírovou smlouvu s Ruskem jako Hitler! Skončí jako Hitler!? Putin včera šokoval nejen vztyčením obrovské vlajky SSSR nad Petrohradem! Ruské Lancety pořádají na Ukrajině hony na západní techniku! Ruská obrana včera odrazila další zuřivý útok Kyjeva!

Putin za poslední tři dny sehrál perfektní politické představení. Na jeho konci vytáhnul podepsanou mírovou smlouvu s Kyjevem z jara loňského roku vyjednanou v Istanbulu, která Rusko zavazovala ke stažení svých jednotek od Kyjeva, a Ukrajinu k omezení počtu svých vojáků a zbraní. Podepsanou smlouvu Putin ukázal delegaci afrických prezidentů, kteří za ním přiletěli na summit. Afričtí prezidenti vybraní celou Afrikou jen nevěřícně přikyvovali Putinovu výkladu, při kterém oznámil, že jakmile Rusko své závazky splnilo, Kyjev smlouvu roztrhal jako cár papíru, a vrhnul se na Rusy. Afričané mají, stejně jako další národy světa, na podobné chování západních politiků k podepsaným smlouvám neblahé vzpomínky. Putin tak trefil do černého! A získal další sympatie národů jižní polokoule. Na Západ přitom poslal ostrý vzkaz. Už Rusko nenapálíte. Rusko zvítězí! (Video ze setkání Putina s Africkou delegací – odkaz na video a fotografie smlouvy – náhradní odkaz na video: IMG_8093).

Prezident Jižní Afriky Cyril Ramaphosa včera řekl na jednání s Putinem, že válka na Ukrajině zdražila potraviny, hnojiva, ropu a energie, a proto je kolektivním zájmem celé Afriky, (která je dovozcem těchto komodit), kvůli kterému delegace přijela, aby válka pokud možno spěla ke konci. (Záznam řeči Ramahosy.) Jak bývá zvykem česká média se slovy Ramaphosy opět hrubě manipulovala, aby přesvědčila Čechy, že Afrika je proti Putinovi. Odvolávala se přitom na BBC, ovšem z textu publikovaného BBC česká média vynechala všechna Ramaphosova slova o důvodu, proč Afrika žádá mír – tedy o drahých potravinách, hnojivech, a energiích! Že prezidenti, kteří do Ruska přijeli, mají k Putinovi více než vřelý vztah, dokazuje toto video, na kterém se Putinem přátelsky objímají. Trapný je zejména pokus českých médií, obvinit Rusko, že v době, kdy afričtí prezidenti jednali se Zelenským, na Kyjev střílelo rakety. Mluvčí prezidenta Ramaphosy přitom výslovně popřel, že by delegace prezidentů slyšela v Kyjevě nějaké výbuchy, a nebo létající rakety, za což ho ukrajinská média označila za největšího lháře na světě! Přitom samotná hlásná trouba USA – Rádio Svobodná Evropa Rádio Svoboda – citovala zpravodaje Reuters, který v době návštěvy prezidentů slyšel ukrajinské sirény, a viděl kouřové stopy dvou letících raket, ale oznámil, že nebylo jasné, zda rakety nevystřelila ukrajinská protiletecká obrana. Ruské spekulace jdou ještě dál, a tvrdí, že Polsko úmyslně zadrželo africké novináře doprovázející africké prezidenty na letišti v Řešovu, aby se nedostali se svými prezidenty do Kyjeva včas v době ukrajinského fake útoku ruskými raketami, a nemohli svědčit. Protože Ramaphosa potřebuje do USA vyvážet železo a ocel, a to je možné pouze do té doby, dokud má Jižní Afrika tzv. Nejvyšší doložku, a je vyňata z cel, tváří se stejně jako někteří na USA a EU ekonomicky závislejší afričtí vůdcové oficiálně neutrálně. Uvnitř je ovšem přesvědčený Putinovec – viz video. A elitními kubánskými poradci se to v JAR jen hemží. (Viz podrobně v MAP 1571 zde.)

Pokud si Ramaphosa musí dávat pozor, aby svými sympatiemi k Rusku nerozzuřil Washington k nepříčetnosti, prezident Alžírska Abdelmadjid Tebboune, a vládce emirátů šejk Mohamed bin Zayed Al Nahyan, populárně přezdívaný MBZ, se na Washington ani Brusel ohlížet nemusejí, a také to za poslední dva dny dali v Moskvě jasně najevo. 

MBZ v pátek navštívil Putina a společně oznámili, že připravují vstup bohatých Emirátů do společného rusko-egyptského rozvojového projektu v zóně průplavu SUEZ. Stávající zóna v níž se budují sklady, přístavy a továrny se díky vstupu Emirátů má zvětšit o rozlohu 500 hektarů. Pro srovnání – areál celé zkrachovalé Škody Plzeň měl pouhých 190 hektarů, tedy jen 40% rozlohy včera domluveného rozšíření egyptsko-ruské průmyslové zóny v Suezu. Škoda Plzeň zkrachovala a s ní přišla ČR o průmyslový gigant, který dával celé století Čechům dobře placenou práci a republice přinášel peníze z exportu průmyslových investic. Včera se Putin a MBZ domluvili, že mnohem větší a modernější Škodu Plzeň vybudují v SUEZU. Díky Fialovi a dalším tupounům české politiky budeme brzy průmyslové výrobky, kterými jsme zásobovali celý svět, dovážet i z Egypta. Ovšem z čeho budou živi čeští dělníci a jejich děti to netuším. 

Prezident Alžírska Abdelmadjid Tebboune šel při jednáních s Putinem ještě dál, a rovnou oznámil, že Alžírsko  vždy podporovalo Rusko, a bude v tom pokračovat. Oba prezidenti pak podepsali dohodu o prohloubení strategického partnerství, a prezident Tebboune oznámil, že Alžír nakoupí další ruské zbraně, protože ruské zbraně a podpora Ruska jsou pro Alžírsko zárukou jeho suverenity, zejména v těžko těžkých časech. Alžírsko bohatne na sankcích na Rusko, protože jižní Evropa je nyní na alžírské ropě a plynu životně závislá. Alžírská armáda je jednou z nejmocnějších na světě, a Alžír oznámil, že díky tučným bruselským platbám za ropu a plyn nakoupí v Rusku jen ty nejlepší zbraně. Alžír a Egypt se po zkušenostech s řáděním party válečníků Clintonová-Obama při tzv. arabském jaru, poučily, a investovaly do armád, a vyzbrojily je hlavně ruskými zbraněmi. V Severní Africe tak má Putin dvě hlavní mocnosti za spojence. V delegaci Afričanů za Putinem samozřejmě Egypt chybět nesměl! Všechny africké země od Putina očekávají letos dodávky ropy, obilí a hnojiv. Kazisvět Zelenskyj nevymyslel před pár dny nic lepšího, než sabotáží vyhodit do vzduchu klíčový produktovod, kterým se čpavek dopravuje z Ruska do Oděsy. Čpavek je jednou z klíčových surovin pro výrobu hnojiv, a díky energetické náročnosti ho už Evropa dávno nevyrábí. Ruskou podmínkou pro vývoz ukrajinského obilí z Oděsy přitom byl požadavek, aby Kyjev přestal blokovat vývoz ruského čpavku z Oděsy. Jen co Kyjev s podmínkou souhlasil, a Rusko oznámilo tzv. obilnou dohodu, produktovod na čpavek vyletěl do vzduchu, a ukrajinští vojáci se přitom ještě otrávili. Protože Putin znásobil loni osevní plochy, a počasí bylo dobré, očekává se, že Rusko dokáže zcela nahradit zablokované ukrajinské obilí. Pokud to Putin dokáže, získá snadno jen další kladné body v Africe, Jižní Americe a Asii. 

Rusko ze sabotáže potrubí na čpavek obviňuje Kyjev, Ukrajina Moskvu. V každém případě bez ruského čpavku bude nedostatek hnojiv, a potrubí z doby SSSR vede z Ruska přes Ukrajinu do Oděsy, viz mapa dole. Bez spuštění potrubí prý Rusko nedovolí lodím odvážet ukrajinské obilí

Včera se Putin dmul pýchou. V Petrohradě proběhl velkolepý ceremoniál vztyčování tří vlajek. Krásné video – 12 minut na YouTube – najdete na tomto odkaze. Zajímavé je postavení vlajek. Na první pohled to vypadá, že vlajky jsou v pořadí – Vlajka carského Ruska, Vlajka SSSR, a vlajka Současného Ruska. Tedy historicky po sobě. Leč je v tom háček. Vizuálně nejdůležitější postavení uprostřed, vysunutá do čela trojúhelníku vlajek, tedy na česném místě zaujímá vlajka SSSR! To je zajímavý signál, který jen potvrzují Putinova slova o tom, že válka neskončí dokud Ukrajina nebude denacifikována, a nepřijde o všechna historická území Ruska! 

Pokud si někdo myslí, že nyní probíhá nějaké ofenzíva Ukrajiny, plete se, Rusko právě nyní provádí obrovskou diplomatickou ofenzívu proti Západu, a jasně v ní vyhrává. Krom toho zprávy z bojiště hovoří ještě jasněji – zuřivé sebevražedné útoky podnikané na příkazy Kyjeva, nikam nevedou, pouze Ukrajinu vyčerpávají o poslední zálohy. Ruská média dnes brzy ráno opět hovoří o dalším masakru Ukrajinců při dalším sebevražedném pokusu prorazit ruskou obranu o vesnice Работино. Opět hoří Leopardy i vozidla Bradley. Zmatkující ukrajinský řidič tanku Leopard dokonce provedl taran vlastního hořícího vozidla Bradley, a zlikvidoval tak definitivně obě vozidla. (Video.) Ruská mapa se dvěma malými průlomy Ukrajinců do první ruské obrané linie ke dnešnímu ránu:

A perlička na závěr. Několika minutový v angličtině komentovaný sestřih úderů ruských dronů Lancet proti ukrajinským tankům, obrněným vozidlům, houfnicím, raketometům a protiletadlovým systémům. Sestřih několika desítek úspěšných zásahů ruských dronů Lancet dokazuje jediné – Rusko má obrovskou technologickou převahu a dostatečně výkonnou výrobu dronů Lancet, takže nečekaně ve dronové válce deklasovalo jak Ukrajinu, tak Západ děsivým poměrem. Ukazuje se, že země NATO nebudou schopny vyrábět zbraně stejně rychle, jak je Rusko dokáže ničit Drony Lancety. (Video zde.)

Je neděle 18. červen 07.41. Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Na maily jsem konečně odpověděl. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje. 

 

.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář