MAP 1693 Ruští záklaďáci po dvouměsíčním výcviku rozehnali ukrajinskou elitní bojovou skupinu podporovanou polskými a západními dobrovolníky! Neuvěřitelné video zteče s generálem Lapinem včele! Polský prezident Duda krátce po incidentu připomněl západním politikům, že Putina ještě nikdo nikdy neporazil!

Polský prezident Andrzej Duda včera 31. května rázně v amerických médiích připomněl, že Putin ještě nikdy žádnou svoji válku neprohrál. A že smát se Rusům, že válku prohráli, protože Finsko vstoupilo do NATO. A že na Ukrajince útočí i ve starých tancích ze šedesátých let. Je prostě jen důkazem západního hlupáctví! Podle Dudy si Rusové, když bude třeba utáhnou opasky a budou srdnatě bojovat, i když budou hladoví, a i když budou mít starší tanky, a i když budou umírat. Ruská propaganda, je podle Dudy, k tomu přinutí. 

(Foto: Generál plukovník Aleksandr Lapin, hrdina Ruska, na začátku útoku, při němž před pár dny pod jeho osobním velením mladí ruští vojáci základní služby loňského listopadového a letošního březnového nástupního termínu rozprášili ukrajinské elitní uskupení  zesílené dobrovolníky ze zemí NATO a zahnali je na útěk! Na videu na našich stránkách michalapetr.com si povšimněte, že na Lapinově uniformě jsou znaky a vlajky Ruska a ruské armády nahrazeny znaky SSSR a Sovětské armády! Lapin je Putinův nejoblíbenější generál, a od počátku vpádu na Ukrajinu je pověřován jen těmi nejtěžšími úkoly! Putin nad ním drží ochranou ruku. Kuchař Prigožin, Kadyrov, a zejména všichni tzv. vojenkorové, Lapina bytostně nesnášejí, a neustále požadují jeho sesazení.)

(Foto: Generál Lapin po úspěšném útoku ruských záklaďáků na ukrajinské elitní jednotky a dobrovolníky ze zemí NATO pózuje u ukořistěné americké techniky.)

Před pár dny zaútočila elitní ukrajinská bojová slupina na ruské město Bělgorod. Ukrajince při pokusu zmocnit se starého ruského území podporovali polští a západní profesionálové – dobrovolníci. Akce skončila za pár hodin neslavně, a přes 70 útočníků Rusové pobili a zbytek se rozprchl.  Nejzajímavější na celé bitce o pár ruských pohraničních vesnic je, kdo ukrajinskou armádní elitu rozprášil a zahnal na útěk! Zní to neuvěřitelně, ale byli to ruští záklaďáci, kteří sotva skončili měsíční přijímač, a kteří pod osobním velením generál plukovníka Lapina, na Ukrajince a zřejmě i bývalé vojenské profesionály ze zemí NATO srdnatě v podvečer vyrazili. 

Celou událost zachycují dvě překrásná videa, která Vám o současné ruské armádě řeknou víc, než se dozvíte z jiných zdrojů. V dnešní analýze nejprve obě dvě videa rozebereme, abyste si je mohli prohlížet už jako chladní vojenští profesionálové, kteří vědí, na jaké detaily se koukat, aby vytěžili informace. Obě videa jsou na konci analýzy.

Na videích jsou mladí ruští vojáci při rozvinování k útoku vesnicí proti Ukrajincům. Je vidět, že jsou ještě absolutně nevycvičení, protože mají na sobě neskladně nasoukanou vojenskou výstroj, která na nich vlaje, a překáží jim v pohybu i v boji. Zbraně nesou při útoku tak jako je nosí čerství rekruti. Nenesou je v poloze připravené k okamžité střelbě. Ještě se zbraně při pohybu nenaučili nosit tak, aby jim nepřekáželi. Všichni vojáci jsou navíc jednotně mladí, jak je jen u povolanců k základní službě obvyklé. Pohybují se přesně jako čerstvě vycvičení záklaďáci – v zástupech příliš hustě za sebou. Oči mají při útoku upřené toporně před sebe, a takřka výlučně sledují terén po kterém běží, místo toho, aby očima střídavě prohledávali okolí, zda se tam někde neschovává ke střelbě připravený Ukrajinec, a střídavě si prohlíželi terén, po kterém musí proběhnout. Za ruskými vojáky se pohybují BVP. Z trhavého pohybu BVP, jejichž řidiči ještě nemají odhad šířky vozidla a v úzkých úsecích při objezdu zaparkovaného auta se zmateně zastavují, a pomalu se snaží úzkým místem projet, je opět jasné, že jsou řízeny mladými záklaďáky, kteří se teprve naučili jezdit dopředu a dozadu, ale chybí jim schopnost – vnímat terén, překážky a vojáky okolo sebe, kterou mívali řidiči BVP posledních šest měsíců před odchodem z dvouleté služby v ČSLA – jezdit profesionálně automaticky a očima přes periskopy sledovat terén před sebou a vojáky okolo sebe. 

Ruská jednotka, která na videu útočí, je tak podle všeho složená z podzimního nástupního termínu ruských branců, který byl loni Putinem kvůli mobilizaci odsunut z říjnu na listopad. Protože Rusové mají výcvikové a bojové jednotky a roční prezenční službu, a platí u nich, že po půlroce se z výcvikových jednotek přeposílá k bojovým jednotkám, tak je z videa jasné, že květnového útoku se účastnili řidiči BVP podzimního nástupního termínu, a pěšáci možná i dubnového nástupního termínu. Putin zakázal používat záklaďáky v zóně své speciální operace. V případě bojů u Bělgorodu toto omezení zjevně neplatilo – důvodem byly asi boje na vlastním ruském území. 

Útok ruských vojáků základní služby proti elitě profesionálů Ukrajiny a dobrovolníků z NATO osobně řídí na obou videích ruský generál plukovník Lapin. Ten řídil tzv. neúspěšnou obranu proti podzimnímu útoku Ukrajinců jižně od Charkova, po které Putin vyhlásil mobilizaci. Lapin se za svůj údajný debakl stal terčem útoků Prigožina, Kadyrova a hlavně ruských tzv. nezávislých válečných zpravodajů – vojenkorů. Ti nerozumějí a nebo nechtějí rozumět Putinově a Gerasimově strategii s jakou vedou válku. Zejména tzv. vojenkorové jsou v poslední době značně vzteklí, protože začleněním domobraneckých jednotek rebelů do pravidelné ruské armády přišli o svá exkluzivní videa a zprávy z bojiště, a v důsledku toho o sledovanost a peníze. Obdobně Prigožin a Kadyrov ztrácejí své výdělky a vliv, protože jejich jednotky jsou v poměru k částečně mobilizované ruské armádě stále menší a méně důležité.

Generál Lapin, velel loni jarnímu útoku elitních gardových tankistů směrem na Kyjev přes ukrajinské Sumy a Černigov. Byl za to ruskými médii kritizován, že území trvale neobsadil, a s údajnou hanbou, a s velkými ztrátami se musel stáhnout. Ruská média opět nepochopila smysl Lapinova útoku na Kyjev – rozvrátit průběh ukrajinské mobilizace v černigovsko-sumské oblasti, která je velmi vlastenecká. Způsobit ukrajinské armádě, co největší škody, překvapivými přepadením jejích sil ještě v kasárnách, a v prostorech skladů zbraní a techniky určené pro mobilizaci. A na určitý čas vázat ukrajinské síly v oblasti severně od Kyjeva, aby se nemohli zorganizovat a přesunout se podél Dněpru směrem k Mariupolu. A to do té doby, než bude jižní skupinou ruského jarního útoku vytvořena obranná linie, tak jak ji známe dnes, od Dněpropetrovska přes Ugledar až k Bachmutu, a obklíčen a izolován Mariupol.

Lapin tento úkol bezezbytku splnil. Ruští gardoví tankisté se při něm střetli s ukrajinskou mechanizovanou ultra elitou Chlodnyj Yar, a vzájemné boje obou profesionálních jednotek obě strany značně vyčerpaly. (Detailní popis bojů nejlepší ukrajinské jednotky Cholodnyj Yar proti Lapinovým gardistům jsme popsali podrobně v MAP 1566.)

Obdobně Lapin splnil i další úkoly. V létě dobyl Lisičansk a Severodoněck, a dostal za to titul hrdiny Ruska.

A na podzim bravurně zvládl ústupové boje na současnou obranou linii jižně od řeky Oskol. Zvládnutí ústupu se považuje za nejvyšší známku vojenské profesionality. Lapin se za ústup stal terčem všeobecné nenávisti všech vojenkorů, Prigožina i Kadyrova. Zda si tito Rusové vůbec uvědomili, že Lapin jen dokonale sehrál Putinovo podzimní divadlo, které bylo nutné pro nařízení mobilizace, vyvolání pocitu ohrožení vlasti, a které bylo nutné i z hlediska Gerasimovy ekonomiky ruských válečných sil, která potřebuje, co nejkratší frontu, aby na ní bylo možné soustředit, co největší dělostřeleckou a palebnou převahu, a pozabíjet, co nejvíce Ukrajinců, s co nejmenší úmrtností Rusů, vyjma Prigožinových trestanců. Lapin byl za porážku Putinem odměněn jmenováním zástupcem velitele všech ruských pozemních sil, a to svědčí o jediném – Lapin plní úkoly, jak si Putin přeje. 

Lapina si na videích pozorně prohlédněte. Na pravém rameni polní uniformy nenosí vlaječku Ruska, ale vlajku SSSR! Na dalších místech uniformy, nosí místo emblémů ruské armády, znaky Sovětské armády. V ruské armádě se tyto znaky objevují stále častěji. Nicméně Lapin je nejvyšší Putinem odměňovaný generál, který je takto nosí. Nemusí to být náhoda. Obdobně si Putin cenní dalšího vyznavače SSSR generála Surovikina. Putin důvěrně nedávno jednal s náčelníkem štábu čínské armády, a Dmitrij Medveděv je v poslední době častěji v Pekingu, než v Moskvě. Čínští komunisté jistě nášivky se srpem a kladivem na uniformách ruské generality uvítají, jako utužení spojeneckého svazku. Včera navíc Xi Jinpign z tribuny se srpem a kladivem vyhlásil čínské armádě a bezpečnostním silám, že se musí okamžitě připravit i na ten nejhorší možný scénář, a to jak v boji proti vnějšímu, tak i proti vnitřnímu nepříteli. Rusko se drží politické linie, že odráží útok kolektivního Západu vedený s cílem podrobení a rozdělení Ruska. Čína v posledních dnech přechází na podobnou rétoriku. 

Ani druhá strana konfliktu nezahálí, a stupňuje své požadavky – zde jsou aktuální podmínky, aby byl s Ruskem uzavřen mír:

  • okamžité stažení všech jednotek ze suverénního území Ukrajiny; 
  • konečné uznání, že SSSR se zhroutil a postsovětské země mají celý rozsah suverenity; 
  • vydávání válečných zločinců a osob zodpovědných za rozpoutání války; 
  • stanovení demilitarizační zóny (nárazníkové zóny) na území Ruské federace; (až  120 km do hloubky území)
  • omezení útočných zbraní (rakety dlouhého doletu); 
  • mezinárodní konference o organizaci kontroly jaderného arzenálu Ruské federace; 
  • byl právně stanoven program reparačních plateb, včetně dobrovolného vzdání se ruského majetku zabaveného v jiných zemích ve prospěch Ukrajiny. 

Jak připomněl Duda, Putin ještě nebyl nikdy poražen. Moderní Rusko také ne. Ale tady se Rusku předkládá bezpodmínečná kapitulace! Hlupáci na Západě si zřejmě neuvědomují, že nic horšího Západ nemůže potkat, než že Rusko vyhlásí Vlasteneckou válku, jako proti Napoleonovi a Hitlerovi. Čína směřuje k podobnému scénáři. Ruská armáda by podle podmínek míru nesměla být v Petrohradu, a třeba ani v Kalači na Donu, kde v roce 1942 uzavřela obklíčení německé 6. armády. Putinova strategie – zmobilizovat Rusy k velké vlastenecké válce proti Západu – díky hloupé politice Západu začíná nabírat dech. 

Zpět k videu. Generál Lapin, který je známý tím, že se nebojí velet z první linie, na něm pochoduje středem asfaltové cesty!, což je absolutně proti pravidlům boje ve městě, a jeho vojáci základní služby, postupují podle pravidel podél obou stran cesty přitištění k plotům. Každá střelba z domu podél cesty, tak může být vedena pouze proti jedné postupující koloně. Lapin, nejprve postupuje v čele vojáků, křičí “Za Rodinu! Za vlast!” a postupně nechává vojáky, aby ho předběhli. Tedy vědomě se stahuje z bezprostředního ohrožení. Na videu je tedy vidět pouze rozvinování do útočné sestavy pro boj ve městě, či vesnici. V každém případě Ukrajinci pozice se ztrátami vyklidili, žádná obrana dobytého území za každou cenu se nekonala. 

Hlavní cena videa – ruské jednotky základní služby po pár měsících výcviku jsou připravené na boj s elitními profesionály. To může znamenat přelom ve válce, protože elitní jednotky profesionálů velmi neradi bojují proti náctiletým odvedencům – moc dobře vědí, že ztráty v takovém to boji jsou značné, protože sotva odrostlí kluci mají zvláštní genetickou lidskou vlastnost – nebojí se o svůj život. Kdežto odrostlí profesionálové si svůj život snaží uchovat. (P.S. Domnívám se, že Lapin záklaďáky vyvedl na bojiště, aby jim dal hlavně poprvé čichnout kouře ze zbraní a z výbuchů, a že si ohlídal, že postupují směrem, ve kterém žádné velké střetnutí nestojí. Kdyby šel proti zahuštěné obraně, nešel by středem cesty. Je sice odvážný, ale není blázen. Videa si prohlédněte zde na odkaze. Videa údajně natáčel osobně Putinův nejlepší novinář- propagandista Aleksandr Koc.

Pokud se Zelenskému a západním jestřábům podaří jejich politikou docílit, že ruská pěchota začne při útoku křičet Za Putina! Za Rodinu! Urraaa! Raději nedomýšlet! Zatím tak křičel jen generál Lapin!

 

Je čtvrtek 1. června 04.57. Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář