MAP 1680 Chystá se NATO nyní napadnout Rusko?

V úterý 16. května jsem vystupoval v tomto pořadu, a řada diváků se zajímala o odpověď na otázku, zda nyní NATO chystá v souvislosti s historicky největším cvičením Air Defender přepadení Ruska. V dnešní analýze se proto dozvíte, že:

  1. Bez indických leteckých paliv a nafty rafinovaných z ruské ropy a dodávaných do Evropy se NATO proti Rusku ani nepohne!
  2. Česká nás velké zdražení stavebních materiálů!
  3. O kolik by byl levnější litr nafty na pumpách, kdyby Brusel nesankcionoval ruské dodávky

Nevím sice, co se různým šíleným generálům honí v hlavě, ale jednoznačně jsem z nejnovější hádky Bruselu s Indií zjistil, že NATO v nejbližších několika letech nemůže vést žádnou válku s Ruskem z evropského území, protože na vedení války proti Rusku nejsou v Evropě dostatečné kapacity na rafinaci nafty a leteckých paliv! V případě války s Ruskem by se totiž do pohybu musel dostat skoro milion vojenských vozidel, od tanků, samohybných děl, obrněných vozidel, až po nákladní automobily, a vzlétnout by muselo několik tisíc letadel a vrtulníků. To představuje tak obrovskou spotřebu pozemních i leteckých paliv, že je vedení útočné války aliancí NATO proti Rusku v Evropě na několik příštích let prakticky vyloučeno. 

Evropa je letos ze 20% závislá na dovozu rafinované nafty! 8% vší nafty, která se používá nyní v Evropě pochází z ruské ropy!!!! Jediný rozdíl oproti loňskému roku je, že nafta se už díky sankcím nerafinuje v Rusku, ale rafinuje se v Indii z ruské ropy!!!! U leteckých paliv platí podobné, viz graf na tomto odkazu.

Předevčírem se v Bruselu zhroutila obchodní jednání mezi EU a Indií. Obchodní dohoda s Indií je považována za záchranu pro evropské průmysl. Brusel si myslel, že celé jednání bude probíhat podle starých koloniálních pravidel a EU vydá příkazy a Indie je podepíše. Jenže Indie si v Bruselu tvrdě dupla a odmítla podepsat materiály připravené Eurokraty! Indický ministr zahraničí  Jaishankar bez obalu oznámil své podmínky:

  1. Žádné sankce na ruskou ropu rafinovanou v Indii nebudou, nebo uvidíte! Indie vydělává na každém litru ruské ropy 1,61 CZK plus zisk z její rafinace na naftu prodávanou do EU! Jen dubnový měsíční zisk z ruské ropy rafinované na naftu vydělal na rozdílu cen celé Indii 15 miliardy CZK, a z toho 1,6 miliardy CZK představoval rozdíl v cenách za dodávky indické nafty rafinované z ruské ropy do EU!  
  2. (Z mechanismu rozdílných cenových nákladů na naftu z ruské ropy a na ostatní naftu v EU je zřejmé, že by ceny nafty mohly klesnout na pumpách včetně daní o 1 až 2 koruny na litr, kdyby se začala opět nakupovat sankciovaná ruská nafta. Kdyby se nakupovala i sankciovaná ruská ropa, ceny by zřejmě klesly ještě jednou tolik!)
  3. Nebudou ani žádné cla na indické stavební materiály dodávané do Evropy! Indie je skoro nejdůležitějším  dodavatelem cementu a stavební oceli do EU. Brusel při jednáních s Indií oznámil, že hodlá ze všech těchto stavebních materiálů vybírat 35% uhlíkové clo! Ministr Jaishankar po tomto oznámení začal Bruselu vyhrožovat odvetnými opatřeními a soudy pro nepovolený protekcionismus! Oznámení Bruselu nicméně znamená, že stavební materiály po zavedení 35% cla prudce v EU zdraží! Nedostatkové byty, tak opět podraží! 

Chystáme ještě tento týden natočit jeden pořad, proto budou analýzy skromnější, musím noc vyměnit za den. Je čtvrtek  18. květen 04.21.  Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář