MAP 1623 Krach! Americká bankovní tsunami dorazila včera do Evropy! Viníkem krachů bank je bruselská politika ESG a DEI oznámili v USA!

Včera se bankovní krize SVB převalila do Evropy. Hrozí okamžitý kolaps všech IT firem, které zaměstnávají statisíce zaměstnanců, oznámili včera přední manažeři 140 firem technologického průmyslu šokovaným ministrům britské vlády Rishiho Sunaka, a na mimořádném krizovém zasedání vlády se dožadovali okamžitých vládních opatření! Britská vláda už v pátek pobočky banky SVB v Británii uzavřela, a vyhlásila jejich úpadek, protože nebyly schopné vyplácet vklady. Tím ale rozzuřila britské podnikatele, protože krach britské části americké SVB znamená, že se jako náhrada vyplatí maximálně 85 tisíc liber na jeden účet. A zbytek, až podle výsledku konkurzu, což trvá měsíce, a je nejisté jak to dopadne. Tento postup by pro řadu IT firem znamenal rychlý konec. A proto všichni IT podnikatelé včera po vládě požadovali, aby britskou část americké SVB převzala, a pomocí veřejných peněz banku zachránila!

Evropské banky zkrachují, protože Brusel po nich požaduje, aby dodržovaly jeho nové finanční nařízení DEI a ESG! A byla to právě tato nařízení, která způsobila krach 16-té největší americké banky SVB! S tímto poselstvím včera v USA vzbudil senzaci Vivek Ramaswamy, republikán, kandidát na příštího prezidenta USA, a investiční podnikatel s majetkem 600 milionů USD.

Vivek Ramaswamy Foto by Gage Skidmore. Zdroj fotky.

Ramaswamy pro svoje tvrzení vytáhnul i jasné důkazy z účetnictví banky SVB! Ramaswamy, sám mimořádně úspěšný manažer finančních fondů, se bankéřům SVB vysmál, že jako důkaz kreditní spolehlivosti své banky používali výpočty skóre ESG a DEI. Laicky přeloženo do češtiny – banka SVB dokazovala, že je finančně spolehlivá, protože při všech svých bankovních operacích absolutně dodržuje politiku Green Deal, Gender, WOKE, LGBTQ, a tzv. trvale udržitelného rozvoje! (Viz ESG) (Viz DEI) A přesně tuto politiku požaduje nyní Brusel, aby dodržovaly všechny evropské banky! Pokud má Ramaswamy pravdu – krach SVB = krach všech bank, které kritéria ESG a DEI plní!

Ramaswamy včera na shromáždění v Ohiu řekl:  Federální rezervní systém již 15 let do bank doslova rozhazuje veřejné peníze z letadel. Všichni jsme tak 15 let lyžovali na umělém sněhu. Jenže nyní se stroj na zasněžování rozbil, a během necelého roku uvidíte, jak banky selhávají, protože neumí lyžovat na ničem jiném než na umělém sněhu!

Ramaswamy je v USA považován za “hlavního křižáka” v tažení republikánů proti pravidlům ESG uvaleným na finanční sektor, a má velkou podporu významných republikánských kongresmanů, jako je nynější předseda Kongresu Kevin McCarthy

Ramaswamy včera důrazně požadoval po amerických zákonodárcích, aby zabránili jakémukoli pokusu Bidenovy administrativy zachránit banku SVB miliardami dolarů z federální kasy! Ramaswamy považuje novou ekologickou a sociální politiku (ESG,DEI) v bankovnictví za podvod na lidech, který vytváří pomocí vládních dotací nekonkurenční bankovnictví, které zákonitě zkrachuje, jakmile přestane dostávat dotace, a tento krach potom postihne obyčejné lidi s daleko horšími následky, než přináší provozování klasického finančnictví z posledních dekád minulého století! Ramaswamy tvrdí, že současné (DEI, ESG) finančnictví je jen mazaný podvod, kterým nejbohatší jednotlivci okrádají obyčejné občany. Za hlavního provozovatele tohoto finančnictví označuje nechvalně známou skupinu BlackRock!

Ramaswamy tvrdí, že pravým důvodem minulé finanční krize Lehman Brothers 2008  byla Clintonova politika. Cílem Clintonovy vlády bylo chlubit se, že každý Američan by měl vlastnit dům, a proto se vytvořila politika sociálního alokování kapitálu do levných hypoték pro lidi, o kterých se vědělo, že své hypotéky nikdy nesplatí, když přijde krize. Když krize nastala celý systém levných hypoték se zhroutil, a statisíce lidí byli exekucemi hypoték postiženi daleko hůře, než kdyby hypotéku nikdy nedostali. Podle Ramaswamy, je přeci jasné, že když si nemůžete dovolit koupit malý byt, neměli byste si půjčovat na velký dům!

Včera také v USA zazářil Jindřich Rajchl a jeho včerejší demonstrace na Václavském náměstí! Když se článek o této události dostal na přední stranu amerických médií, je to bezesporu úspěch! Tak jen tak dál!

Omlouvám se, chřipka ustupuje pomalu. Proto dnes jen krátce. Je neděle 12. března 04.52 ráno. Všem Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale současní politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se novými a lepšími politiky. Už je nejvyšší čas, na výměnu těch starých. Mail, kdyby se hodil: kpv0249@gmail.com.

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář