MAP 1624 Biden v pasti! Dnes v pondělí 13.3. se očekává, že Američané vezmou své banky útokem, a pokusí se vybrat své nepojištěné vklady!

Ukrajinská válka může být dnes v pondělí 13. března nečekaně rozhodnuta ne ruskou ztečí na Kyjev, ale šturmem Američanů na své vlastní banky! Bílý dům proto celou noc z neděle na pondělí usilovně pracoval, aby se připravil na dnes očekávaný RUN Američanů na banky! Vzhledem k časovém u posunu, bude teprve dnes asi ve 14. hodin českého času jasné, zda Bidenova noční opatření zabrala, a vrátila Američanům otřesenou důvěru! My se proto v dnešní analýze na vše podrobněji zaměříme.

Jak je situace vážná ukazují poslední události. V neděli odpoledne byla uzavřena další banka Signature Bank of New York. Američané v ní měli uloženo přes 100 miliard USD, tedy 1 český státní rozpočet! (V bance SVB měli uloženo 250 miliard USD.) Obě banky měly velmi blízko ke kryptoměnám. Firma Circle stojící za kryptoměnou USD Coin v sobotu oznámila, že se nemůže dostat ke 3,3 miliardám dolarů, které měla uložené v SVB. Kryptoměna USD Coin, která se za posledních 356 dní obchodovala 1 ku 1 USD, po oznámení firmy Circle ihned klesla až na 0,89 ku 1 USD, což je nevídané! Ukazuje se tak, jak je celý technologický sektor USA, včetně kryptoměn, propojen s těmito krachujícími bankami, a jak se celá bankovní tsunami začíná šířit světem do všech stran, a do všech oborů!

Podle informací z neděle 13. března Bidenova administrativa přiznala, že se obává, že se v pondělí Američané pokusí vybrat své nepojištěné vklady i z dalších bank! Pád bank SVB a Signature byl přitom vyvolán právě takovým to šturmem na banky. Jakmile se jejich klienti masově pokoušeli vybrat uložené peníze, tak se provalilo, že jejich banky už jejich dolary dávno prodělaly v podivných obchodech a jen předstírají, že je vše v pořádku!

Biden se díky krachům SVB a Signature dostal do dokonalé politické pasti! Nezbývá mu nic jiného, než nalít do krachujících bank stovky miliard státních dolarů, aby odvrátil RUN Američanů na banky, ale zároveň nemůže nalít peníze daňových poplatníků na záchranu bank, protože Američané jsou ještě teď naštvaní, že museli bankám zaplatit jejich krachy z let 2007-8. Republikáni, stejně jako demokraté nyní trvají na tom, že ne daňový poplatník, ale Wall Street, bude krachy bank platit tentokrát! 

Proto bylo v neděli večer večer vydáno šalamounské rozhodnutí! Klienti dvou zkrachovalých bank získají v pondělí ráno neomezený přístup ke svým účtům a mohou s nimi volně nakládat! Chybějící miliardy půjčí bankám FED a FDIC, (pojištění vkladů). Zároveň bylo oznámeno, že vlastníci bank, a majitelé dluhopisů vydaných těmito bankami nedostanou nic! Tato vládní záruka se vztahuje pouze na obě zkrachovalé banky SVB a Signature! Co se stane, pokud Američané začnou masově vybírat peníze i z účtů ostatních, dosud zdravých bank, toto opatření neřeší. Biden se spoléhá na to, že Američané dnes nepropadnou panice, a nebudou masově vybírat peníze i z ostatních bank! Zda opatření zabere se teprve ukáže.

V noci se také jednalo o levných okamžitých půjčkách dalším bankám, které by se dnes mohly dostat do potíží, ale jednání nebylo uzavřeno.

Biden také slíbil vyšetření a potrestání všech viníků krachu obou bank, protože se zjistilo, že hlavní majitel banky SVB Greg Becker těsně před krachem banky prodal své akcie! Becker také úspěšně celá léta loboval mezi politiky ve Washingtonu, a podařilo se mu chytrými změnami zákonů zajistit, aby banka SVB nepodléhala přísné kontrole regulačních bankovních úřadů, která je platná pro největší americké banky. Podle údajů vyšetřovatelů Becker jen za jediný rok na tento politický lobbing utratil půl milionu dolarů! Becker tvrdil v době vlády Obamy politikům, že pokud bude jeho banka SVB muset dodržovat přísná regulační opatření, tak: bude SVB muset pravděpodobně přesměrovat značné zdroje dosud poskytované na financování společnostem vytvářejícím pracovní místa v inovační ekonomice na dodržování zvýšených bezpečnostních standardů a dalších regulačních opatření. A aby dodal svému lobbing váhu, jmenoval bývalou Obamovu náměstkyni na ministerstvu financí Marry Millerovou do dozorčí rady banky SVB. Ke všemu nakonec ještě prasklo, že banka SVB poslední rok před krachem neměla ani obsazenou pozici manažera pro řízení rizik, který je právě odborníkem na dodržování regulačních předpisů a norem v bankovnictví. Dále se provalilo, že banka částkami 10 000 USD přímo podporovala volební kampaně některých politiků z Demokratické strany, a ti potom hlasovali pro potřebné změny zákonů, díky kterým se banka vyhnula regulačním opatřením a přísnému dohledu! Samotný zákon podepsal v roce 2018 Donald Trump. Demokratická strana jej před podpisem varovala, ačkoli její zákonodárci pro zákon hlasovali! Je také známo, že si Becker neustále ztěžoval politikům na bankovní regulační orgány, které místo toho, aby kontrolovaly velké banky, raději kontrolují ty malé, ale zdravé!

Nedělní opatření FED – originál. Nedělní opatření vlády USA – originál

V Česku můžeme být zatím ještě spokojeni, protože vláda se tu víc bojí šturmu Národního muzea, než šturmu na banky!

Omlouvám se, chřipka ustupuje pomalu. Proto dnes opět jen krátce. Je pondělí 13. března 04.55 ráno. Všem Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale současní politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se novými a lepšími politiky. Už je nejvyšší čas, na výměnu těch starých. Mail, kdyby se hodil: kpv0249@gmail.com.

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář