MAP 1617 Podle nařízení EU ESG CS3D bude milion nových úředníků americkými algoritmy elektronicky špiclovat celou Evropu a všechny její občany!

Před pár dny nejprotřelejší američtí právníci z Harvardské UNI oznámili v analýze svým klientům, že se můžou letos v Evropě opět řádně napakovat o další biliony dolarů, jako to už udělali loni na Drahotě, a to díky nejnovějšímu nařízení Bruselu ESG. Právníci uzavřeli svoji studii sdělením, že elektronická data, která EU nařídila směrnicí ESG od všech Evropanů začít od letošního léta vybírat, jsou sice tak rozsáhlá, že je nedokáže zkontrolovat a smysluplně využít ani ten největší tým počítačových analytiků, který kdy na světě existoval, ale že účast na tomto nesmyslném sběru a analýze těchto dat, který nařídila směrnice EU ESG, bude ten největší byznys příštího desetiletí, a proto by byla chyba, se na Evropanech zase pěkně nenapakovat!

Protože se nám příčí, aby se američtí miliardáři díky bruselské a fialové tuposti pakovali na datech Evropanů, podíváme se v dnešní analýze EU směrnici ESG na zoubek! Tím spíš, že podle harvardských právníků má jít o podíl na kšeftu za 15 bilionů USD! 300 000 000 000 000 CZK!

Byrokracie plodí jen další byrokracii, vědecky dokázal v tomto století profesor ekonomie David Graeber, (Yale UNI, London School of Economics), známý také jako jeden z lídrů Hnutí okupace Wall Street, které v letech 2011-12 protestovalo proti důsledkům americké hypotéční krize. Leč českého profesora Petra Fialu nezajímá, že řešení největší rozpočtové krize českého státu spočívá v redukci přemnožených úředníků, aby se dále nerozmnožovali, jak dokázal jeho mnohem slavnější kolega profesor Graeber, ale Fiala chce v praxi dokázat, že záchrana státu před předlužením spočívá v dalším zmnožení přemnožených úředníků, přesně jak vymyslili v Bruselu nařízením ESG, a jak plánuje vůdce Pirátů Bartoš

Bartošovi loni v prosinci v Senátu důrazně připomněl senátor Vícha (ČSSD, obvod 74 Karviná), že v roce 1991 stačilo Bohumínu na řízení města 43 úředníků, kdežto dnes jich tam sedí 130. A to na rozdíl od roku 1991 mají počítače, mobily, tiskárny, kopírky, flashky, databanky, tablety, Facebook, Twitter, klávesy Ctrl + C, Ctrl + V, desítky serverů, ať už skutečných nebo virtuálních. V roce 1991 měli na úřadě tělocvičnu, dnes v ní sídlí archiv, protože přestože se všechno digitalizuje, tak všichni to požadují ještě v písemné podobě. V roce 1991 nebyly ani dotace, a nebyly ani úřady, které ty dotace kontrolovaly! A tak je to všude. Přes varování Víchy Bartošovi, se směrnice ESG stala skutečností!

Nařízení ESG má za cíl vytvořit obrovskou síť úředníků, kteří v každé továrně, bance, na farmě, či kde jinde, sesbírají všechna data o všem a o všech, a pošlou je na ústředí ESG. Tam se data pomocí milionů (amerických) počítačových algoritmů, a pod dohledem desetitisíců dalších bruselských úředníků vyhodnotí, a každá firma, každá banka, každý jednotlivý výrobek, každá jednotlivá potravina, i každá jedna kWh elektřiny, a každé všechno, dostane individuální certifikát, zda odpovídá novým EU pravidlům ESG! 

Pravidla pro certifikát ESG jsou jednoduchá – nic nesmí být Greenwashing, a všechno musí být v souladu se sociálními, zaměstnaneckými, enviromentálními, lidsko-právními a protikorupčními nařízeními EU. Například výrobce elektrického auta bude muset brzy u každého jeho dílu i zaměstnance, který se na výrobě elektroauta podílel, třeba jako účetní, nebo strážný, či uklízečka, doložit, že jejich proporcionálním zaměstnáváním byla dodržena nařízení LGBTQ, ustanovení Istanbulské smlouvy, ustanovení o genderu, ustanovení o azylantech, o imigrantech, nařízení o zelené elektřině, že se v kantýně každé továrny vyrábějící díly elektroauta  nevyvářely obědy z nezdravých (tedy tradičních!) potravin, že se používalo nařízené množství obnovitelné energie, že se netopilo uhlím, plynem, a nebo dokonce jadernou elektřinou!

Kdo nesplní nějaké dílčí nařízení nedostane certifikát. Kdo nebude mít certifikát, bude zatížen mimořádnou daní! Nad vším budou bdít miliony úředníků-slídilů. Každá banka bude muset chtít po každém, kdo od ní bude chtít půjčit peníze, jeho certifikát. Kdo nebude mít certifikát, zaplatí zvýšený poplatek a daň! A nebo mu bude zrušen účet. Protože banka, která bude mít velký počet necertifikovaných klientů, sama ztratí certifikaci! Tento absurdní svět nařízení ESG je až natolik absurdní, že aby bylo možné vydat nařízení ESG, musel se nejdříve vytvořit nový slovní a pojmový aparát v každém z jazyků EU, aby bylo vůbec možné toto nařízení vydat. Prostě ani několik tisíc let vývoje slovní zásoby všech jazyků Evropanů nestačily k tomu, aby bruselští úředníci mohli pomocí  slov popsat, co vlastně nařizují v nařízení ESG! 

Stalo se přesně, co popsal profesor Graeber. Bruselský úředník vymyslel nařízení Green Deal, a okamžitě začal potřebovat další úředníky, kteří by kontrolovali, zda každý Evropan a evropský výrobek je Green Deal! Bruselský úředník vymyslel místo dvou pohlaví gender, a hned začal potřebovat další úředníky, aby kontrolovali, že všechny výrobky v Evropě jsou už vyráběny místo žen a mužů výhradně rovnoměrně zastoupenými gendery! Jak odhalila nedávná zpráva o stavu francouzského státního úřednictva – byrokracie a klientelismu úředníků už představují největší nebezpečí pro francouzský stát!

Takto vysvětlují harvardští právníci jediný bod směrnice ESG: Další iniciativou ESG zaměřenou na korporace, ale také s důsledky pro FMP, je návrh Evropské komise na směrnici Corporate Sustainability Due Diligence Directive (CS3D, také známá jako CSDD nebo CSDDD), která byla zveřejněna v únoru 2022. Cílem CS3D je podporovat udržitelné a odpovědné chování podniků napříč hodnotovými řetězci zavedením požadavků na společnosti, aby prováděly podrobnou náležitou péči s cílem identifikovat a předcházet nepříznivým dopadům na lidská práva a životní prostředí ve vztahu k jejich vlastním operacím a podél jejich hodnotových řetězců. Ustanovení o občanskoprávní odpovědnosti jsou zahrnuta v případech, kdy se vyskytnou nepříznivé dopady v důsledku toho, že společnost nezavedla náležité postupy péče. CS3D se bude vztahovat na společnosti z EU i mimo EU působící v EU, které splňují různé požadavky týkající se počtu zaměstnanců a obratu. Tento požadavek, aby společnosti zkoumaly a řešily nepříznivé dopady, by měl usnadnit povinné zveřejňování podle CSRD, které vyžaduje, aby společnosti podávaly zprávy o dopadech na udržitelnost související s jejich vlastními operacemi a jejich hodnotovými řetězci. Očekává se, že bude platit od roku 2025, ačkoli jednání mezi tvůrci politik EU jsou v relativně rané fázi.

Tohle je typický Orwell 1984 – a tak vřele doporučuji Švandovo divadlo v Praze – úchvatná inscenace do dnešní doby se skvělými herci!

A samozřejmě US právníci už vidí ten neuvěřitelný kšeft, který vzniká – miliardy poputují právníkům, kteří budou psát hlášení do Bruselu, že jejich klient dodržuje všechna opatření. Čím bohatší klient bude, tím lepší právníky si najme, a ti vytvoří geniálnější falešné hlášení do Bruselu. Jak analyzovali US právníci – stejně nikdo nezkontroluje, co v těch hlášeních vlastně stojí, protože to prostě pro množství dat není v lidských silách. Proto se bude krást a podvádět ještě víc, k energo-šmejdům se letos přidají ESG-šmejdi, a přibydou noví ESG úředníci, a vše zase podraží, a další firmy se postěhují z Evropy do Indie a Číny! Jediný, kdo z toho krom Fialy, Jourové a Bartoše bude mít zase radost, bude Putin, protože Brusel dřív zkrachuje, lidi se dřív naštvou a provolají Vivat Gosudar!

Směrnice ESG CS3D se má týkat i všech dovozců do Evropy. Bruselští úředníci si myslí, že každý světový výrobce zboží se už třese, aby plnil evropská nařízení, a platil Bruselu poplatky za certifikáty. A proto už teď nemáme léky, ani čipy do automobilů. Evropa už svět nezajímá. Počkejte až ouřada z Bruselu oznámí Indům – Vaše API látky nutné pro výrobu našich léků nemají certifikát ESG CS3D, protože při jejich výrobě nepracovalo dostatečné množství stejnopohlavních manželů – proto nám zaplaťte, že nám chcete API látky prodat! A podobné to bude s automobily, hliníkem, počítači, mobily, a vším, co teď Indie bude vyvážet v obrovských množstvích, v dobré kvalitě, a za nízké ceny! Evropské zboží bude ve světě nekonkurenceschopné, protože žádného asijského, afrického a nebo jihoamerického zákazníka nebude zajímat certifikát ESG CS3D, ale poměr cena, výkon, kvalita. Všechen průmysl EU bude zničen nařízením ESG CS3D, a je úplně jedno jestli bude a nebo nebude zrušen zákaz výroby automobilů v EU, protože ta auta budou stejně neprodejná! Jediné co Brusel, Fiala, Bartoš, Juračka a Pekarová umějí, je množit úředníky a jejich platy geometrickou řadou, a přitom okrádat důchodce i rodiny s dětmi.

Indický ministr zahraničí Subrahmanyam Jaishankar řekl loni v narážce na podporu Ukrajině: Evropa si myslí, že evropské problémy jsou problémy světa, ale že problémy světa nejsou problémy Evropy! Na svém postoji trval i předevčírem v Dillí, když jej za tato slova kritizovala italská duchessa Meloni. A aby tento postoj Asie, Afriky a Jižní Ameriky už konečně natvrdlí evropští politici pochopili, přivítala před pár dny Indie na letišti Lavrova s vysokou protokolární poctou, kdežto německou ministryni zahraničí Baerbockovou přivítal jeden nižší důstojník letectva, a ten si ještě ke všemu počkal, až k němu zmatená Baerbocková, že ji nikdo nevítá, pěšky dojde. A to je už diplomatická urážka vysoké úrovně!

Je to jak říká indický ministr Jaishankar, (výslovnost: Džajšankar): Evropský Certifákát EU ESG CS3D nikoho na světě nezajímá, stejně tak jako evropské problémy! Ostatně právě proto soudím, že čím dřív bude Bruxelae zničeno, tím dřív nám bude líp!

Je neděle 5. březen 03.39 ráno. Všem Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale současní politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se novými a lepšími politiky. Už je nejvyšší čas, na výměnu těch starých. Pro jistotu připomínám, že jsem absolventem VPA KG, a svůj mail: kpv0249@gmail.com.

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář