MAP 1615 Odhaleno! Důvěrný bruselský dokument, který včera unikl na veřejnost, potvrzuje, že Česká vláda slíbila brzy zaplatit miliardy za granáty 155mm dodávané EU Ukrajině!

Jak jste si asi všimli, česká fialová vláda tento týden v parlamentu pošlapává všechna demokratická pravidla, jen aby do pátku stihla okrást důchodce o jejich zasloužené penze! Celkem potřebuje letos premiér Fiala oloupit české důchodce o 20 miliard korun. Tu částku přiznal sám Fialův ministerský komplic Marián Juračka z KDÚ-ČSL. Co ovšem nikdo z celé vlády nepřiznal, je, k čemu tak rychle ty miliardy potřebují! A tak se na to v dnešní analýze podíváme, aby bylo jasno.

Už 12. prosince 2022 Petr Fiala, který tehdy rotoval na funkci vůdce EU, nechal schválit, že tzv. Fond evropského mírového nástroje (EPF) bude v roce 2023 navýšen o 2 miliardy EUR, (50 miliard CZK). A že o dalším nezbytném navýšení fondu EPF na rok 2023 se rozhodne hned po vánocích!

Včera 2. března 2023 unikl v Bruselu dokument EU, a ten potvrzuje, že madam Černochová (ODS), a bakalář Lipavský (Piráti), se mají v první polovině tohoto měsíce dostavit do Bruselu, aby tam formálně schválili Fialou v prosinci naplánované další navýšení evropského mírového nástroje ESF o 1 miliardu EUR. Jen Prozatím!

2 miliardy EUR schválené před vánoci se mají letos použít na dodávky zbraní pro Ukrajinu, a 1 miliarda EUR, kterou se mají dostavit formálně schválit Černochová a Lipavský bude třeba na okamžitý nákup 300 tisíc granátů ráže 155mm, se kterými Ukrajinci potřebují střílet po Rusech! Jelikož Ukrajinci pálí po Rusech 4 000  až 7 500 ran 155 mm denně, tak jim celá dodávka za 1 miliardu EUR vydrží pouhé necelé dva měsíce! A je tak jasné, že evropský mírový fond EPF, se bude muset letos ještě několikráte navyšovat! 

Odkud se miliardy EUR v mírovém fondu EPF na ukrajinskou válku berou?

Odpověď je prostá. EPF je mimorozpočtový nástroj EU, a na jeho financování se podle článku 41 smlouvy o EU podílejí všechny členské státy EU podle klíče hrubého národního produktu, s výjimkou těch států, jejichž zástupci v Radě EU učinili formální prohlášení podle čl. 31, odst. 1, a nejsou povinny přispívat na financování operací v souvislosti s vojenstvím a nebo obranou. Fiala žádné prohlášení v Radě neučinil, a tak Češi, stejně jako Slováci, budou muset válku na Ukrajině Bruselu pěkně cálovat! 

Klíč hrubého národního produktu, podle kterého každá země Bruselu jeho válečné výdaje EPF proplácí, má pro Česko letos hodnotu 2% bruselských výdajů, a pro Slovensko 0,78%.

Letos jsou už pro Ukrajinu z fondu EPF schváleny výdaje za 3 miliardy EUR, (75 miliard CZK). Česko tak musí letos Bruselu do fondu EPF zaplatit nejméně  1,5 miliardy CZK, a Slovensko 23,4 milionu EUR. Bude-li Ukrajina celý rok střílet na Rusy plánovaným tempem, budou částky nejméně dvojnásobné!

Jsem zvědav, kdo z poslanců najde v Parlamentní debatě o zkrácení důchodů, která právě probíhá, odvahu, přiznat důchodcům, že Fiala a spol., potřebují jejich peníze, aby mohli zaplatit Bruselu jeho válečné výdaje na Ukrajině, jak se zavázali!? 

Je pátek 3. březen 00.53 ráno. S analýzou jsem spěchal, aby byla hotová, ještě než neskončí debata v Parlamentu. Teď právě hovoří Babiš.

Všem Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale současní politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se novými a lepšími politiky. Už je nejvyšší čas, na výměnu těch starých. Pro jistotu připomínám, že jsem absolventem VPA KG a svůj mail: kpv0249@gmail.com.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář