MAP 1610 Marie Antoinetta Svetrová zase řádí v Česku! Důchodci budou okradeni o 19 miliard, aby zbylo 15 miliard na vylepšené vládní výplaty!

V dnešní analýze Vám pomocí platů učitelů, válečných výdajů, a důchodů, vysvětlíme, co je Česká vláda za úplné fialové pitomce, kteří vůbec nerozumí ekonomice! Vláda se chystá okrást důchodce o 19 miliard, aby mohla 14 miliard rozdat svým zaměstnancům, a myslí si, že jí to projde.

Číslo na začátek: Podíl všech státních důchodů vyplacených ve Francii je už od roku 2020 nejméně 13,8% HDP! (Průměr důchodů v EU přes 12,6% HDP.) Podíl všech státních důchodů vyplácených loni v Česku stoupl po rekordní valorizaci jen na 8,5% HDP, a při současné inflaci a nárůstu počtů důchodců by v letech  2050 až 2060 v Česku vyplácené důchody představovaly výdaje jen 13 až 14% HDP.  Tedy čeští důchodci by dostali stejný podíl na každoročně vypláceném státním bohatství Česka, jako dostávají Francouzi! Ve Francii je 17 milionů důchodců a představují 25%obyvatel Francie. V Česku žije 2,4 milionu důchodců a představují 22% obyvatel Česka. Ze všech těchto čísel je zřejmé, že Fiala tu hraje na důchodce a na Čechy pěknou habaďůru! Ve Francii se odchází do důchodu v 60 letech, v Česku v 65, a Fiala s Juračkou chtějí odchod až v 68 letech! 

Podívejme se na vše podrobněji:

V Česku je 150 tisíc učitelů, kteří letos pracují za 82% platu francouzského učitele. V Česku je  5 250 000 občanů, kteří pracují za 51 % platu Francouze! V Česku je 2,4 miliony důchodců, a ti pobírají 54% důchodu Francouze! Výkonnost české ekonomiky přepočtená na občana představuje 61% výkonnosti francouzské ekonomiky. 

Česká Fialová vláda před pár dny vyhlásila, že se musí šetřit, a vymyslela, že se ušetří na důchodcích! Dokonce česká Marie Antoinetta Pekarová vyhlásila, aby se okradení důchodců  podařilo, stav legislativní nouze, který se smí používat pouze ve výjimečných případech! Mají tak být Pekarovou a spol. okradeni čeští důchodci, kteří by vzhledem k poměru výkonnosti ekonomiky Francie a Česka (61%) měli letos brát důchod 22 100 CZK, a ne 19 500 CZK! Vláda chce zabránit valorizaci, která představuje jen 660 korun měsíčně na důchodce, ale i po tomto zvýšení, které chce ODS s TOP-09, Piráty a KDÚ-ČSL překazit, by čeští důchodci brali jen 56% důchodů Francouzů. Tedy fialová vláda by na nich po přepočtu na výkonnost ekonomiky stále proti Francii ušetřila slušných 5%!

Zákonem chystané okradení důchodců česká vláda zdůvodnila nutnou úsporou 19 miliard korun ročně. 

Ve stejné době, kdy fialová vláda hodlá ušetřit na důchodcích 19 miliard, připravuje rozházet na platy učitelů dalších skoro 15 miliard korun! Platy učitelů mají být fialovým zákonem zvýšeny na nejméně 130% průměrného platu Čecha. To představuje letošní zvýšení z 50 523 korun podle Fialového vládního výpočtu na  58 852 korun měsíčně. Český učitel tak má nově brát 96% platu francouzského učitele! Zatím co Český důchodce má brát jen 54% Francouzského důchodu, a český pracující jen 51% platu Francouze! Je tak vidět, způsob myšlení fialových lidojedů – chudým a starým brát, vládním zaměstnancům rozdávat! 

Zákonem chystané vylepšení platů učitelů přitom bude letos stát 15 miliard! A to vládě nevadí stejně jako zvyšování platů přebujelým vysokým státním úředníkům a desítky miliard na zbrojení!

A to vše proto, že je Česko 3 nejpostiženější země na světě současnou energetickou krizí. Ta je způsobena bruselskými sankcemi, spekulacemi energo-šmejdů, a sabotáží Nord Stream, a rusko-ukrajinskou válkou!  Díky zákazu výroby aut, který v EU pomohla prosadit Fialova vláda, a díky energetické drahotě, zkolabuje asi český průmysl. Fiala místo toho, aby provedl redukci přebujelého státního aparátu, jej raději uplácí, a okrádá zaměstnance, kteří asi přijdou o práci, a důchodce! 

Můžete s tím udělat něco jedině, když zase přijdete na Václavák jako loni. Fialová koala se plného Václaváku bojí jako čert kříže, a jakmile se na něm sejdete, hned začne makat, a zlepšovat Váš život, abyste nepřišli příště, a nedej bože nezaplnili Letnou. Chcete-li mít důstojné platy a důchody, a šťastnou budoucnost, je to nejlevnější řešení, jak dosáhnout změny Fialové politiky. Pěkně demokraticky Fialu vystrašit. Jako jste to udělali na podzim! 11. března bude demonstrace proti bídě. Organizuje ji Jindřich Reichl, viz zde, podrobnosti.

Další údaje:

Francie je o 162% bohatší než Česko: (HDP Francie 43 658 USD na občana, HDP Česka 26 821 USD na občana.)

Platy učitelů ve Francii ale představují jen o 122% platů učitelů v Česku. Letošní průměrný měsíční plat učitele ve Francii je 2560 EUR měsíčně, v Česku je 2105 EUR (50 523 CZK). Plánovaný plat učitele, podle vlastního vládního výpočtu by letos po nabytí Fialova zákona měl dokonce být: 2452 EUR měsíčně, (58 852 CZK), tedy 96% platu francouzského učitele! Plat nastupujícího francouzského učitele je přitom jen 1800 EUR měsíčně, (110% francouzské minimální mzdy), a vláda slibuje zvýšení na 2000 EUR! Platy učitelů v Itálii jsou podobné jako ve Francii, ale v Německu jsou platy učitelů dvojnásobné. Německo je v platech učitelů na špici EU.

Zajímavý je poměr hrubé průměrné mzdy učitele k minimální mzdě podle zemí EU. Ten je nejvyšší v Česku, kde učitel letos vydělává 292% minimální mzdy, po Fialovu zákonu to má být dokonce 341%! Tento poměr je druhý nejvyšší v Německu 280%, a úplně nejnižší v Polsku 110%. Průměr EU je 186%! Ve Francii 140%

Průměrná mzda ve Francii představuje 195% průměrné mzdy v Česku.  Letošní měsíční průměrná mzda ve Francii je 3 275 EUR měsíčně, v Česku jen 1680 EUR měsíčně, (40 320 CZK).

Ve Francii pobírá důchod 17 milionů občanů a jeho průměrná výše je 1509 EUR. V Česku je 2,4 milionů důchodců, a ti pobírají důchod 812 EUR, (19 500 CZK).

Česko a Francii jsem srovnával protože jde o země s podobným přístupem ke vzdělávání. Ve Francii je průměrně 18,5 žáků ve třídě, v Česku 18. Francie vydává na vzdělání 5,5% HDP, Česko vydává na vzdělání jen 5,1%. Obě země jsou v EU průměrné. Po zásahu Fialy do platů učitelů, se ale Česko liší od zemí EU naprosto přeplacenými učiteli vzhledem k průměrným platům, minimálním platům a důchodům. Je to podobné jak jsme dokázali v minulých analýzách, že i čeští soudci, a prokurátoři jsou na poměry EU dvojnásobně přemnožení a přeplacení!

Ukazuje se tak, že čeští zaměstnanci platí daně v celkové výši 62% svého výdělku jen proto, aby živili přemnožený a přeplacený státní a veřejný aparát, a neziskovky. To fungovalo do energetické krize a ukrajinských válečných výdajů. Teď se systém zhroutí, tím spíš, že Fiala a spol místo toho, aby přemnožené aparátčíky a kamarády vyhnali ze státních koryt do poctivé práce, jen od rána do večera pod vedením Pirátů přemýšlejí, jak by nasypali další miliardy do bezedných koryt státních byrokratů.

Dokud je ekonomika Česka jen 61% ekonomiky Francie, nemůže Česko mít 18 žáků ve třídě, a plat učitele stejný jako ve Francii. Když jsem chodil do školy bylo ve třídách 25 až 30 žáků. Dnešní poměr ekonomiky předpokládá 24 žáků. Samozřejmě, že je možné snížit zbrojní výdaje na 1% HDP jako tomu bylo za Sobotky a Babiše, a potom můžeme mít 18 žáků ve třídě a placené učitele. Obojí nejde, a útok na důchodce je toho příkladem!

Hlavní ovšem je, zvýšit průměrné platy zaměstnancům na 61% francouzských, a hlavně zvýšit ty nízké platy. Minimální plat stanovený vyhláškou je ve Francii od letošního ledna 41 022 CZK (1709 EUR) při 35 hodinách týdně! To je 46 883 CZK při 40 odpracovaných hodinách týdně. Česká minimální mzda by tak měla být 61% francouzské mzdy, a to podle poměru českého a francouzského HDP, tedy 28 598 CZK! Nenechte se Fialou okrádat!

Učitelům se omlouvám, protože větší problém s platy jsou vysocí úředníci. Jenže Fiala, stejně jako Babiš skrývají jejich platy, podobně jako ČT. Proto jsem musel učiteli argumentovat. Na maily, které jste mi poslali, odpovím zítra, dnes nezbyl čas.

Je pátek 24. únor 05.44 ráno. Můj mail, kdyby se někomu hodil: kpv0249@gmail.com. Všem Vám velice děkuji za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají pouze díky Vaší podpoře, tak snad tomu bude tak i nadále! Mějte se! 

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář