MAP 1609 Dnes v 03.30 z Moskvy uhodilo: Dokud Západ a Ukrajina nesloží zbraně, bude válka! Česko bylo v prestižní vědecké studii publikované v Londýně označeno za třetí nejhorší zemi světa v oblasti tzv. energetické chudoby obyvatel!

Ostře na začátek dnešní analýzy:

  1. ODS oznámila 9. února 2023 na svém vlastním FB: „Musíme dělat kroky pro to, aby Evropa v důsledku války nechudla. Jeden z velmi pozitivních výsledků českého předsednictví je, že jsme zvládli energetickou krizi a navíc ceny začaly významně klesat, což je důsledek opatření, která jsme přijali.“
  2. Prestižní vědecká publikace NATURE ENERGY vycházející v Londýně oznámila 16. února 2023, že Česko bude v příštích letech třetí nejpostiženější zemí světa tzv. energetickou chudobou. A ta bude o 75,5% vyšší než v jakékoli jiné průměrné zemi s vysoce rozvinutou ekonomikou! (Podrobnosti a zdroje v textu analýzy)
  3. ODS své oznámení z 9. února 2023 o tom jak Fiala a spol zvládli energetickou krizi doprovodila tímto obrázkem:

Včera večer ruský velvyslanec v Anglii Andrej Kelin šokoval Brity v rozhlasovém pořadu, když jim jménem Ruska poděkoval za uvalení ekonomických sankcí proti Rusku! Kelin řekl, že sankce Rusku nesmírně pomohly, protože Rusy donutily obnovit vlastní průmyslovou produkci letadel, aut, nákladních aut, elektroniky, osobních aut a vlaků, tak jako tomu bylo za časů SSSR. A díky těmto sankcím také značně narostl obchod mezi Ruskem a Čínou a Indií a dalšími zeměmi. Sankce tak Rusům vlastně usnadňují proces velké změny světa, který Rusové odstartovali. Světu už nadále nemají dominovat Anglosasové (USA, Británie, Kanada, Austrálie a Nový Zéland), ale svět se má stát multipolárním – vyváženým. Tento ruský boj za odstranění nadvlády Anglosasů nad ostatními národy, podporuje jak Čína, tak i většina ostatních zemí světa. Řekl Kelin 22. února.

K ostré ruské včerejší rétorice se ihned přidala i Čína. Tu rozčílil náměstek ministryně financí USA Wally Adeyemo, který varoval společnosti v Číně a po celém světě, že budou potrestány, pokud budou i nadále obchodovat s Ruskem v rozporu s americkými sankcemi. Čína oznámila, že USA svou jednostrannou sankční  politikou proti Rusku jen zbytečně prodlužují ukrajinský konflikt a ženou svět do energetické chudoby. A odvolala se přitom na prestižní evropskou vědeckou výzkumnou publikaci ze 16. února 2023, která varuje, že energetická chudoba vyvolaná současnou ukrajinskou krizí uvrhne 141 milionů občanů do chudoby.

(Náměstek ministryně financí USA Wally Adeyemo, který včera rozzuřil Čínu, až tak, že začala vyhrožovat, že přehodnotí obchodování v dolarech a eurech, i v dalších západních měnách!)

Samotná vědecká publikace předpovídá, že Česko bude po Estonsku a Polsku, třetí nejpostiženější zemí světa. Podle výzkumu bude Česko energetickou krizí a chudobou zasaženo o 75,5% více, než ostatní evropské země, a to proto, že pro svůj průmysl potřebuje značné množství energie. (Slovensko na tom bude jen o trochu lépe, než Česko. Podrobné grafické údaje pro Česko i Slovensko najdete zde.)

Čína včera neoficielně varovala USA, že pokud budou výhružky Wally Adeyma uskutečněny, Čína provede tato drastická opatření:

  1. Vyhodnotí rizika dalšího držení a používání určitých měn, (dolar, EUR), a přejde na platby v národních měnách zemí, se kterými obchoduje!
  2. Čína bude důsledně chránit všechny firmy, které obchodují s Ruskem, proti zlovůli USA.
  3. Čína podá žaloby a podnikne další rázné kroky proti USA.
  4. Čína rozšíří svůj obchod s Ruskem a zejména s rozvojovými zeměmi, aby přesměrovala své obchodní dodávky mimo USA!

Čína včera také potvrdila, že bude nadále spolupracovat s Ruskem, a že budoucí mír na Ukrajině musí být vyjednán, tak aby byla co nejvíce respektována suverenita a územní celistvost všech zemí, a současně i legitimní bezpečnostní obavy všech zemí konfliktu. Mír podle Číny může nastat: až poté, co více obětí a poškození na bojištích přiměje alespoň jednu stranu změnit názor.

Dnes ráno, krátce po ukončení rozhovorů nejvyššího čínského představitele pro zahraniční politiku Wang Yi v Moskvě s Putinem, Lavrovem a Patruševem, při kterých Čína i Rusko demonstrovaly úzké partnerství, z Moskvy dvakrát výhružně zadunělo:

Nejprve v 03.00 oznámil náměstek ministra zahraničí Michail Galuzin, že: Pokud si Západ a Kyjev chtějí sednout k jednacímu stolu, musí především přestat ostřelovat ruská města a složit zbraně. Poté bude možné vést diskuse na základě nových geopolitických skutečností. (Laicky řečeno – při mírových rozhovorech se o územích, která jsme přijaly na základě referend do Ruské federace, diskutovat nebude!)

V 06.00 ráno moskevského času potom Rusko varovalo Ukrajinu, Moldavsko a země NATO před pokusem zasáhnout proti rebelům v Podněstří, kde je rozmístěno 1700 ruských vojáků. Rusko obvinilo Kyjev, že připravuje vtržení komand AZOV do Podněstří, aby tam pod falešnou vlajkou prováděly diverze a sabotáže, a ospravedlnily tak útok Ukrajiny, nebo NATO na Podněstří, která je vzbouřenou ruskojazyčnou enklávou.

Už včera varoval nový premiér Moldavska Dorin Recean, že se Rusko pokusí úderem výsadkářů obsadit hlavní moldavské letiště v Kišiněvu, a obsadit území republiky. Kyjev se okamžitě nabídnul, že Moldavsko ochrání. V Moldavsku je velice výbušná situace, kdy prozápadní prezidentka Sandu ztrácí kontrolu nad situací, a v Kišiněvě se pravidelně konají masivní proruské demonstrace vyvolané značnou drahotou. (Video z demonstrace. Pro srovnání, jak o stejné demonstraci informovala US média z Prahy.)

V USA se už mění nálady veřejnosti. Podle posledního průzkumu si už 26% (22%) Američanů myslí, že Rusko vyhraje, a jen 27% (32%) je přesvědčeno, že vyhraje Ukrajina. Údaje v závorkách jsou výsledky průzkumu ze září loňského roku. Nicméně 69% Američanů sympatizuje s Kyjevem a jen 6% s Moskvou. Komicky tak o 1% více obyvatel USA podporuje Moskvu, než je tomu podle výzkumu veřejného mínění v Česku. Inu v Česku asi stále platí okřídlené: Věřím jen těm statistikám, které jsem si osobně zfalšoval.

Rusko a Čína mají po celém světě stále více stoupenců, kteří jsou naštvaní z důsledků politiky, kterou jim v posledních letech vnutil Brusel, a před tím Obama, a teď Biden. Nejnověji se k nim včera přidal tuniský prezident Kais Saied. Ten oznámil, že příliv imigrantů z Afriky, kteří se v Tunisku usazují, protože jsou za to někým (Bruselem?) placeni, už ohrožuje demografickou strukturu Tuniska, protože se Arabové brzy stanou v Tunisku menšinou! Varoval, že tito placení imigranti vyvolávají v Tunisku bouře a oznámil, že s imigrací do Tuniska udělá rázný konec! Said doslova řekl: Nedeklarovaným cílem po sobě jdoucích vln nelegálního přistěhovalectví je považovat Tunisko za čistě africkou zemi, která nemá žádnou příslušnost k arabským a islámským národům

Na vyjádřeních tuniského prezidenta Saida je vidět, kam vede politika Bruselu. V létě 2021 komisařka EU Johanssonová navštívila Tunis a slibovala mu hospodářskou pomoc a miliony EUR, když bude Tunis bránit nelegální imigraci do Evropy! Jak Tunis letos zjistil, sliby Bruselu zůstaly jen na papíře, ale imigrantů v Tunisu značně přibylo! Nejsnadnější cesta, jak se jich prezident Said může zbavit, je přestat jim bránit, aby se plavili na člunech do Evropy. Zima končí, sezóna uprchlíků nám začíná. A letos jich bude jižní cestou, jak plánuje prezident Said mnohem víc.

Co můžete očekávat je nanejvýš tristní. Staří a nemocní obyvatelé německého města Lörrach u švýcarské hranice dostali nedávno výpověď z bytů s tímto zdůvodněním (kráceno): Vaše byty jsou obzvláště vhodné pro ubytování ukrajinských uprchlíků. Dostavte se proto na úřad, aby jste převzali výpověď. Nemusíte mít strach, nějaký přiměřený životní prostor pro zbytek svého života obdržíte náhradou. V Německu z toho vypuknul skandál, protože se zjistilo, že město Lörrach chtělo vydělat na pronájmu bytů Ukrajincům, protože ty jsou dotované státem, na rozdíl od bydlení starých, chudých a nemocných!

Že bídu a ožebračování starých a nemocných, a i rodin s dětmi, plánuje i český lidojed Petr Fiala, je jasné už i dalšímu bývalému premiérovi Česka! Prostě ne náhodou v Londýně oznámili, že Česko je třetí nejhorší zemí světě při řešení energetické drahoty!

Je čtvrtek 23. únor 05.33 ráno. Můj mail, kdyby se někomu hodil: kpv0249@gmail.com. Všem Vám velice děkuji za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají pouze díky Vaší podpoře, tak snad tomu bude tak i nadále! Mějte se! 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář