MAP 1582 Putinovo poslední varování zemím NATO: Nebrečte potom, že jsme Vám to neřekli dopředu!

Včera večer Al-Džazíra, snad jako jediné velké médium na Západě, zveřejnila plný text varování zemím NATO, které tento týden na konferenci o bezpečnosti a spolupráci v Evropě, konané ve Vídni, pronesl vedoucí ruské diplomatické delegace Konstantin Gavrilov. Gavrilov oznámil: Jestli Washington a nebo nějaká země NATO dodá Ukrajině zbraně schopné zasáhnout mírumilovná města hluboko uvnitř Ruska a pokusí se (Ukrajina?) obsadit území, která ústavněprávně patří Rusku (tedy i Donbas, Dněpropetrovsk, Luhansk a Krym), donutí to Moskvu k tvrdé odvetné akci! Tak nám potom neříkejte, že jsme Vás dopředu nevarovali.

Al-Džazíra zároveň včera citovala Sergeje Karaganova, poradce Jelcina a donedávna i Putina.  Karaganov Al-Džazíře potvrdil, že dodávky zbraní NATO by mohly vyústit v možnou vojenskou odvetu proti zemím, které je dodávají! Karaganova slova, znějí o to zlověstněji, že je tvůrce tzv. Karaganovy doktríny, kterou dnes Putin na Ukrajině realizuje.

Sergej Karaganov, tvůrce tzv. Karaganovy doktríny, poradce Jelcina i Putina, varoval 26.1., že Rusko asi provede odvetné údery na země dodávající zbraně Ukrajině! Zdroj foto Chatham House, London.

Situace je o to zlověstnější, že Nina Chruščovová, vnučka a genetická pravnučka Nikity Chruščova, která nyní spolupracuje s Georgem Sörosem, už 25. ledna varovala, že ukrajinský prezident Zelenský by se mohl stát terčem atentátu, pokud by se pokusil o nějaká mírová jednání s Ruskem! Chruščovová uvedla ve svém článku řadu případů politiků, kteří byli za svá mírová jednání zavražděni, a potvrdila, že Zelenský, který svoji popularitu vsadil na slib vyhnání Rusů z celého bývalého území Ukrajiny, nemůže nyní svoji politiku bez rizika své vraždy změnit! Prý mu dokonce hrozí, že bude (stejně) ve funkci nahrazen ukrajinskými generály! Podle Chruščovové musí ti, kteří uvažují o míru s Ruskem pevně stát za Zelenským, a vymyslet plán, jak jej ochránit před vrahy, a jak Ukrajině kompenzovat ztráty území a majetku, a jak jí poskytnout bezpečnostní záruky.

O míru se ovšem spíš neuvažuje. Včera Estonsko vyzvalo Německo, aby vydalo svolení k předání estonské kazetové munice 155 mm vyrobené v Německu Ukrajině! Kazetová munice je zakázaná konvencí, a tuto konvenci Německo ratifikovalo, stejně jako Česko. Podle článků b, c, úmluvy Německo ale tento souhlas vydat nemůže. Estonsko a Ukrajina, tak nutí Německo k porušování jeho mezinárodních závazků. Kazetová munice byla konvencí, která je platná pro její signatáře, zakázaná z jediného důvodu, protože absolutně nejvíce zabíjí civilisty!

Pokud Ukrajina začne na bojišti používat kazetovou munici 155mm, nemůže jí už Slovensko dodávat houfnice 155mm, protože by porušilo konvenci o kazetové munici, kterou ratifikovalo. Ta ve svém textu zakazuje signatářské zemí úmluvy, jakkoli pomáhat jiné zemi, aby tuto kazetovou munici používala. Protože se tato munice odpaluje z děl ráže 155mm, je zakázanou pomocí tato děla i dodávat! Paradoxně, tak používání kazetové munice Ukrajinou, zakazuje signatářským zemím konvence – většina zemí NATO, jakkoli pomáhat zemím, které tuto munici používají, při jejím používání! Typicky dodávkami děl, která ji mohou odpalovat!

Ukrajině dodané nejnovější US houfnice M777 ráže 155mm se navíc na bojišti ukázaly jako snadná oběť ruských dronů. Váleční plánovači NATO si naivně mysleli, že tyto NATO houfnice, které mají delší dostřel než starší typy ruských houfnic, která Rusko masivně na Donbase používá, díky svému dostřelu, snadno ruské houfnice zničí. Leč, jak se rychle ukázalo, ruská strategie vůbec nepočítala, že tyto dalekonosné NATO houfnice bude na Ukrajině ničit ruské dělostřelectvo, ale že je budou ničit malé ruské speciální zabijácké drony – viz video. Navíc se nejlepší jednotky ukrajinské protivzdušné obrany ukázaly neschopné přežít v blízkosti fronty, (video), a jsou také velmi snadno ničeny ruskými drony! (Video.) Není potom už divu, že velký zastánce Zelenského pojetí války do posledního Ukrajince, jeho bývalý poradce, Arestovič, najednou změnil názor, a nyní prý tvrdí, že porážka Ruska je už velmi nepravděpodobná!

Tak už aby byl mír, že?!

Je pátek 2. ledna 04.18. V pondělí jsem byl hostem v diskusním pořadu o volbách a ukrajinské válce. Najdete jej zde. Včera jsem byl hostem na Svobodném vysílači, pořad najdete zde

Velice Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Jen díky tomu můžeme i v současné krizi přinášet stále nové analýzy. Gargamel.

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář