MAP 1579 A je to tady! Astronomický dluh Ukrajiny budou muset platit Češi a Slováci! Tzv. Dzurindův plán oznámen v Bruselu!

Pozor dnes jsme uveřejnili dvě analýzy!

Co jsme 14. prosince 2022 oznámili, že Češi a Slováci budou platit dluhy Ukrajiny, bylo včera v Bruselu potvrzeno! Jen výše dluhů, které budeme platit se zdesetinásobila!

V Bruselu bylo včera oznámeno, že místo Ukrajiny musí její dluhy platit Evropané! Za tímto šíleným nápadem stojí jeden z nejmocnějších evropských politiků, který po četných skandálech uplatňuje svůj vliv výhradně ze zákulisí. Tímto politikem je Mikuláš Dzurinda. Ten stojí v čele nejmocnější lobbystické skupiny bruselských aparátčíků, tzv. Centra evropských studií se sídlem v Bruselu. V dnešní analýze proto rozebereme: Kdo je Mikuláš Dzurinda. Co jeho organizace požaduje. A kolik stovek miliard EUR to bude stát!

Mikuláš Dzurinda je šéfem Centra Wilfrieda Martense pro evropské studie. Martensovo Centrum je hlavní lobbystickou organizací Evropské strany lidové, která je hlavní evropskou politickou organizací bruselských aparátčíků. Česko v organizaci zastupují  (TOP-09, KDÚ-ČSL), Slovensko (KDH, OLANO)! Hlavními politiky dosazenými touto organizací do výkonu funkcí jsou Ursula von der Leyen, šéfka Bruselské komise, a Roberta Metsola, šéfka Evropského parlamentu! A to je velmi legrační, protože obě dvě političky jsou nyní podezřelé ze stejných úplatkářských skandálů (Ursula Covid skandál) (Roberta 1 a 2), jakými se za své vlády na Slovensku proslavil i Mikuláš Dzurinda,(1),(2),(3). 

Mikuláš Dzurinda, se za éry své vlády na Slovensku proslavil nejen velkými úplatkářskými skandály, ale hlavně bezpříkladným odíráním chudých Slováků, aby splatil slovenské státní dluhy! Za tuto svoji v Bruselu oceňovanou politiku získal už před lety tučnou bruselskou prebendu, a stal se šéfem mocného Centra Wilfrieda Martense pro evropské studie! Včera tato Dzurindova organizace vyhlásila – že je bezpodmínečně nutné, aby Ukrajina byla oddlužena, stejně jako bylo po II. světové válce oddluženo západní Německo, stejně jako byly v devadesátých letech odpuštěny sjednocenému Německu všechny jeho nesplacené dluhy, které vznikly od roku 1933 do roku 1945! Dluhy Ukrajiny – stovky miliard USD, tak mají zaplatit Evropané! Češi přitom díky této politice nedostali nikdy vyplacené německé válečné dluhy a reparace, na rozdíl od Západoevropanů! Ale Češi mají naopak platit ukrajinské válečné dluhy! A chudáci Slováci, kteří museli pod Dzurindovým bičem zaplatit své dluhy, je teď mají platit za Ukrajince! Znovu se tak ukazuje, že co je dobré pro Brusel, není dobré pro Čechy ani Slováky!

Tzv. Dzurindova zpráva uvádí, skutečnosti, které se v Českých médiích označují za dezinformace. Posuďte sami:

  1. Ukrajina nebude moci platit své dluhy, protože se její ekonomika zřítila. Inflace 26%, úrokové sazby 25%, pokles HDP 33% by zničily každou ekonomiku. Za této situace zbývá Kyjevu jediné – tisknout peníze stejně rychle jako je Německo tisklo před nástupem Hitlera, a roztočit inflaci ve výši 1000%! A jak Němci, Nizozemci, a další často a rádi připomínají Evropě, povede to k ekonomické katastrofě!
  2. Ukrajina již odložila platby do roku 2024 až do výše 20 miliard eur svého dluhu v držení mezinárodních investorů. A i když je přibližně 6 miliard EUR, které země tímto opatřením ušetřila, důležitých, ve srovnání s jejím očekávaným rozpočtovým schodkem ve výši přibližně 40 miliard EUR jen v roce 2023 bledne.
  3. Půjčky Ukrajině z EU v hodnotě 18 miliard eur budou muset být nakonec splaceny, počínaje rokem 2033, a nakládání s větším dluhem  snižuje potenciál Ukrajiny na rychlé zotavení z války. Je to také nesmyslný ekonomický přístup, vzhledem k tomu, že Kyjev již pozastavil platby některých svých stávajících závazků.
  4. Proto musí být Ukrajina oddlužena, tedy Evropané musí zaplatit Ukrajinské dluhy podle podílu jednotlivých zemí na podílu HDP EU!

Jak vidíte, Dzurinda, který vlastní Slováky sedřel z kůže, aby zaplatili státní dluhy, nyní chce, abychom zaplatili dluhy za Ukrajinu!

O kolik se jedná!? Podle Dzurindovy zprávy může Ukrajina splácet pouze dluh ve výši 20% HDP – tedy aktuálně do výše 30 miliard USD!

Ukrajinský dluh v září 2022 byl 88,5 miliardy USD. K tomu se přičítá 5 miliard měsíčně, které se každý měsíc Ukrajině půjčovaly do konce roku. Celkem za rok 2022 = 128 miliard USD!

V prosinci půjčila EU Ukrajině falších 18 miliard EUR, ale úroky z půjčky platí země EU, a v případě nesplacení se Česko i Slovensko zavázaly, že dluh za Ukrajinu splatí! K tomu se nezavázaly ale všechny země EU!

Letos do konce roku bude Ukrajina potřebovat dalších nejméně 40 miliard USD! A pokud válka letos na konci roku skončí bude potřebovat 2 bilion USD na nápravu škod, ale jen když Putin bude ničit Ukrajinu stále stejným tempem, jako loni!

Celkem tak Ukrajina bude mít na konci roku dluh 186 miliard USD, ale podle Dzurindovy zprávy může efektivně splácet jen 30 miliard USD! 

Evropané a USA by tak měly za Ukrajinu v budoucnu zaplatit 156 miliard USD dluhů a 2 biliony USD za náhradu škod! 

Podíl Česka na splátkách dluhu představuje asi 0,7% tedy 1,1 miliardy USD (27 miliard CZK), podíl Slovenska představuje asi 0,4%, tedy asi 624 milionů EUR. Ovšem za rekonstrukci Ukrajiny bude muset Česko zaplatit 14 miliard USD, 350 miliard CZK, a Slovensko 8 miliard EUR! Tato suma, kterou za Ukrajinu zaplatíme, znamená pro Česko cenu výstavby 116 tisíc nových státních bytů pro mladé rodiny s dětmi, které by nastartovali v Česku přirozenou porodnost jako za Husáka!

Mikuláš Dzurinda, je vskutku lidový politik (Evropská strana lidová), jen si myslí, že úkolem lidového politika je okrádat vlastní lid. Stejně jako si myslí Markéta Adamová Pekarová (TOP-09) a Marián Jurečka (KDÚ-ČSK), kteří jsou členy stejné Dzurindovy evropské partaje!

Tato válka se už vymknula ekonomické schopnosti Evropy rychle zacelit její následky! Je nejvyšší čas začít uvažovat o přijatelném míru!

Je středa 25. ledna 01.30. Předevčírem jsem natočil diskusní pořad o volbách a ukrajinské válce. Najdete jej zde. Děkuji za pomoc, dary a nápady, protože bez Vás by naše analýzy nevznikaly.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář