MAP 1559 Mazaný Putin včera prolomil plynovou blokádu Evropy! Česko má zbankrotovat, aby se nerozpadla EU, požaduje bruselský komisař!

Česká vláda lidem tají, že Česko zbankrotuje, protože si to přejí USA!

Krach české ekonomiky včera bez skrupulí oznámili v Paříži a odvolali se přitom na člena nejvyššího vedení koncernu Volkswagen Thomase Schäfera. Česko se tak má stát další obětí války na Ukrajině. Ta má krom oslabení Ruska, také oslabit globální konkurenceschopnost EUjediné velmoci, která je v současnosti schopna konkurovat USA v nejmodernějších technologiích. USA chtějí touto válkou získat politické, ekonomické a energetické výhody na úkor zemí EU i Ruska! Přesně tak to včera přiznal i komisař EU Joseph Borrell: USA se rozhodly, že nezpoplatní uhlíkové emise, a naopak zavedou masivní veřejné dotace. Tato opatření poškozují evropské výrobce v mezinárodní konkurenci. EU se nesmí pustit do konkurenčního boje s USA, protože nemá finanční schopnosti USA, a protože by to vedlo k rozpadu vnitřního trhu EU, a potom k rozpadu celé EU. Shrnuto – některé země EU mají zkrachovat, aby se zachránil Brusel a zbohatly USA! Je nejvyšší čas se v dnešní analýze na vše zase pořádně podívat!

Začneme pozitivně.

  1. Ne každá země se rozhodla, že se diktátu USA a Bruselu o povinné Drahotě v Evropě podřídí. Včera v 10 hodin dopoledne oznámil turecký ministr energetiky Fatih Dönmez, že dnes podepíše v Bulharsku smlouvu o dodávkách zemního plynu z Turecka! Ten samý ministr Dönmez už ale včera v 05 hodin oznámil, že Turecko uzavřelo nové dlouhodobé dohody o nákupu plynu z Ruska, které nedodržují žádné sankce na ruský plyn, a že žádné sankce ani Turecko dodržovat nebude, protože bude s ruským plynem obchodovat! (Další podrobnosti v MAP 1559.) Mazaný Putin tak právě prolomil plynovou blokádu Evropy! 
  2. Německo asi dále zintenzivnilo tajná jedná s Ruskem a Čínou, proti USA, a nátlak na Kyjev, aby uzavřel mír. Vysoký německý generál Hans-Lothar Domröse, bývalý člen nejvyššího velení NATO včera oznámil, že Kyjevu nezbývá než v létě uzavřít mír bez zisku “nových ruských” území, a jako možné řešení navrhl tzv. hongkongský scénář, podle kterého Británie v minulém století vracela Číně její území, které si před tím přivlastnila opiovými válkami, až po uplynutí 50 let od podpisu předávací smlouvy. Obdobně, že válka skončí v létě příměřím podobným minským dohodám, se vyjádřil i vysoký německý diplomat András Rácz. A poznamenal, že při takovém to novém minském příměří se sice ještě bude bojovat, ale hlavně se už bude obchodovat! Z vyjádření obou expertů je zřejmé, že v Německu sílí tlak na ukončení sankcí!

(Německý generál Domröse, včera pokračoval v úsilí Berlína dosáhnout rychlé kapitulace Kyjeva! A oznámil, že Kyjev žádné území v mírových jednáních nezíská zpět dříve než za 50 let!)

Končíme negativně!

Thomas Schäfer, mimochodem do nedávna řídil Škodu Mladá Boleslav, natvrdo oznámil, že koncern VW bude nadále investovat do vzniku nových továren a pracovních míst pouze v zemích, kde je elektřina za 0,75 CZK za kWh! Jako příklad uvedl USA a Čínu! V Česku se elektřina dodává na základě Fialova nařízení za 6 CZK za kWh a zbytek ceny platí Česko ze státního rozpočtu! Schäfer přitom bez obalu novinářům řekl, že ani ze solidarity nemůže koncern VW nadále investovat do udržení výroby v zemích, kde je elektřina za 3,75 CZK, jako v Německu! Jako důvod pro toto opatření uvedl Shäfer, že Evropa není v mnoha oblastech nákladově konkurenceschopná, zejména pokud jde o náklady na elektřinu a plyn  A dodal , že celý evropský průmysl ztrácí díky vysokým cenám energií schopnost konkurence!

Podle Shäfera nikdo nemůže vyrábět automobily v zemích, kde je drahá elektřina! Česko přitom vyrábí 37% své elektřiny za 0,25 CZK za kWh v jaderných elektrárnách, a 36% v uhelných elektrárnách za 1,65 CZK i s bruselskou povolenkou! Je tak jasné, že Česko má dostatek levné elektřiny, ale kvůli Německu, aby se výroba nepřesunula do levných Čech, musel Fiala elektřinu zdražit! Česko se tak má obětovat přežití části německých pracovních míst!

Začátek likvidace Volkswagenu v Evropě už byl jeho vedením oznámen před Silvestrem. Značka AUDI bude omezena, a v Ingolstadtu se bude masívně propouštět! Pravděpodobnost, že značka AUDI přežije byla samotným VW odhadnuta pouze na 50%! Místo vývoje a výroby nových modelů aut se koncern VW soustředí převážně na vývoj automobilového softwaru a technologií! Proto už zahájil přesun tisíce nejplacenějších pracovních míst z Německa  do USA! Masivní propouštění bylo oznámeno v Mnichově! Zastavuje se výstavba nové továrny ve Wolfsburgu. Letos bude ihned propuštěno z koncernu VW 9000 lidí (1,35% všech zaměstnanců), v plánu je dalších 30 000 lidí (4,48%)! Naopak okamžitě se najímá 1700 softwarových specialistů v USA ,(300 v Seatlu). Důvody jsou prosté – objednávky nových aut VW poklesly v posledním měsíci o 15% a bude hůř, protože evropská auta jsou díky drahým energiím už cenově absolutně neprodejná! Odboroví předáci se domluvili s vedením VW, a obětovali německé dělníky, píše se dokonce letos v Německu!

Fialova politika zastropování cen elektřiny na 6 CZK za kWh znamená, že si akcionáři ČEZU a energo-šmejdi namastí kapsy, že se Fiala s nimi o část jejich zisku pomocí windfall taxy podělí, aby měl na výplaty nových úředníků. A že vše skončí zničením českého automobilového průmyslu, který představuje 10% HDP, 8% pracovních míst a 25% exportu!

Jak je česká vláda pomatená, je jasné z tvrzení ministra Rakušana (STAN). Ten včera oznámil, že skutečnost, že Ukrajinci vyjídají náš zdravotní systém je dezinformace, protože ve skutečnosti do zdravotního systému přispívají. A přitom už 14. prosince vláda, jejíž je členem,  schválila toto usnesení: souhlasí s přijetím úvěru Ministerstvem financí za Českou republiku od Evropské investiční banky na spolufinancování vybraných výdajů vynakládaných ze státního rozpočtu a systému veřejného zdravotního pojištění v souvislosti s konfliktem na Ukrajině na pomoc uprchlíkům v celkové výši ekvivalentu až 200 mil. EUR!

Podle ERÚ česká vláda ani neumí počítat. Vláda spočítala, že každé zvýšení ceny elektřiny a plynu o 0,25 CZK na 1 kWh stojí český státní rozpočet 1,25 miliardy ročně. ERÚ vládní údaje přepočítal a oznámil, že každé zvýšení ceny o 0,25 CZK na 1 kWh bude letos stát český rozpočet 16 miliard CZK! ERÚ proto obvinil vládu ze zavádějících informací, a požaduje jejich přepočítání! Podle ERÚ vláda klame veřejnost, že letos zaplatí za dotace elektřiny 200 miliard CZK, přičemž z jejích výpočtů je jasné, že to bude 240 miliard!

Budou prezidentské volby, a taky nějaké demonstrace. Máte možnost zachránit si svou práci a potřebujeme vládu, která umí počítat a není zmatená. Když mohou Bulhaři nakupovat plyn od Turecka, které ho kupuje z Ruska, proč mají Češi platit drahý plyn, aby jejich zaměstnavatelé přesunuly výrobu do zemí, kde elektřina stojí 0,75 CZK! Svou budoucnost máte ve svých rukách! 

Je 03.31 středa 4. leden a já Vám přeji vše nejlepší a hodně zdraví v novém roce. Děkuji Vám za dary, pomoc i podporu. Bez Vás by naše analýzy nevznikaly. Doufám, že ani naše neradostné prognózy Vás od naší podpory neodradí. Syrská analýza bude na konci týdne, napsalo mi o ni Vás opravdu hodně. Děkuji. 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář