MAP 1558 Zelenskyj a jeho špinavé kšefty s léky! To je k neuvěření, co se na Ukrajině děje!

Fiala a Zelenskyj si asi myslí, že se Češi budou uskromňovat, aby kyjevští mocipáni mohli více krást! Je na čase se na špinavé kyjevské kšefty podívat blíže, aby bylo v Čechách jasno, proč se máme uskromňovat!

Před dvěma dny, Petr Fiala, (ODS, předseda vlády), vyhlásil Čechům, že se musí uskromnit, aby bylo na válku na Ukrajině. Před dvěma týdny, česká fialová vláda schválila usnesení 1044 o dalším zadlužení Česka o 200 milionů EUR, (5 miliard CZK), aby bylo na zdravotní péči pro Ukrajince. Co přitom Fiala Čechům zatajil je, že už koncem listopadu byl odhalen mazaný podvod Zelenského potentátů známých jako Služebníci lidu, při kterém okrádají země EU a NATO špinavými kšefty s evropskými léky, které se na Ukrajinu dodávají! Fialu ani Zelenského přitom netrápí, že hrozí, že se léky, kterých v poslední době ani v Čechách není dost, nedostanou ke zraněným ukrajinským vojákům a k nemocným lidem a dětem.

Ústřední postavou kšeftů s evropskými léky v Kyjevě je ukrajinský poslanec  Serhiy Kuzminykh, člen mocné komise Ministerstva zdravotnictví, která rozhoduje o rozdělování a povolování oběhu léků na Ukrajině. První signály o kšeftech a úplatcích s evropskými léky na Ukrajině vyšly najevo už v lednu 2022.

28. ledna detektivové ukrajinské elitní jednotky NABU zadrželi poslance za stranu Služebník lidu a přítele Zelenského Kuzminykha přímo při převzetí úplatku 558 tisíc UAH. Na rozdíl od českého Ratha, Kuzminykh evidentně stál na té správné straně politické barikády, a tak jej Kyjevský soud okamžitě pustil z vazby na dobré slovo, a  Kuzminykh, ač soudu slíbil, nikdy už na žádné další jednání nepřišel. Bylo po něm vyhlášeno pátrání, a byl polapen až 14. února přímo na jednání se Zelenským, na kterém spolu řešili přípravu nových mobilizačních zákonů! Z vazby na Kuzminykha nakonec sešlo. A Kuzminykh dokonce 23. září, když se detektivům NABU  konečně podařilo mu osobně doručit obžalobu, ji odmítl převzít a hodil ji po nich z okna svého auta. Kuzminykh si na Ukrajině dělá, co chce, nejen proto, že je člen nejužšího vedení Zelenského strany Služebník lidu, ale i proto, že  je bratrem nacionality uctívaného hrdiny Ukrajiny, velitele 90. výsadkového praporu Olega. (Foto)

Serhyi Kuzminykh (foto) je na Ukrajině mimořádně vlivný muž. 18. listopadu 2022 ukrajinská vládní protikorupční organizace NAZK obvinila Kuzminkha a další Zelenského zákonodárce, že chtějí pomocí nového připravovaného zákona O oběhu léků za Stanného práva zničit zdraví milionů Ukrajinců. Přes toto obvinění ze strany významné ukrajinské vládní organizace, Kuzminykh a další 27. 12. 2022 zahájili závěrečnou fázi schvalování zákona o Stanném právu na Ukrajině!

(Mimochodem pod návrhem zákonu je podepsána i slavná Zelenského vojenská komisařka Mariana Bezuglá, která v létě 2022 proslula tím, že se vypravila na frontu, a tam nařídila tisícům ukrajinským vojáků provést okamžité sebevražedné Banzai útoky proti ruským dělům, které skončily masakrem, a pádem měst Lysyčansk a Severodoněck do Putinových rukou.)

Serhyi Kuzminykh je na Ukrajině obviněn, z trestného činu zneužití úředního vlivu, protože 558 tisíc UAH, které převzal jako úplatek, bylo jeho 30% smluvní odměnou, za to že “právně pomohl několika nemocnicím vyhrát výběrová řízení a získat tak miliony ze státních zakázek financovaných EU“. V Česku obdobným způsobem požadoval po obcích peníze za právní pomoc spojenou se získáváním stamilionových dotací na odstranění následků výbuchu ve Vrběticích Europoslanec Stanislav Polčák (foto, STAN). Polčák takto požadoval prý 7.75 milionů CZK. Polčák na rozdíl od Kuzminykha obviněn nebyl, a tak se před pár dny mohl radovat z připravovaného zákona EU o konci spalovacích motorů, který slíbil, že schválí! Je tak vidět, že ukrajinská protikorupční jednotka NABU je mnohem odvážnější než česká policie řízená Rakušanem (STAN)! Ten si dovoluje jen proti zastáncům svobody slova.

V materiálu Ukrajinské vládní agentury NAZK z loňského listopadu, (viz. str.16) je zadokumentován tok úplatků ve výši 9,5 milionu UAH pro Serhyie Kuzminykha od jedné z největších farmaceutických firem Ukrajiny Дарниця. Celý to úplatků je maskován, tak jak je v těchto případech obvyklé, přes kyperské firemní schránky a ukrajinské neziskovky a nadace.

Cílem těchto úplatků bylo prosazení nového zákona Ukrajiny, který v podstatě nařizuje, že žádná evropská farmaceutická firma, která dodává léky do Ruska, nesmí dodávat léky na Ukrajinu, pokud k tomu nemá speciální výjimku. A o udělování výjimky má rozhodovat komise Serhyie Kuzminykha, který bere úplatky od jedné z největších ukrajinských firem.

Připravované Stažení zahraničních výrobců léčiv z tržního segmentu Ukrajiny bude mít podle ukrajinské vládní protikorupční agentury tyto negativní důsledky:

  • pacienti nemusí dostávat životně nezbytné léky: kromě korupce a ekonomických rizik mohou příslušné změny regulačních právních aktů zkomplikovat přístup Ukrajinců k léčbě a také dojde k úplné absenci životně nezbytných léků;
  • ztráta rozpočtových prostředků při nákupu léků: nedostatek konkurence při zadávání veřejných zakázek povede k narušení cen, a tedy k neodůvodněným rozpočtovým nákladům;
  • kvalita léků se může zhoršit: řada léků má malý počet možných náhrad, takže odchod evropských farmaceutických společností z trhu povede k nedostatku konkurence;
  • příjmy do rozpočtu Ukrajiny se sníží: velké nadnárodní společnosti sníží zdroje na Ukrajině;
  • lidé přijdou o práci: mezinárodní obří farmaceutické společnosti mají na Ukrajině velké týmy, omezení oběhu léků se dotkne personálu, z nichž většina během války přijde o práci;
  • léky zdraží: nedostatek konkurentů nevyhnutelně povede k nekontrolovanému nárůstu cen farmaceutických výrobků v maloobchodních prodejnách;
  • Ukrajinská investiční pověst utrpí: kvůli „ručním“ selektivním omezením bude Ukrajina jako spolehlivý partner čelit ztrátě reputace. Důsledkem bude nedostatek investic, a to i do systému veřejného zdravotnictví atd.

Samotný Brusel je už neustálou korupcí na Ukrajině znechucen. EU se bojí uvalit sankce na vývoz léků do Ruska, protože by okamžitě přišli Němci, Rakušané, Italové a Francouzi o obrovské zisky, a strategický trh by už nikdy zpět od Indů, Jihoafričanů, Číňanů a USA zpět nezískali. Sedmdesát procent ukrajinského dovozu léčiv pochází z EU, a ukrajinské firmy chtějí EU z Ukrajiny vytlačit. Jako záminku si vymyslely vývoz léků do Ruska. Ukrajina dala EU v podstatě ultimátum, když budete dodávat léky do Ruska, nebudete je dodávat na Ukrajinu! Zelenskyj tak znovu dokázal, že jeho korupční kyjevský režim staví zájmy oligarchů nad zájmy Ukrajinců.

Fiala také už dokázal, že korupční lobby je jeho hobby, a jmenoval do čela úřadu pro distribuci české pomoci na Ukrajinu velmi pochybného  Gandaloviče (ODS). Ten proslul tím, že se údajně pokoušel tunelovat České státní lesy, a tím, že připravoval jako ministr prodej 1/6 českého státního území (Všech českých státních a vojenských lesů) soukromým investorům. Největší slávu za své aféry sklidil ovšem pokusem nakoupit pro stát dluhopisy ve výši 300 milionů vydané na Slovensku krachující českou firmou na biomasu. Aby se aféra Gandalovič uklidila, byl ODS přesídlen do USA, aby tam u Obamy dělal českého velvyslance

Fiala by si měl uvědomit, že korupčníci mu válku proti Putinovi nevyhrají, a že lidé v Česku i na Ukrajině brzy omrzí se uskromňovat, aby se oligarchové a kmotři měli líp! V prezidentských volbách tak můžete Fialovi ukázat, zda stojíte na straně kmotrů, a nebo lidí! V každém případě, přijděte k volbám!

Je 05.17 úterý 3. leden a já Vám ještě jednou přeji vše nejlepší a hodně zdraví v tomto novém roce a děkuji Vám za dary, pomoc i podporu. Bez Vás by naše analýzy nevznikaly. Doufám, že ani naše neradostné prognózy, Vás od naší podpory neodradí. Na maily jsem zatím neměl čas odpovědět. Syrská analýza bude na konci týdne, napsalo mi o ni Vás opravdu hodně. Děkuji. 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář