MAP 1549 Putin vyvolal “Refuseniky”! Chce tím rychle vyhrát válku!?

Ukrajinská generalita začíná mít z strach z Putinova vítězství. Důvodů je víc, a v dnešní analýze si jeden rozebereme. Na začátek mi ovšem dovolte, abych Vám ze všeho nejvíc popřál klidný zbytek vánočních svátků, a hodně štěstí a zdraví v novém roce 2023. A poděkoval za dary, pomoc, nápady i rady. Díky Vám naše analýzy mohou vznikat. Strašidlo Gargamel. 

2 hodiny trvající video-analýzu z 23.prosince najdete na tomto odkaze. Dnes na ni navážu novými údaji.

Putin má u amerických analytiků přezdívku Šachista. A to proto, že se jen velmi těžko odhaduje, co zamýšlí, a jak svého cíle nakonec dosáhne. Říká se o něm, že nepřemýšlí dopředu jen o tři tahy, ale rovnou o tři šachové partie. Události posledních dní spojené s vyvoláním “Refuseniků” opět ukazují, že tomu tak je. 

Abychom Putinovu strategii pochopili, začneme malým, nenápadným, ale brutálním videem, které bylo zveřejněno 6.12.2022, a nyní už má na 7,5 milionu zhlédnutí na YT. Video bylo pořízeno z ruského dronu, který sledoval podezřele se chovající skupinku ukrajinských vojáků se samopaly. Ti eskortovali ukrajinské vojáky beze zbraní, ale se spoutanýma rukama, po úzké lesní cestě. Vězni šli vpředu, strážní za nimi.  Společně došli až k příkopu, a v tom okamžiku strážní své vězně bezmilosti rychle postříleli.

Video z letošního prosince odhaluje nejen brutalitu války, ale i Putinovu současnou strategii. I to, jak je už blízko svého cíle, porazit ukrajinskou armádu. 

18. prosince, hlavní velitel Ukrajinské armády generál Valerij Zalužnyj zveřejnil emotivní video, ve kterém požadoval, aby Zelensky okamžitě přestal zdržovat(!), a podepsal už schválený zákon o přísném trestání refusniků. (Ukrajinsky: відмовників.) Bez Zelenského podpisu nesmí na Ukrajině žádní Zalužného oficíři refusníky legálně trestat! Zalužnyj a Zelenský se nemají rádi, a takřka si jdou po krku. Zalužnyj vládne ukrajinské armádě mimořádně tvrdou rukou, a málo kdy, na rozdíl od Zelenského, natáčí videa. Tentokráte video natočil a veřejný rozkol mezi ním a Zelenským se tak dostal na veřejnost, a musela ho okamžitě začít žehlit hlavní kyjevská média. 

Zalužnyj svým video-požadavkem na okamžité tvrdé trestání refusniků potvrdil, co se už šeptá i v kuloárech NATO. Že Ukrajině docházejí vojáci, a že Ukrajinci už nechtějí ani do armády, ani na frontu. A že z fronty, i z bojů utíkají.  24. prosince se z NATO dokonce provalilo, že Ukrajina bude moci za celou letošní zimu nasadit do boje pouhých 30 tisíc nově vycvičených vojáků, kdežto Rusko za stejnou dobu na frontu pošle 200 tisíc nově vycvičených vojáků. Tyto dvě ukrajinská videa ukazují realitu, jak se rekrutují noví vojáci na Ukrajině – jdete po ulici a jste “sebrán” do armády. Podobných videí jsem už viděl desítky. 

Generál Zalužnyj ve svém videu přiznal, že Exponované oblasti fronty musí být bráněny novými vojáky, (místo refusniků, kteří utíkají), a to vede k nárůstu ztrát personálu, území a civilistů. Často ztracené pozice musí být obnoveny útočnými akcemi za velmi vysokých ztrát. Takhle to dále nejde. 

Refusenik, je na Ukrajině osoba, která odmítá sloužit v armádě, a nebo neplní rozkazy, a nebo dezertuje. Současná ukrajinská legislativa tyto osoby trestá pouze pokutami, a nebo krátkým vězením, ale pouze po rozsudku civilního soudu. Zalužnyj proto požaduje, aby pravomoc trestat ukrajinské vojáky měli přímo jejich velitelé. A tresty se mají prodloužit až na 12 let vězení se spodní hranicí několika let.

Proti Zalužnému se tentokráte postavily i ukrajinské lidsko-právní organizace placené často z EU a nebo z USA, a ty oponují, že pokud Zelenský zákon podepíše, dojde k masovým nezákonnostem! Z jejich tvrzení je tak opět vidět, nejen, že si samotní Ukrajinci o svých oficírech nemyslí nic dobrého. Ale i, že refusniků musí být na Ukrajině mimořádně hodně, protože při jejich trestání má dojít k masovým nezákonnostem!

Ukazuje se tak účinnost podzimní ruské strategie – zkrácení linie fronty a zvýšení hustoty dělostřelectva na kilometr bojiště. Ruská palebná převaha si už tak nejen vybírá krutou daň mezi ukrajinskými vojáky, ale už i účinně nahlodává ukrajinskou bojovou morálku a vůli k odporu. Tvrdé tresty pro obyčejné vojáky – odvedence, kteří nasazují svůj život bývají poslední možností, jak si režim může vynutit disciplínu na bojišti, a každý režim k nim sahá pouze v těch nejtěžších chvílích, protože trestání vlastních vojáků je velmi dvojsečné, a může skončit totálním rozpadem armády.

Podobnému rozpadu armády jako nyní Ukrajina čelila v roce 1916 Francie. Její tehdejší hrdina maršál Pétain, aby obnovil morálku zrušil předchozí drakonické tresty, které se ukázaly jako neúčinné, a místo nich použil tuto vítěznou strategii: I nejlepší voják na světě, pokud není zásobován, evakuován v případě zranění, a nebo uvolněn po těžkých bojích,  je nakonec poražen. Pétain proto zorganizoval rotace vojáků. Vyčerpané pluky posílal na odpočinek a nahrazoval je novými a odpočatými  jednotkami. A důsledně dbal na to, aby až na bojiště dojížděly kolony sanitních vozů, munice i zásobovacích vozů. A aby se vyšší velitelé neschovávali v týlu, jak bylo tehdy obvyklé. Touto strategií maršál Pétain vyhrál nejtěžší bitvu 1. světové války, bitvu o Verdun.

Dnes naše média přirovnávají právě probíhající bitvu o Bachmut s Pétainovou bitvou o Verdun, a přitom zamlčují, že Ukrajina v bitvě o Bachmut používá právě u Vedrunu poraženou německou strategii přísné disciplíny. A je to naopak Putin, kdo využívá Pétainových vítězných opatření! Kdo se nepoučí z historie, tomu není pomoci!

Je 04.26 neděle 25. prosince. Přeji Vám dobré ráno a děkuji za dary, i za pomoc. Snad budete naše analýzy podporovat i nadále. Mějte se krásně, přeje Vaše informační strašidlo Gargamel.  

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář