MAP 1527 Pardon, Putin vyhrává! Část II. Nové plány Putina, USA i Ukrajiny! Válka na Ukrajině.

Video verze bude publikovaná 4. prosince odpoledne. II. Část je dlouhá, a na jejím konci srovnáváme ceny, za které nakupuje zbraně Madam Černochová, s cenami, za které od stejného výrobce nakupují stejné, ale modernější  zbraně Indové. Tak se moc nenaštvěte, jak se v Česku hospodaří se státními penězi. Zítra 5.prosince bude analýza plánů v ukrajinské válce pokračovat. Mějte krásný den, a děkujeme za pomoc i dary.

James Rickards, elitní bankéř z Wall Street, který před pár lety učil v tajném programu hlavouny CIA a Pentagonu, jak mají řídit novodobé války, a který je známý tím, že dokáže sehnat mnohamiliardové US-vládní dolarové injekce pro nejrůznější spekulanty, kteří se ocitli v problémech, a hrozí jim krach a bída, a který taky umí předpovídat finanční krize stejně dobře jako Sorosův Nouriel Roubini; 1.prosince letošního roku napsal Pardon, Rusko vyhrává, a ve zdrcující analýze pro nejvlivnější americké lobbisty a pracháče, zveřejnil v kostce toto:

 1. Když čtete a posloucháte západní média nabudete rychle mylný dojem, že Ukrajina vyhrává a Rusko prohrává. Je to proto, že západní média, třeba The New York Times, nejsou nic jiného, než kanál pro šíření dezinformací CIA a MI6(James Rickards hlavouny CIA a Pentagonu podvody v tajných kurzech vyučoval!) 
 2. Rusko vyhrává, a čím déle bude válka pokračovat současným (idiotským) způsobem, tím větší bude Putinovo vítězství. A to bude znamenat rychlejší přesun finančních center světa ze Západu do zóny BRICS, a úpadek západních měn a nástup měn BRICS. Euro bude v tomto procesu pádu západních měn postiženo nejhůře. Dolar bude postižen nejméně. USA i EU upadnou začátkem roku 23 do vážné ekonomické krize. Proto investujte do zlata. Jeho cena bude růst, protože stále více zemí celého světa (zejména BRICS) bude snižovat své devizové rezervy EUR a dolarů, a to ve prospěch jiných měn a zlata.
 3. Putin drží válečné otěže pevně v hrsti. Mazaně vylákal letním ústupem od Charkova a Chersonu Ukrajince z lesů na stepní otevřené pláně, a brzy je na nich svými nejnovějšími zbraněmi zlikviduje. Putin v listopadu soustředil za své obranné linie, tvořené zkušenými vojáky, kteří bojují už od jara, 180 000 záložníků, které vycvičil jen k základnímu boji, a ti představují první vlnu. Ale dalších 120 tisíc záložníků, bylo ruským velením předem vybráno, a nyní se na ruských cvičištích utužuje ve zdokonalovacím výcviku. Proč, ve zdokonalovacím výcviku? Protože tito vybraní vojáci budou brzy tvořit hlavní ruskou útočnou vlnu, která se brzy vyvalí na první vlnou rozstřílené a zdecimované Ukrajince, kteří, aby splnili politické zadaní hloupých západních médií, osvobodili pustou ruskou step, kde se nemůžou nikde schovat. Na Ukrajince se tam brzy vyřítí 30 nových ruských divizí! 
 4. V létě se žádné Ukrajinské vítězství neodehrálo. Ukrajinci neosvobodili žádné z okupovaných území, které by mělo hospodářskou nebo vojensko-strategickou hodnotu. Naopak Rusové i po letním stažení stále kontrolují hlavní části ukrajinské ekonomiky a využívání přírodních zdrojů, které obsadili, a zbytek zničili.
 5. Jakmile Putin dokončí soustředění 30 nových divizí na frontě, zaútočí. Útok budou podporovat masivní nálety iránských dronů a ruských raket. Cíle, které Putin obsadí, a nebo obklíčí, jsou Oděsa, Dněpropetrovsk a Charkov. To jsou na rozdíl od Chersonu a pustých stepí, poslední ekonomická srdce, která Ukrajině ještě zbyla.
 6. Ukrajinské vedení se už připravuje na velké bitvy o města, a proto organizuje evakuaci civilistů z měst. Ukrajinské ozbrojené sily jsou už takřka zdecimovány, a hlavní ukrajinské bojeschopné jednotky nasazené na frontě tvoří už hlavně Poláci převlečení v ukrajinských uniformách. (v originále: Many so-called Ukrainian troops are actually Polish forces in Ukrainian uniforms.)  Moderní západní zbraně budou nezdecimovanému zbytku ukrajinské armády k ničemu, protože je nikdo neumí pořádně obsluhovat, a také proto, že jejich bojové využití potřebuje složitou západní logistiku a infrastrukturu, která na Ukrajině chybí.
 7. Hlavní ruské síly jsou nyní opět dobře odpočaté, dobře doplněné, a už brzy budou opět dobře secvičené. Na rozdíl od jarního útoku budou mít k dispozici masivní iránskou drónovou flotilu, a značné množství mobilizované pěchoty pro pomocné úkoly. Nový ruský útok tak bude ještě mohutnější než jarní.
 8. Rusko překročí Dněpr severně od Dněpropetrovska (stejně jako za II. světové války). Dněpropetrovsk  obsadí, a nebo obklíčí, a pak vyrazí ze severu dobýt Oděsu. (Tím stejně jako za II. světové války obejde Cherson, a ten jí padne do klína jako zralá hruška.  Jakmile Rusko postupně obsadí, a nebo obklíčí  Charkov, Dněpropetrovsk, a Oděsu, tak vyrazí k Tiraspolu do Moldavska. 
 9. Po skončení 2. ruské ruské operace zbyde Ukrajině jen pás území mezi Lvovem a Kyjevem.
 10. Sankce měly na Rusko malý ekonomický dopad. Ale dopad na Evropu a USA byl zničující, včetně nedostatku energie, inflace a narušení dodavatelských řetězců. Tyto účinky způsobí, že EU i USA upadnou v první polovině roku 2023 do vážné recese. Proto je prozíravé nashromáždit si rychle dostatečné množství hotových peněz do zásob. (V originále: Moving cash to the sidelines is a prudent thing to do.)
 11. Jediným účelem letního zbytečného dobývání pustých stepí a Chersonu bylo vytvořit pro západní média narativy (příběhy), o ukrajinských vítězstvích a ruských porážkách, aby bylo pro Bidena politicky průchozí nadělit Ukrajině dalších 60 miliard zbrojní a finanční pomoci.

James Rickards může mít ve své zdrcující prognóze pravdu. Neboť:

 1. US-Kongres nedávno projednával zprávu o značných zlepšeních úrovně ruských sil nasazených do tzv. Zvláštní operace. USA vyděsily hlavně zpravodajské informace o nové ruské taktické zbrani, která se v listopadu začala objevovat na bojišti, a které tzv. eliminuje systémy HIMARS. Jde o taktický systém Tornádo-S, který odpaluje počítačem řízené termobarické rakety do vzdálenosti 120 km. Rakety jsou odpalovány z obyčejného nákladního automobilu typu Tatra 6×6, a jeden automobil jich může najednou odpálit 6 až 9. Baterie složená ze 6 vozidel tak dokáže jednou salvou zlikvidovat vše živé na ploše malého města o 5000 obyvatelích. Tornádo S (naváděné rakety, dosah 120km) je značně vylepšený systém Burakino (obyčejné rakety, dosah 6km), který jak jsme informovali v MAP 1120, Rusko nasadilo 9. března. Salva baterie raket Tornádo-S vypálená pro Vaši představu z dálnice u Brna, zlikviduje za několik minut dvě třetiny obyvatel města Příbor u Frýdku-Místku i se všema HIMARS, které by tam byly. Termobarickým hlavicím se přezdívá konvenční jaderná zbraň. Její výbuch nepřežije nikdo, kdo není ukryt ve speciální protitlakové kapsli, tedy v bunkru, a nebo v moderním tanku se systémem ochrany proti ZHN. Ukrajinci se Burakin bojí jako čert kříže, protože po jejich zásahu umírají na popáleniny, a na rozdrcení všech vnitřních orgánů v nelidských bolestech. Spojením nálože Burakino a rakety Tornádo Rusko katapultovalo ničivou sílu zbraní neskutečným způsobem. Salva brigády raket Tornádo-S bude schopná okamžitě vytvořit obdélník 10 krát 6 km, ve kterém nezůstane nic naživu. Je to tak ideální zbraň na vytvoření okamžitého průlomu obrany protivníka ve stepi za řekou, přes který se ihned do hloubi nepřátelského území proženou mechanizované jednotky. Pokud Rusko disponuje 48-96 těmito systémy Tornádo-S, má dostatečnou kapacitu na 1 až dva průlomy obrany protivníka současně. Protitermobarické úkryty nemá Ukrajina ani na Donbase, natož v nově dobytém území ve stepi okolo Chersonu. Tato zbraň má děsivý potenciál, a není tak divu, že Putin nedávno s úsměvem slíbil, že nebude na Ukrajině používat taktické jaderné zbraně. Má už jejich ekvivalent, pouze se neví v jakém množství. Navíc armádní zdroje tvrdí, že éra raket HIMARS na ukrajinském bojišti končí. Rusové prý zavedením nových softwarových upgradů vlastní PVO zmnohonásobili rychlost výpočtů nutných k navádění antiraket S-300, a S-400 na rakety HIMARS, a nyní tak dosáhli 100% sestřelů. V praxi to znamená, že rakety HIMARS už jsou pouze účinné na útoky proti sekundárním cílům, které nejsou kryty ruskou vysoce výkonnou PVO. Ukrajina je natolik rozsáhlé válčiště, že ani Rusko nedokáže celou oblast efektivně pokrýt.
 2. Turecký armádní analytik Arda Mevlutoğlu specialista na vojenské letectví si nedávno povšiml nezvykle vysoké koncentrace ruských strategických nosičů TU-160M a TU-95MS na letišti v oblasti středního toku řeky Volhy u města Engels. Podle satelitů Putin soustředil na tomto letišti na otevřených stojánkách nejméně 25 úderných bombardérů, které jsou primárně určeny nést a odpalovat na cíl rakety Kh-47M2 Kinzhal, a z důvodů, aby nosiče nebylo možné několika překvapivými údery hromadně vyřadit, jsou obvykle roztroušeny na řadě letišť v Rusku. Arda Mevlutoğlu, který se specializuje na ruské letectvo, tvrdí, že soustředění tohoto značného počtu ruských strategických letadel na jediném letišti poblíž Ukrajiny nasvědčuje přípravě hromadného úderu v jediný okamžik. Letouny TU-160 M a TU-95MS jsou primárně nosiče jaderných a nebo konvenčních střel Kh-47M2 Kinzhal. Satelitní snímky ovšem ukázaly, že Rusové připravují jejich vyzbrojení staršími raketami KH-55 a KH-110, a to dává smysl pouze v případě rozsáhlého konvenčního úderu na Ukrajinu v jediný okamžik, a nebo k intenzivní několika denní kampani. Navíc pokud Rusové dokázali za 6 měsíců raketu 9M542 systému Glosnass-Tornádo-S z fragmentované HE hlavice přezbrojit na hlavici termobarickou, je pravděpodobné, že rakety KH-55 a KH-100 odpalované z letadel mohou nyní nést stejné hlavice. Tím by uskupení nosičů raket u města Engels a současný příjezd automobilů Tornádo-S na bojiště znamenalo, že Tornáda vytvoří průlom a nosiče zničí velitelství a zálohy. Dostřel Tornád je 120 km, a dostřel raket KH 2800km. Vzájemně se doplňují. 25 nosičů soustředěných ve městě Engels dokáže jednou salvou při jednom letu odpálit na cíl 150 raket. To odpovídá ničivosti 4 salv baterií Tornádo-S. Tedy v našem případě by byly 4 severomoravská města Příbor, Mošnov, Petřvald a Skotnice zbavena všeho živého jednou salvou vypálenou ruskými nosiči ihned po vzletu nad město Engels. (1973km vzdušnou čarou, doba letu na cíl 5 minut v případě Kh-47). A ubezpečuji Vás, že AČR by se ani nezmohla, aby nějakou tu raketu Kh-47 sestřelila. Madam Černochová by raději měla rychle shánět nějaké ty moderní protiraketové systémy, než ty její F-35, a předražené izraelské dróny, ty nikomu život nikdy nezachrání, a za 5 minut ani nevzlétnou.
 3. Jak Černochová (ODS) vyhazuje peníze je stále jasnější. Podle médií plánuje nakoupit 3 malé drony Heron1 z Izraele za 2,7 miliardy korun. Černochové Heron1 je malý, váží asi 1100 kg a plouží se rychlostí 200km/h. Indie si přitom za 4 miliardy korun už před rokem pořídila v Izraeli 4 drony Heron nového typu TP. Ty jsou skoro stejně velké jako francouzská stíhačka Rafale! Žádná Černochové mrňata. Mají maximální vzletovou hmotnost 5 670 kg, maximální užitečnou hmotností 2 700 kg (senzory, palivo a zbraně), a s operačním dosahem přes 1 000 kilometrů pohodlně obsáhnou celé České hranice. Indie si tyhle drony pronajala se vším servisem a doplňky na 4 roky. Tak se dělá byznys. 250 milionů na provoz 1 dronu a 1 rok je při velikosti Heron TP dobrá cena. Za 4 roky bude HeronTP starý a Izrael je Indii rád přenechá za symbolickou cenu. AČR bude místo toho platit provoz i opravy, a za 4 roky budou stejně drony zastaralé. 

 

Zítra 5.12. bude analýza pokračovat dalším částí III.

Jsou 02.42, neděle 4. prosince a Gargamel může jít spát. Tedy v mém případě chrápat. Děkujeme, že díky Vám můžeme analyzovat i v dnešní těžké době. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář