MAP 1519 Putin zúčtuje s Ukrajinou. Neúprosná data ukazují, že je těsně před dosažením svého cíle.

Server michalapetr.cz potřebuje po čtyřech letech provozu modernizaci a přestavbu, proto do konce roku budou analýzy jen na serveru michalapetr.com, a na telegramovém kanálu https://t.me/michalapetr. Na telegramovém kanálu https://t.me/MapAnalyzy budou od prosince k dispozici opět video pořady. Zatím se na oba kanály můžete přihlásit k odběru. Děkuji za pochopení. Gargamel

Putinova strategie, kterou jsme už v létě předpověděli, se blíží ke kritickému bodu. Včera 23. listopadu odpálilo Rusko salvu raket na elektrárny, a Ukrajinu postihl masivní výpadek zásobování elektřinou. Celá města i oblasti jsou bez elektřiny. Klíčem k pochopení, čeho chce Putin svým bombardováním rozvodů elektřiny dosáhnout, jsou analytická data Ukrajinské spotřeby elektřiny.

Za poslední roky míru Ukrajina potřebovala v zimě průměrně příkon 20 GW elektřiny denně (od poloviny listopadu do konce března), a po zbytek roku si vystačila s příkonem nižším než 15 GW. Rozdíl 5 GW denního nutného příkonu spotřeby je dán potřebou zimního vytápění, a delší doby, kdy je nutno svítit.

Od letošního 5. května je celá Ukrajina schopna produkovat příkon maximálně 10 GW elektřiny denně. A tato potřeba elektřiny byla přes léto trvalá, a byla způsobena odpojením značné části průmyslu od spotřeby 

Pro letošní zimní období (od poloviny listopadu do konce března) potřebuje Ukrajina generovat minimální příkon  15 GW elektřiny, ale místo zvýšení produkce, je její distribuce elektřiny ruskými útoky trvale snižována, a s každým dalším útokem dojde ke snížení schopnosti Ukrajiny rozvádět elektřinu do měst. 

Ukrajina je tak v zoufalé situaci, a to přiznává už i starosta Kyjeva Kličko. Proti úderům ruských raket neexistuje obrana. Jak sama Ukrajina přiznala, už ztrácí schopnost údery poškozené rozvody elektřiny opravovat. 

Putin je před těsně před splněním základního cíle svých úderů – zastavení celé ukrajinské ekonomiky, a zastavením všeho života ve městech. Bez elektřiny nefungují, ani pekárny, ani vodárny, ani teplárny, ani čističky odpadních vod, a mohli bychom pokračovat. V zimě jsou důsledky ještě děsivější. Představte si jen, že jste starý člověk, a žijete v pátém patře panelového domu, ve kterém nebude jezdit výtah.

Zelenský sice chystá nouzové napájení elektro-generátory, jenže to spotřebuje enormní dodávky ropných paliv, a vyrobí jen nepatrný zlomek elektřiny. Tím se dají udržet v chodu maximálně nemocnice a policejní stanice. 

Že je situace Kyjeva zoufalá, svědčí žádost polského ministra obrany Mariusze Blaszczaka, který požádal Německo, aby protiraketové systémy Patriot, nerozmístilo v Polsku, ale přímo na Ukrajině! Systém Patriot ovšem není schopen sestřelovat ruské hypersonické rakety, a v případě svého rozmístění na Ukrajině, by se okamžitě stal terčem protiradarových střel Ruska. 

V Česku analytik Mikulecký, bývalý poradce ministra obrany, přišel s šíleným nápadem zřídit na Ukrajině bezletovou zónu. Ruská letadla ovšem do hloubky ukrajinského území nelétají, ale z bezpečné vzdálenosti na Ukrajinu odpalují své dálkové rakety. A další rakety na Ukrajinu pálí loďstvo a pozemní síly. Bezletová zóna, by vlastně musela být bez-raketová zóna. A pro její zřízení, by se vojska NATO musela přemístit na Ukrajinu, aby ji mohla chránit před raketovými útoky. Sama by se tím ovšem vystavila ruským raketovým útokům v zóně válečného konfliktu a nebyla by ani schopna ruská letadla sestřelovat, protože ty nad Kyjev nelétají.

Putin by si při přesunu NATO ke Kyjevu, zamnul ruce, protože by mohl beztrestně raketami bombardovat vojska NATO rozmístěná u Kyjeva, a ta by mu nemohlo uškodit. NATO by pak nemělo jinou volbu, než s ostudou odtáhnout do bezpečí, a nebo přímo vstoupit do války, a riskovat jadernou přestřelku s Ruskem, při které by byla zřejmě pro výstrahu USA, aby se do toho nepletly, smetena celá Střední Evropa. 

Pokud někdo vymýšlí takovéto šílené scénáře, jak zřídit na Ukrajině bezletovou zónu, je jasné, že má strach, že se Kyjevský režim  pod Putinovými útoky letošní zimu zhroutí. Je třeba za každou cenu, zabránit eskalaci konfliktu, tak jak některé horké hlavy plánují. Proto držme míru šance.

Všichni, kdo papouškují frázi, že západní zbraně jsou lepší než ruské, doporučuji tento článek německého Bildu. Podle něj se už všechny německé obrněné super-houfnice, které Ukrajina dostala, rozbily. Protože Ukrajinci s nimi moc často stříleli. Obdobně prý už dopadají i slavné raketomety HIMARS. 

Je 03.48  čtvrtek 24. listopadu. Děkuji Vám za pomoc i za dary. Naše analýzy vznikají díky Vaší pomoci. Děkujeme.

P.S. Děkuji čtenářům za upřesňující informace, které mi nesmírně pomohli.

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář