MAP 1515 Daň z dítěte! Asociální vlády Česka a Slovenska myslí jen, jak by lidem ještě více škodily!

Česká vláda Petra Fialy je spolkem bezcitných a nenažraných asociálů. Dnes Vám vysvětlíme, proč!

Před pár dny italská Unie Nazionale Consumatori spočítala, že díky letošnímu zdražení cen potravin v Itálii o 13,5% bude muset Ital zaplatit o 761 EUR (19 025 CZK) za jídlo více než loni. A italská vláda, aby Italům pomohla drahotu přežít, oznámila, že zruší výběr daně DPH z potravin! Itálie dosud vybírala z potravin DPH ve výši pouhá 4%!

V Česku letos potraviny zatím zdražily o 22%! Daň DPH na potraviny je v Česku 15%, o 11% vyšší než v Itálii! (Slovensko vybírá 10%!) Lidojed Fiala ovšem oznámil, že daň na potraviny jeho vláda snižovat v žádném případě nebude! Každé české dítě tak má nadále české vládě ze svého jídla platit nejvyšší výpalné v Evropě! Aby bylo na válku na Ukrajině. Aby bylo na zbrojní programy madam Černochové. A aby měl Bartoš na 140 tisícové platy pro své nové úředníky-špehy- Piráty, které voliči vykroužkovali, aby se nedostali do Parlamentu. (Podrobně o Bartošově plánu na úředníky-špehy s platem 123 tisíc měsíčně jsme informovali už 13. října v analýze MIP 154) Celkem za nové úřední špehy hodlá ministr Bartoš utrácet 1 miliardu ročně – tedy částku, kterou představuje roční výpalné za základní potraviny vyždímané Piráty a spol. od půl milionu českých dětí!

Itálie dokonce vybírá jen 4% DPH z nových bytů, a z rekonstrukcí bytů! Fiala se neštítí v době, kdy zdražují hypotéky, a první nešťastníci už padají do dluhové pasti, protože mají problémy se splácením, a v době, kdy lidé nemají na bydlení,  vybírat 15% z ceny bytu nebo 20% za jeho rekonstrukci! Hlavně, že Koala před volbami slibovala snížení daní na bydlení! Po volbách je všechno jinak, a místo snížení daní bude Koala z výpalného na nové byty a rekonstrukce starých bytů  rekonstruovat Ukrajinu a platit nové úředníky, které se tam už chystá vyslat! Sumy jsou to astronomické – Itálie vybere od kupců z každého 1 milionu ceny postaveného bytu 40 000, ale Fiala 150 tisíc! U rekonstrukce za milion Fiala kasíruje dokonce 200 tisíc! To všechno je vlastně výpalné z dětí, protože hlavně mladí lidé toužící založit si rodinu potřebují naléhavě koupit nový byt, a nebo rekonstruovat starý byt! Fiala tak kasíruje desítky miliard ročně z prodeje a rekonstrukcí bytů, zdražuje svou rekordní inflací hypotéky, energie a potraviny. Čím větší Drahota, tím větší výpalné ODS, Piráti, KDÚ-ČSL a TOP-09 vybírají. Řešením je proto snížit daně, a osekat zbytečné státní výdaje! Jedině tak rodiny s dětmi přežijí současnou krizi.

Od současné české vlády nemůžete čekat snížení daně z bytů a z rekonstrukcí bytů. Byl to totiž Kalousek (TOP-09), kdo v Česku daně za byty a rekonstrukce bytů zvýšil z původních 5%. Tehdy v roce 2008 Kalousek mazaně vysvětloval lidem, že se to musí udělat, protože v EU je zakázáno mít na byty a rekonstrukce bytů nižší sazbu DPH 5%! Jak vidíte, opět platí okřídlené heslo Bruxelae: Co je na východě EU zakázáno, je na západě EU (v Itálii) dovoleno (4%DPH), když se to Západu vyplatí!

Každé české dítě musí navíc nenažranému lidojedovi Fialovi ročně zaplatit výpalné nejen za bydlení, za energie, ale i za základní potraviny, to je za výrobky z masa, mléka, brambor a mouky, které nutně potřebuje, aby mohlo vyrůst! Každé české dítě tak ročně platí Fialovi výpalné za potraviny ve výši 2000 CZK, a to díky 15% DPH, které Fiala z těchto potravin vybírá. Celkově tak z těchto základních potravin Fiala ročně vybere 21 miliard korun ode všech Čechů! 

A to se to potom celé fialové koale rozhazuje! Třeba za jediný den 31.října, kdy koala juchala v Kyjevě, tam vyletělo na Ukrajinu z české státní kasy 1,5 miliardy korun! Už 30. září Fiala oznámil Čechům, že nebude rušit vybírání DPH z potravin, protože by to znamenalo menší příjmy do státního rozpočtu, a tak by byla omezena možnost vlády pomáhat! Tedy jak vysvětli Fiala bez výpalného od dětí, by nebylo dost na kyjevské juchání!

Podle Fialova vysvětlení, tak musí české děti platit ročně 2000 korun za daň DPH uvalenou na základní potraviny, protože bez této daně by česká vláda nemohla nikomu pomáhat! Protože stejné výpalné ze základních potravin platí všichni Češi – důchodci, invalidé, nezaměstnaní, matky samoživitelky, a protože základní potraviny konzumují hlavně chudší lidé, je tak jasné, komu chce celá Fialová koala vybíráním výpalného z potravin pomáhat, a komu chce škodit!

Zbytky ze sněmovních hostin odneste chudým, nařídila parlamentním kuchařům Markéta Pekarová-Adamová, stejně jako staří feudálové házeli zbytky ze svých opulentních žranic šaškům a psům, aby se pobavili, jak spolu o jídlo zápasí. Že by chudým pomohla, tím že od nich přestane vybírat výpalné 15 % z ceny základních potravin, ji ani nenapadne, protože by už asi nezbylo ani na parlamentní hostiny!

Hlavní český Pirát přezdívaný “Pelmeň” před pár dny varoval Petra Fialu, aby se nepokoušel s novou italskou vládou Giorgie Meloni spolupracovat, protože jsou to fašisté, a protože už teď je (Pelmeňovi a Pirátům) jasné, že Bratři Itálie premiérky Giorgie Meloni mají v plánu za každou cenu podkopávat evropské hodnoty. Zrušení DPH na základní potraviny, které zlevní nezbytnou základní stravu pro chudší Čechy, a rodiny s dětmi jsou typicky chudší Čechové, je tak podle Pirátů fašistická politika, která podkopává evropské hodnoty. No nedivte se potom, že Fiala odmítá toto výpalné ze života českých dětí zrušit.

Česko má nejvyšší DPH na základní potraviny (15%) v EU. Itálie ho plánuje ze 4% snížit na 0%. Polsko také má 0% na základní potraviny. A dokonce i Němci mají jen 7% na základní potraviny. Snížením DPH u základních potravin na 0% pomůže hlavně nejchudším lidem. Je jednoduché na byrokracii. A jak uvádí ekonomové, také pomůže českým zemědělcům a výrobcům potravin, protože zvýší spotřebu domácích potravin. Pokud chce vláda podporovat Ukrajinu, ať přestane nejdřív vybírat výpalné ze života českých dětí. To je přece jasné!

Itálie vybírá 4% DPH nejen ze základních potravin, včetně ovoce a zeleniny, ale také za jídlo v restauracích a jídelnách, a hlavně za nový byt nebo dům, pokud je postaven “na venkově”, a nebo pokud jde o “první koupi nemovitosti za život”. Fiala dře z lidí 15%! Češi se pak diví proč mají drahé potraviny i byty! Itálie dokonce vybírá 4% DPH také z hnojiv a z krmiv pro zvířata. Češi mohou jen závidět, mají nižší platy a vyšší daně. Škoda, že politika není fotbal, vyměnit Pekarovou-Adamovou za Meloni, by byl přestup roku, a Češi by zase po letech mohli hrát první světovou ligu, jako tomu bylo po většinu minulého století. Jen bychom se museli o Meloni nejspíš porvat se Slováky, protože ti by mohli na výměnu nabídnout svoji prezidentku. A to je ještě “těžší bruselská váha”.

Rychlejší však je přijít na demonstraci 26. listopadu, a požadovat snížení DPH na základní potraviny, a na koupi prvního bytu, a nebo na jeho rekonstrukci, a to na 5%! A třeba se najde i nějaký politik, který pochopí, že mladí lidé potřebují byty, aby mohli mít děti! Politik, který snížení těchto daní braní, určitě nemá rád děti! A takového politika je lepší nevolit, protože ten má rád jenom sebe!

Je 00.52  ráno pondělí 21. listopadu a nová Gargamelova analýza je takřka hotova. Děkuji Vám za pomoc i za dary. Díky Vám už 4. roky existují analýzy MAP, a já jsem zatím přežil. Poprvé jsme vysílali v listopadu 2018, a kdo si pamatuje první díly, ví, že to tak dopadnout nemuselo. Doba je těžká, život je těžký, a kdo prožil pád na dno, rychle pochopí, že politici myslí hlavně na sebe. Proto Vám tím víc za pomoc děkuji. Taky se mějte, a držte míru palce! 

(K mapě) Ukrajina prý soustředila přes 20 tisíc vojáků, k ofenzívě směrem na Melitopol, aby odřízla Krym od Doněcka. Také je možné, že Kyjev tato vojska soustředil, aby překazil možnou ruskou ofenzívu podél východního břehu Dněpru na sever, protože ta by odřízla hlavní ukrajinskou armádu od zásobování. Kdo, co chystá, se brzy uvidí. Rusové brilantním ústupem za Dněpr dokázali, že mají situaci na bojišti pod kontrolou. Ukrajinci propásli největší příležitost války – nahnat ustupující Rusy do Dněpru, a nemají se čím chlubit. Rusové rychlou přepravou 20 tisíc vojáků s technikou přes velkou řeku prakticky za jedinou noc, a beze ztrát, dokázali, že mají dostatečné přepravní kapacity, aby Dněpr opět překročili zpět. Rusové pravděpodobně vyklidili Cherson z prostého důvodu – Putin už nechce žádný další bitvou zničený Mariupol, protože obnova zničeného velkoměsta stojí stovky miliard. Bojovat a ničit přitom infrastrukturu, tak budou Rusové chtít zřejmě hlavně na území, které po válce nepřipadne Rusku. Válka tak bude pro Ukrajinu ještě více ničivější. 

Už pár dní zmítá Rusko i Ukrajinu velký skandál. Nejprve se Ukrajinci pochlubili záběry dronu, které ukazovaly skupinu zabitých ruských vojáků, kteří leželi s rukama za hlavou těsně vedle sebe. Jenže před dvěma dny se objevilo ukrajinské video, které natáčeli sami vojáci Ukrajiny, kteří vojáky Ruska zajali, a nařídili jim, aby si vedle sebe lehli, a dali si ruce za hlavu. A pak se ozve střelba! Kyjev nejnověji tvrdí, že ležící Rusové zajetí jen předstírali, a chystali se na Ukrajince zaútočit! Inu, jak z historie známo, i nacisté po válce u soudů tvrdili, že zajatce nepopravili, ale zastřelili na útěku! 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář