MIP 82 Plyn nebude! EU se pohádala! O plyn se nikdo nikdo dělit nebude! Ožebrač, koho můžeš, je nové heslo EU!

Ještě ve čtvrtek minulý týden ujišťoval Petr Fiala všechny Čechy, že plynu bude dost, a že se jednotlivé země EU o něj podělí! Včera večer se ukázalo, že je všechno jinak! Jakmile komise EU oznámila společná úsporná opatření, která by snížila spotřebu plynu v jednotlivých zemích EU, vypukl skandál! Nejprve EU vyděsila polská ministryně pro klima Anna Moskwa. Ta řekla komisaři EU, že Polsko je proti zavádění společných evropských regulačních mechanismů při spotřebě plynu, a že si Polsko nenechá takto poškozovat svoji ekonomiku! (Jinak řečeno – Polsko se o plyn dělit nebude!). 

Evropská hádka o plyn už začala! K Anně Moskwě se okamžitě přidaly Španělsko a Portugalsko, které nejsou závislé na ruském plynu, a obě země oznámily Bruselu, ať na společné šetření plynu zapomene, oni se uskromňovat nebudou, protože by je to ekonomicky poškodilo!

Komisařka pro energetiku Kadri Simsonová už před tím rozzuřeně napadla Orbána a Maďarsko, protože  si dovolili odporovat Bruselu, a oznámit, že se Maďarsko s nikým o svůj vlastní plyn a energie dělit nebude, a nebude je povinně prodávat na Evropském trhu tomu,  kdo má nejvíc peněz, jak si představuje Brusel. Maďarsko má jako jediné ze zemí EU uzavřené s Ruskem dlouhodobé smlouvy na dodávky levného plynu. A ten teče jižním plynovodem z Ruska! Komisařka Simsonová obvinila Maďarsko z podkopávání evropské solidarity a porušování evropského práva. Podle komisařky Simonsonové nejsou ekonomické důvody relevantní, proto aby Maďarsko omezovalo nákupy svého plynu ostatním zemím EU!

Mezinárodní měnový fond včera večer oznámil, že Česko i Slovensko budou zasaženi v důsledku nedostatku plynu propadem ekonomiky o 6%, a budou tak nejhůře zasaženými zeměmi v EU!

Žádné omezování spotřeby plynu nepřipadá v úvahu – oznámily EU mocné lobbistické skupiny chemického a sklářského průmyslu! Podle nich, by omezení spotřeby plynu, jak včera oznámil Brusel znamenalo přestat vyrábět Chlór, a to by znamenalo, že by lidé v Evropě neměli žádnou pitnou vodu! Navíc oba svazy oznámily, že Bruselský plán na okamžité šetření spotřeby plynu zavíráním průmyslových podniků, by způsobil, že by došlo k poškození výrobních zařízení, protože ta se nesmí zastavit! Podle všech průmyslových skupin se na průmyslu nesmí s plynem šetřit! Zbývá tedy šetřit na lidech!

Šéf bavorských průmyslníků Klaus Josef Lutz včera oznámil, že potraviny budou kvůli nedostatku plynu neúnosně drahé a bude jich málo. Hlad sice do jara nebude, ale to neznamená, že budou k dispozici všechny potraviny v dostatečném množství. Zejména nabídka masa, mléka a sýrů bude ohrožena. Příští rok se navíc začne projevovat nedostatek hnojiv, která se nevyrobí přes zimu!

Ještě 4. července 2022 český premiér Petr Fiala z bruselské tribuny hřímal: Ruský imperialismus způsobil mezinárodní škody – a to nejen ve formě vojenské agrese. Využívá energii jako zbraň. Pokud chce být EU respektována, nemůže již být životně závislá na zemích, které přímo ohrožují její bezpečnost. Zbavit se naší závislosti na ruských dodávkách fosilních paliv bude prvním krokem k této nezávislosti.  A tvrdil, že snížení/ukončení spotřeby fosilních paliv je hlavním úkolem všech zemí EU: Snížení emisí skleníkových plynů je pro tuto cestu zásadní. A velebil sílu a společné hodnoty spojené Evropy!

Neuplynul ani týden a síla spojené Evropy a její hodnoty se projevily v plné síle – Ožebrač, koho můžeš! Je hlavní myšlenka EU, jak napsalo samo Politico.eu!

Jak včera řekl zakladatel strany německých zelených a bývalý spolkový ministr vnitra Otto Schily – němečtí politici se nyní chovají vůči Rusku příliš agresivně. Ukrajina se nemůže nikdy stát členem NATO, protože Rusko si nenechá takto ohrožovat své bezpečnostní zájmy. Ukrajina by měla směřovat cestou neutrálního Švýcarska. A o tom by se mělo jednat! Vraždění musí přestat! 

A s tím nelze než souhlasit! Ostatně právě proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno, ještě dříve než nás všechny zavraždí!

 

(Pozor. Dnes jsem napsal 2 analýzy.)

Přeji všem krásné a příjemné léto. Děkuji za pomoc i za podporu a děkuji všem, kdo si na mne tento měsíc přes všechnu tu drahotu vzpomněli. Mějte se moc krásně. Děkuji za včerejší maily, odpovím až zítra, jak jsem slíbil. Je 03.31. Michal-Gargamel.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář