MIP 66 Jak velmistr umění války Vladimír Putin všechny přechytračil. Pohled na Putinovu Neválku optikou Sun-C.

Česká politika je legrační – Nejprve pražský válečný psík ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) takřka označí francouzského prezidenta Macrona za hlupáka, který problematice války na Ukrajině moc nerozumí, protože navrhuje uzavřít mír. Potom se čeští poslanci rozdělí na příznivce staršího, typicky českého poslance, Hayato Okamury (KDÚ-ČSL), a tleskají v českém parlamentu, ukrajinskému prezidentovi Zelenskému, za to, že nechce uzavřít mír; a příznivce mladšího, typicky českého poslance Tomio Okamury (SPD), a ti prezidentovi Zelenskému netleskají, protože nechce uzavřít mír. Pověstnou korunu vší té legraci nakonec nasadí nejlepší český novinář, Rus Alexandr Mitrofanov, tím, že všem Čechům oznámí, že, kdo netleská Zelenského válce proti Rusům, je podle českého zdravého selského rozumu, podporovatel Ruských zločinců! Inu, není tak divu, že Velmistr umění války Vladimír Putin všechny přechytračil, a válku díky nim, přesně podle návodu čínského mistra  Sun-C, vyhraje.

Sun-C už před tisíci lety radil všem válečníkům, aby válku vyhráli, musí:

 • slabšího nepřítele lstí přesvědčit, aby poskytl silnějšímu útočníkovi ospravedlnění  k válce před vlastním národem
 • slabšího nepřítele lstí přesvědčit, že je silnější a válku vyhraje
 • slabšího nepřítele lstí vylákat na předem připravené bojiště, a tam ho zničit, ještě před obsazením jeho území
 • slabšího nepřítele v předem připravené bitvě zničit, tak aby jeho morálka utrpěla takovou ránu, že se z ní už nevzpamatuje, a přestane klást odpor při obsazování svého území

Pokud se podíváme na současnou ukrajinskou válku pohledem mistra Sun-C, snadno zjistíme, že Vladimír Putin, opravdu postupuje v souladu s radami mistra Sun-C. 

 • Jako první příklad si vezmeme události března a dubna 2022 – tzv. Bitvu o Kyjev. V prvních dnech války ruská armáda slabými jednotkami pronikla ke Kyjevu přes Černobyl, a od Charkova. Ukrajinské velení do bitvy o Kyjev soustředilo všechny dostupné síly, a díky americkým raketám Javelin a tureckým dronům Bayraktar ruské síly zastavilo a obrátilo je na útěk! Ukrajinské velení a západní média spustila vítězný pokřik. Prezident Zelensky ukončil mírové rozhovory, a oznámil, že Rusové za válku zaplatí mastné odškodné. Všichni se těšili na rychlý rozvrat ruské armády, a díky sankcím, i na brzký rozpad Ruska! Nejhlasitější křiklouni už začali dokonce porcovat ruskou Sibiř a nahlas přemýšlet, zda její bohatství bude stačit na budoucí ruské válečné reparace. To, že se ruská armáda od Kyjeva stáhla stejně rychle, a takřka beze ztrát, jak tam i napochodovala, nikoho na Západě, a ani v Kyjevě neznepokojovalo. Lákavé vítězství bylo na dosah. A tak si nikdo ani nevšímal, že zatím co Ukrajinci slavně vítězili proti hrstce ruských výsadkářů a tankistů ve slavné bitvě o Kyjev, tak hlavní ruské síly potichu vytvořily linii budoucího bojiště od Chersonu po Charkov, a rozmístily na ní svá nepočetná vojska. Nadšení Ukrajinci přesvědčení Západními válečnými psíky, že válku s Rusem snadno vyhrají, zmobilizovali celou armádu, a po zbabělém ruském stažení od Kyjeva, ji poslali porazit zbývající demoralizované Rusy na jejich předem připravené bojiště od Charkova po Cherson. A teď se Ukrajinci a psíci diví, že je tam Rus kanóny a raketo-metači všech typů rozstřílel na padrť, rozvrátil jejich morálku a zničil všechny jejich zbraně. Inu, kdo pohrdá vojenskou historií, nemůže ani dopadnout jinak. Ruský útok na Kyjev, i ruský útěk od Kyjeva, se tak zdají být geniální vojenskou operací s dvěma cíli – umožnit hlavním ruským silám zaujmout a obsadit hlavní bitevní linii od Chersonu po Charkov, a přesvědčit ukrajinského nepřítele, že je silnější, že ruská armáda je demoralizovaná a neschopná, a vylákat tak Ukrajince do předem připravené pasti!
 • Jako druhý příklad si vezmeme události od prosince 2021 do února 2022. Putin požadoval v zásadě uznání Krymu za Ruské panství, uznání Luhanska a Doněcka za svobodné republiky v rámci volné Konfederace Ukrajiny, závazek Ukrajiny, že nevstoupí do NATO, a závazek Ukrajiny, že zrovnoprávní Ruštinu s Ukrajinštinou. Západ i Ukrajina se mu vysmály, a varovaly Putina, že na Rusko uvalí sankce jaké svět ještě neviděl, pokud se o něco pokusí, a trvaly na tom, že Ukrajina se stane členem NATO. Putin tedy udeřil, a zahájil svoji slavnou speciální operaci – první Neválku v dějinách lidstva! Neválka zuří už přes 100 dní. Rusko i svět se smějí sankcím, jaké svět ještě neviděl, a jediní Evropané i Američané z důsledků sankcí jaké svět ještě neviděl  mručí zlostí. Putin už nechce jen uznání Krymu, ale jeho menší alter ego Medveděv už prohlásil, že kdo si myslí, že Ukrajina bude, tak ten se plete. Rusové se semkli, protože západní křiklouni je vystrašili, že když válku prohrají, tak se stanou otroky. Obyvatelé Doněcka se rozzuřili, protože Ukrajinci zatím umí americkými houfnicemi 155 mm, které dostali na hraní, trefit jenom cíl velikosti milionového města, a tak pálí na doněcké paneláky, školky a nemocnice, jako Hitler pálil v posledním tažení zázračnými zbraněmi V-2 na Londýn. A výsledek všeho toho snažení – Putin získal ospravedlnění své Neválky. Ruský lid chce pomstu svých mrtvých a odměnu (území) za jejich smrt. Sankce přinášejí Rusku nečekané bohatství. V Rusku se už neřeší, zda Luhansk a Doněck budou součástí nějaké Konfederace neutrální Ukrajiny, v Rusku se už řeší, kdy na Ukrajině vznikne Kyjevská Rus, Chmelnická Gubernie a Ruský Oděsstán. K ničemu z toho by nedošlo, kdyby západ a Kyjev přistoupily nejpozději v lednu 2021 na diplomatická jednání, a maličko Putinovi neustupovaly. Statisíce lidí by nezemřeli. A jednat, jak to nakonec bude, se mohlo třeba ještě i teď v Praze pod Milošovým laskavým předsednictvím. Miloš by všem vyjednavačům po svém zvyku mohl rozlévat Budvar, Becherovku i Slivovici, a jediný komu by nechutnalo by byli Vladimír Putin, protože by stále ještě nemohl rozpoutat svoji Neválku, protože by k ní stále ještě neměl záminku před vlastními Rusy; a Pekarová – Adamová, protože by nemohla prodat Budvar, a nedostala  by nejspíš na nové reprezentativní vládní šaty. A také válečný psík Lipavský by byl smutný, protože by se rychle ukázalo, že hlupák není Macron, ale že hlupáci se na diplomatické vyjednávání nezvou, neb se hodí jen na štěkot, vytí a osočování ostatních, že jsou hlupáci.
 • Nejskvělejší český novinář Alexandr Mitrofanov se narodil, a novinařinu vystudoval v Sovětském svazu, a nějaká životní náhoda ho přivedla do hlásné trouby Jakešova režimu, do ÚV KSČ řízeného nakladatelství Orbis, a tam Mitrofanov koncem osmdesátých let pracoval jako redaktor ve štědře dotovaném časopise Socialistické Československo, v jeho ruské sekci, která byla, tak jako jiné jazykové mutace, určena k propagaci úspěchů Československého komunismu po světě. Bylo by tedy zajímavé vědět, ve kterém roce začal novinář Mitrofanov  propagovat zdravý český selský rozum – a důsledné naplnění hesla Kdo neskáče, není Čech! Kdo netleská, je proruský zločinec! Velmistr Sun-C radil velmistrům válečného umění, aby včas před válkou do země nepřítele vyslali tajné agenty, aby rozšířili pověsti, že velmistři jsou slabí, a že je nepřátelé snadno porazí. Tak velmistři získají nejen záminku ke své válce, ale i důvod pro úplné obsazení území hloupého nepřítele.
 • Alexandr Mitrofanov  nějaký čas po Havlově revoluci zakotvil v Rudém Právu, které si jeho nomenklaturní šéfredaktor chytře zprivatizoval, a pustil se do svobodné novinařiny. Rudé Právo se časem změnilo v Právo a ztrácelo čtenáře i redaktory.  Mitrofanov zůstával. Ještě v roce 2010 v komentáři napsal o jednom z úhlavních nepřátel Ruska v Česku: “Jan Ruml byl představitelem skupiny lidí, kteří se vyznačovali fanatickou nenávistí ke všemu, co mělo jakoukoli spojitost s předlistopadovým děním v republice.“ Ještě v prosinci 2011 se jako jeden z mála zastával prezidenta Klause, který v Moskvě vyjednal důležité obchodní dohody s Ruskem, a nijak přitom neprotestoval proti podivným ruským volbám a potlačování občanské společnosti v Rusku, s odůvodněním, že prezident Česka má povinnost se postarat o práci pro své občany. (Kupodivu ani Helena Langšádlová z TOP-09 tehdy moc neprotestovalo a chválila budoucí obchod s Putinem!) Ještě v květnu 2013 napsal, že Petr Nečas uzavřel v Moskvě pro Česko dobré obchody s Ruskem, a že je sice škoda, že nekritizoval ruské potlačování občanské společnosti, ale že ani proti-kremelský postoj TOP-09 není ten správný. Ale už v únoru 2014 kritizoval Orbána za obchodní dohody s Ruskem, varoval před ruskou dostavbou Temelína, a před bílou, šedou a černou propagandou, (slovo dezinformátoři ještě neexistovalo) která šíří vliv Ruska v Česku! Přerod byl dlouhodobý a doufejme, že byl upřímný, protože Vladimír Putin v roce 2014 ještě nemohl obsadit Ukrajinu, ač by ji vojensky slupl jako malinu, a rychleji než dnes, z prostého důvodu – v roce 2014 ještě Rusko nebylo připraveno vydržet současné velké sankce, v roce 2014 ještě nebyly Čína a Indie natolik mocné, aby mohly říci EU a USA – sankce na Rusko, zapomeňte! A v roce 2014 ještě nebyla Afrika a Jižní Amerika natolik protkaná čínskými a ruskými nitkami vlivu, jako dnes. Putin musel čekat, a možná ne náhodou mu agentka Stasi Erika Angela Merklová poskytla Minskými dohodami čas pro přípravu. Jak se Putin připravoval čas setřel ruské rozzlobení nad ponižováním a zabíjením Rusů na Ukrajině v roce 2014. Putin se připravil, ale ztratil záminku, důvod pro útok a obsazení celé Ukrajiny. Jenže v Evropě už byli u moci současní váleční psíci, v médiích současní roztleskávači, a v Bruselu Kontrolorky, a tak stačilo je nechat, aby záminku pro válku i důvod k válce v Rusech vyvolali a vytrvale povzbuzovali. Ať už to udělali z hlouposti, či záměrně, výsledek se dostavil, a optikou pohledu mistra Sun-C, nemusel být náhodný, ale úmyslně vyvolaný!
 • Hlavní radou vojensky slabším panovníkům  od mistra Sun-C  je vyhnout se prohrané válce za každou cenu, a v získaném čase se připravit k válce vítězné! Tohle ovšem nikdo od roku 2014 v Evropě ani v Kyjevu do současnosti nepochopil, na rozdíl od Kremlu. A zase, možná z hlouposti, možná záměrně!
 • Video, které by měli tleskači vidět, aby pochopili současné postavení Ruska ve světě  – John Snow (Game of Thrones, 30 vteřin) sám jako Rusko čelí útoku, když….! Video je v Indii (prý?) mimořádně populární.
 • V roce 1971 Indie osvobozovala současnou Bangladéš okupovanou Pákistánem. Proti Indii se spojily Pákistán, Čína, USA a Velká Británie. Válečné flotily USA a Velké Británie vpluly do Indického oceánu, začaly se blížit k Indickým břehům, a vyhrožovat Indii, aby se vzdala, nebo na ni vypustí své bombardéry (stovky). Malé Indické loďstvo se připravovalo k zoufalé bitvě (20 letadel), když…!..se do prostoru mezi britskou a americkou flotilou, a Indickým loďstvem a indickými břehy, vřítily sovětské raketové křižníky, a vynořily se sovětské jaderné ponorky…. otevřely svá odpalovací sila, a demonstrovaly tak připravenost zničit britské i americké letadlové lodi jadernými raketami pokud od svého záměru plout k indickým břehům a bombardovat neustoupí. Admirál Dimon Gordon, velitel bojové skupiny britských letadlových lodí, jak ruské odhodlání viděl, stručně rádiem oznámil veliteli Sedmé americké flotily: “Pane, jsme tu příliš pozdě. Už tady jsou ruské atomové ponorky a velká flotila jejich lodí.” A zahájil plnou parou ústup za Madagaskar. Osamocené americké  7. loďstvo se polekalo, že jim Sověti potopí jejich pýchu, největší letadlovou loď světa jadernou CVN-65 Enterprise, a zmizlo do bezpečí Pacifiku. Číňané, kteří to viděli, pochopili, že když na Indii zaútočí, jak slíbili USA, Sověti vpadnou do ujgurské provincie Sin-ťiang, a ta se odtrhne. Rozzuřený Nixon se pokusil ještě  osvobození Bangladéše a jejímu odtržení od Pákistánu zabránit svoláním OSN, a USA dvakrát se svými spojenci v Radě bezpečnosti schválily rezoluci nařizující Indii přerušit osvobozování Bangladéše, a stáhnout se na své území. SSSR oba pokusy USA vetoval. A za pár dní indická armáda osvobodila metropoli Bangladéše Dháku, a Pákistán uzavřel mír. Indie si od té doby pamatuje, že se na Ruské přátelství může vždy spolehnout, a že Rusové neváhali riskovat jadernou válku, aby ochránili Indii před britským i americkým bombardováním, a zachránili jí před porážkou! Bangladéš je od té doby svobodným státem a mezi Ruskem a Indií panuje velké přátelství. Celý svět navíc viděl, že Ruská záruka vojenské pomoci, není cár papíru, ale závazek, který se plní, i kdyby to mělo znamenat jadernou válku! Proto je zřejmé, proč je v Indii současná pomoc obklíčenému Rusku tak populární. (Samozřejmě, že existují i opačná tvrzení, která tvrdí, že k akci sovětské flotily nikdy nedošlo. Jestli jde v tomto případě o ruskou ruskou dezinformaci, je mimořádně úspěšná, a šíří ji i seriózní indické portály. Sovětská pomoc a podpora Indii v roce 1971 však má reálný základ a reálné důsledky.)
 • Gerasimovův nájezd na Kyjev provedly elitní ruské lehké síly. (Přes Černobyl.) Výsadkáři bez těžkých zbraní, kteří mají v sovětské (ruské) vojenské doktríně za úkol mimo jiné provádět klamné operace k odvedení nepřátelské pozornosti i za cenu vlastních vysokých ztrát. A ruské elitní jednotky 1. tankové armády, (Severně od Charkova), které kupodivu v sovětské vojenské historii už provedly podobné operace – V prosinci 1942 nejprve 200 tanků 24. tankového sboru pod vedením generála Badanova proniklo 250 km do hloubky německé obrany a obsadilo hlavní německé letiště na východní Ukrajině, odkud se zásobovala obklíčená Paulusova 6. armáda a zničilo stovky nahromaděných letadel a zásob. Maršál Manstein musel odklonit své tankové jednotky od útoku na Stalingrad, a Badanovův 24. tankový sbor obklíčit a v několika denních krutých bojích zničit. V únoru 1943 25. tankový sbor generála Petra Pavlova proniknul dokonce 300 km do hloubky německé obrany a přiblížil se na dostřel nejdůležitějšího německého letiště na Dněpru. Obsadit letiště se už tankistům nepodařilo, protože jim došlo palivo. Teprve po válce se zjistilo, že se na letišti zdržovali jak Manstein, tak Hitler, a že pro jejich záchranu byly odkloněny tankové divize SS, které se přesunovaly na bojiště. I 25. tankový sbor byl obklíčen a zničen. Generál Pavlov se nedočkal slávy generála Badanova, protože mu nafta v nádržích nestačila na dobytí letiště, a Hitler mu letadlem frnknul před hlavněmi tanků, které se zastavily těsně před ranvejemi. Nasazení obou sborů do sebevražedných hlubokých průlomů nařídil generál Vatutin, považovaný za největšího sovětského stratéga hloubkových operací, a oba sbory plnily stejný úkol – hlubokým úderem do německého týlu zničit a vyřadit z provozu nejdůležitější letiště, a donutit německé velení soustředit své elitní tankové jednotky do svého hlubokého týlu, aby zničily oba úderné sbory, a tím umožnily sovětské armádě rychlý postup na široké frontě. Pokud se opět podíváme na události března a dubna severně a východně od Kyjeva najdeme stejný scénář, v humánnějším hávu pro ruské vojáky – mohli se stáhnout, na rozdíl od svých předchůdců.
 • Naše dnešní analýza má jediný cíl, ukázat, že na stejnou věc jsou možné různé pohledy, a stejná věc se dá různě vykládat. Jednotnost názorů a myšlenek je nebezpečná, protože může vést k velkým omylům s děsivými důsledky. Dnes jsme se koukli na současnou ukrajinskou válku pohledem rad čínského klasika Sun-C, a ruské vojenské historie. Oba pohledy možná vysvětlují, co se na Ukrajině děje lépe, než co tvrdí jednotná média. Jenže o válce platí, že pravda v ní je tak vzácná, že kdykoli se náhodou objeví, musí jí být přiděleni jen ti nejlepší strážci. Tak nějak to řekl Churchill, a tak nějak to bude. 
 • Na závěr by se zase slušelo po nějakém čase připomenout, že jsem taky absolventem VPA KG, tak si na mne dávejte pozor, ještě víc než na ty ostatní, a používejte svůj vlastní rozum! A že jsem se v dnešní smutné době snažil ze všech sil být v této analýze aspoň trošku vtipný, neboť smíchu není nikdy dost.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář