MIP 163 Putin vyrábí zbraně rychleji než NATO. Pomoc Ukrajině se má omezit. Británie snižuje vojenský rozpočet, jako reakci na drahotu!

Česká média opět lžou, až se hory práší. Médium Seznam včera hlásalo, asi aby potěšilo Lipavského (Piráti) s Vystrčilem (ODS), když je Zeman nepozval na hradní metálovou párty, že Čína je po víkendovém zvolení Xi generálním tajemníkem strany v krizi, a její ekonomika se propadá, a má potíže. Ten samý den čínský statistický úřad oznámil, že ekonomika Číny vzrostla za třetí kvartál (červenec až září) o 3,5%, a meziročně o 4,8% HDP. A už ve čtvrtek minulý týden oznámila Evropská centrální banka, že ekonomika EU se propadá raketovým tempem, a jenom v srpnu činil obchodní deficit celé Bruxelae neuvěřitelných 64,7 miliardy dolarů. Ještě loni (srpen 2020-srpen 2021) všechny země EU vyvezly do světa o 338 miliard EUR více zboží a služeb, než dovezly. Letošní bilance (srpen 2021 až srpen 2022) je už – 19 miliard EUR (0,1 HDP Evropy). Všichni přední bankovní analytici, ne Síkela, (STAN), se shodují, že Evropa už díky drahým energiím není schopná konkurence na světovém trhu, a tento stav potrvá tak dlouho, dokud budou energie v Evropě dražší, než v Číně, Indii, a v USA. Vysoký úředník EU k tomu pod anonymitou řekl, díky sankcím se znásobily ceny energií a platby za ně do Ruska a dalších zemí enormně vzrostly, zatím co díky sankcím se zhroutil evropský vývoz do Ruska, a cenám výrobků do světa. (Deficit obchodů EU v EURECH: s Čínou -139 miliard/- 259 miliard, s Ruskem -37 miliard/-115 miliard, první číslo leden až srpen 2021, druhé číslo leden až srpen 2022).

Česká média dezinformují, protože pravdu nesmí zveřejňovat.  Včera se média v USA rozčilovala na Bidena, protože v několika státech na severovýchodě USA byl poprvé v historii zaveden přídělový systém. Přiděluje se zatím jen nafta na topení, ale pro Američany je to šok! Děsí je skutečnost, že zima teprve začíná, a o volbách  za pár dní hodlají demokratům započítat, že na západě USA není pitná voda, a v obchodech stále není kojenecká výživa! Ekonomika celého západního světa se díky ruským sankcím hroutí. Včera 5 vlivných průmyslových svazů Evropy varovalo Brusel před dalšími sankcemi na Rusko, jinak bude zdecimován evropský průmysl. Estonský ministr obrany Hanno Pevkur k těm všem jobovkám oznámil, že Putin roztočil svůj válečný průmysl na nepřetržitý provoz, a nyní Rusko vyrábí mnohem více zbraní, než USA a NATO dohromady. Také bylo oznámeno, že západní arsenály jsou prázdné, výroba pomalá, a Ukrajinu už nelze zásobovat na úkor vlastních armád.

Victor Orbán už oznámil, že pokud nechceme být zatažení do války s Ruskem, musíme přestat Rusko sankcionovat a podporovat Ukrajinu. Co řekl Orbán nahlas, zařídil nový britský premiér Rishi Sunak potichu. Britský ministr obrany  Ben Wallace, známý svou podporou Ukrajině, vyhrožoval Sunakovi, že odstoupí z postu ministra, když Británie nebude dávat na obranu 3% HDP, jak mu slíbila Líza Trussová. A Sunak, řekl NE! A bez těch peněz se nemohou roztočit zbrojovky, aby byly zbraně a munice pro Ukrajinu. Je to jak jsme už v létě předpověděli, až Rishi Sunak nastoupí do funkce premiéra, bude mít Británie větší porozumění pro Rusko a Čínu.

A na závěr perlička. Max Bergmann, ředitel evropské sekce Centra pro strategické otázky University Georgtown, která je známá jako líheň pro agenty CIA, a další vládní úředníky, řekl, že nákup amerických letadel, jako jsou F-35 a F-16, místo švédských Grippenů, evropskými zeměmi, jenom podkopává pozice evropského obranného průmyslu, a tím narušuje úroveň obranyschopnosti Evropy a NATO jako celku. Madam Černochová tak bude dle těchto slov zřejmě nějaká zakuklená sabotérka. 

Je úterý 25. října 03.26 ráno a já Vám přeji klidný den.  Všem Vám děkuji za pomoc i dary. Gargamelovy analýzy vznikají právě díky Vám. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář