MIP 142 Drahoto, Drahoto, Živijó! Směje se Fiala hned po volbách napáleným voličům i vystrašeným lidem!

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají, praví staré české přísloví, a hned včera se ukázalo, že si Fialová vláda myslí, že lhát lidem jí beztrestně projde. Před volbami byla vláda šokovaná stotisícovou demonstrací, a tak lidem ihned naslibovala zastropování cen energií.  Jakmile ale volby včera skončily, tak prohnaný fialový bankéř Síkela (STAN-Dozimetr) nechal českému obecnému lidu okamžitě vyhlásit – tůdle, nůdle – od teď platí – že zastropujeme / nezastropujeme! 

Fialová vláda je v pasti. Na skutečné zastropování cen energií, jak slíbila před volbami, nemá peníze. Vzepřít se Bruselu jako Orbán se bojí. A tak musí podle bruselských nařízení vyždímat Čechy, jak to jen nejvíc půjde. Podle nového Síkelova nařízení, se budou energie doplácet spotřebitelům jen do výše 80% minulé spotřeby. Chudí lidé, kteří už v minulosti vypínali radiátory v částech svého bytu, protože na vyšší spotřebu peníze už léta neměli, tak budou muset mrznout, protože bankéř Síkela jim nezaplatí. Boháči, kteří spotřebu neřešili, trošku pootočí ventilkem, a Síkela je potěší mastným šekem, který nakonec stejně chudáci zaplatí z nových daní, co na ně Brusel chystá, aby zalátal díry ve své prázdné kase. Kdo se choval ekologicky šetrně a šetřil, a místo koupání se třeba jen sprchoval, bude Síkelou potrestán, protože těžko sníží spotřebu o dalších 20%. Kdo se hřál v domácí sauně, a nebo si užíval v soukromém bazénku, snadno sníží spotřebu o 20%, a Síkela mu mastným šekem, placeným daněmi obecného lidu, zbytek nákladů na energie vyrovná. Síkela, když zjistil, že nemá peníze, aby zaplatil všem, rozhodl se, že zaplatí svým voličům – boháčům, a aby s Fialou napálili důvěřivce před volbami, nechali vše vyhlásit až po volbách. Vyvstala tím otázka, zda má vláda, která provedla takový to morální podvod na voličích, vůbec morální právo řídit českou zemi. Abyste si na tuto otázku mohli lépe odpovědět, vysvětlíme Vám, že česká vláda chystá s Bruselem pomocí čachrů s cenami energií provést konečnou de-industrializaci Česka. A budete překvapeni, až se dozvíte, kam se Vaše pracovní místa mají přesunout!

Babí léto letos v Česku, jak jste si mohli všimnout, nebylo. Zato zima přijde už příští týden. Co je dobré pro Putina, nevěští nic dobrého Evropanům. Evropané mají tři děsivé problémy, z nichž první – válka na Ukrajině, je ten nejmenší. Daleko závažnější, je problém do významu druhý – de-industrializace, a tomu se budeme věnovat dnes. Třetí problém, který se jak Damoklův meč vznáší nad každým Evropanem si necháme raději na příště.

Hlavní vinu na současné de-industrializaci, ke které nevyhnutelně dojde, a která způsobí masovou nezaměstnanost a drahotu nevídaných rozměrů nese Brusel. Ten v době těsně před válkou vyhlásil v rámci své radikální zelené politiky evropský zákaz na dovoz plynu a ropy do Evropy na základě dlouhodobých smluv s nízkými cenami. Cílem bylo pomocí růstu cen energií vysát z obyvatel Evropy dodatečné daně a poplatky do nenasytné bruselské kasy, a namastit bankovní účty bohatých spekulantů. Takto vydřené peníze plánoval Brusel primárně použít na financování svých radikálních experimentů se Zelenou Energetikou, a sekundárně chtěl soustředit celou novou zelenou energetiku do rukou vybrané skupiny spekulantských zbohatlíků a různých upírů přisátých na bruselské penězovody. Do celé akce na oškubání naprosté většiny Evropanů ve prospěch úzké elity hodil letos ale vidle Putin. V důsledku jeho akcí se ceny energií vyšplhaly do ekonomicky neudržitelné výše, a evropští konečně průmyslníci pochopili, to co jim říkají už dlouho Číňané, proboha komu chcete Vaše výrobky prodávat, když už budou tak drahé, že si je ani ropní šejci nebudou moci dolit nakupovat, a oznámili, že budou opět stěhovat výrobu z Evropy ve velkém, a tentokráte takovým tempem, že ho dějiny dosud nezaznamenaly. 

Nastala tak neuvěřitelná dějinná událost – Číno-komunisté se začali strachovat o osud Evropských demokracií. Ptáte se proč? Odpověď je kupodivu prostá. V Evropě budou tak dlouho drahé energie, dokud neskončí válka na Ukrajině a EU se neudobří s Ruskem. Výpadek ruských energií na světovém trhu sice zdražuje energie všude po celém světě, a to větším tempem, než nastávající ekonomická krize jejich cenu tlumí, tím, že podniky i lidé všude šetří, ale v každém případě v Evropě budou energie po celém světě nejdražší, a to v důsledku geostrategické polohy Evropy. Překvapivě USA na válce na Ukrajině vydělávají. Rostoucí ceny energií, které vyvážejí, jim přinášejí zisky, a ačkoli obyčejní Američané nad domácími cenami zuří, kdyby měli ceny evropské, zřejmě by vytáhli své zbraně, a tentokráte by si to s Capitolem už opravdu vyřídili definitivně. Tento rozdíl v cenách energií mezi Evropou a USA tak bude dlouhou dobu vytvářet cenový polštář pro lákavý přesun zbytků evropského průmyslu, který se ještě v Evropě přes všechna bruselská nařízení udržel, do USA. A to se Číně nelíbí. Čína by tak přišla o dva své důležité exportní trhy současně. Evropané by si už nic nemohli nakupovat, protože by už jen jezdili na kolech, a pojídali pšeničnou kaši s drcenými šváby, a USA by začaly produkovat v dovezených evropských továrnách své vlastní zboží, a na čínském zboží by už nebyly tak existenčně závislí, jak nyní jsou. Je-li válka na Ukrajině dobrá pro USA, není dobrá pro Číňany, a je drtící pro Evropany. Likvidace evropských továren je nevyhnutelná, dokud budou v Evropě nejvyšší ceny energií, a žádné čachry bankéře Síkely a jemu podobných šarlatánů na tom nic nezmění. Jakmile jednou k likvidaci průmyslu dojde, jeho obnova už nemusí být vůbec možná, protože v současném světě je natolik ostrá konkurence, že nikdo nebude zbytečně riskovat své miliardy, když je může pohodlně vydělávat výrobou jinde. 

Podle Číno-komunistů-kapitalistů jsou Bruselští úředníci v pasti. Mohli by, jak se v případech podobných krizí vždy dělá, (a jediný, kdo to při minulé krizi nepochopil a nedělal byl vydřiduch Kalousek) dotovat ceny (dnes konkrétně ceny energií) pomocí státních dotací a tiskem nových peněz. Tím by průmysl přežil, a lidé by měli práci a přežili by také.  Jenže v cestě jim leží dvě nepřekonatelné překážky.

  1. Evropa je předlužená, a některé země – Itálie, Řecko, Španělsko, Portugalsko – stojí na hraně státního bankrotu. Masivní tisk peněz k pokrytí (zastropování po Síkelovsku) cen energií by vyvolal až troj-cifernou inflaci, a na její zbrždění by se musely stejně jako v USA zvednout úroky. Tím by ale bankrotující země zbankrotovaly, a nebo by se na jejich záchranu musely natisknout další balíky nekrytých peněz, a inflace by pak mohla překročit i  1000% ročně! Pak by skončili na ulici už i všichni hypotékáři, a malíři pokojů by mezi nimi soutěžili, koho vyberou za svého nového vůdce. Proto eurokratům nezbývá, než myslet po Síkelovsku – zastropovat / nezastropovat, než se průmysl odveze, a lidi nás vyženou, ještě nějaký čas budeme u koryt. 
  2. Evropa už nedokáže zastavit válku na Ukrajině, protože USA Ukrajinu podporují. V Evropě už nejsou u moci inteligentní politici typu Němky Merklové, Francouze Hollanda, či aspoň Itala Renzi (Ten dokonce v roce 2015 navrhl snížení sankcí proti Rusku a zapojení Ruska do západní koalice proti Islámským teroristům). Naši současní politici buď naivně nechápou a nebo úmyslně tají před lidmi, že tím, že nedokáží zklidnit nebo zmrazit válečný konflikt na Ukrajině, ženou Evropu do pasti de-industrializace, protože čím déle válka trvá, tím vyšší bude inflace, tím déle budou energie drahé, a tím více továren se z Evropy odveze. Až nakonec nastane zákonitý bod zlomu, kdy už buď inflace a nebo nezaměstnanost Evropany donutí, aby buď svrhli své vlády, a nebo umřeli v bídě. V tom okamžiku, bez toho zda povstání vyhrají malíři pokojů nebo bruselské elity nebo nějací noví demokraté orbánovského ražení bude pro Evropany pozdě, protože obnovovat Evropský průmysl nebude chtít nikdo, protože všichni už vědí, že se na Evropu řítí, ještě větší katastrofa, než je de-industrializace a drahé energie. O Damoklově meči,  který se začal vznášet nad všemi Evropany, zase příště, aby toho na dnešní pondělní ráno nebylo moc.

K zamyšlení všem doporučuji tento článek Ivana Davida (SPD). Podle článku to vypadá, že ke spojení všech českých Sokolů proti všem bruselským Vlkodlakům (viz MIP 139) ani letos nedojde. Sokolíci se nám tak asi zase letos raději opět mezi sebou poperou, než aby se před druhým kolem senátních voleb spojili k podpoře svých kandidátů, kteří postoupili. Jak opačně od Davida uvažuje Rakušan si můžete přečíst zde

Politici mívají různé výroky, ze kterých je potom zamotaná hlava. Minulý týden to ukázal všem italský Berlusconi, když těsně před volbami oznámil, že Putin válčí na Ukrajině, aby do Kyjeva dosadil vládu slušných lidí. Brusel těmi slovy tak rozzuřil, že Uršula ihned oznámila, že vyhlásí na Itálii sankce (jakými vyhrožuje jak Polsku, tak Maďarsku). Legrační je, že historické anály už teď ukazují, že bruselská Uršula už dnes vyhlašuje sankce mnohem častěji, než vyhlašovali klatby tři papežové z dob Jana Husa, co se hádali mezi sebou, který je ten pravý. Ale ještě legračnější na tom je, že když Uršula na Itálii sankce opravdu vyhlásí, Itálie zbankrotuje, EURO padne, a Bruxelae skončí. A proto Vivat Berlusconi! Mnoga ljeta, mnoga ljeta, mnoga ljeta, živijó

Přeji všem krásný den 26. září 2022. Jsou 03.39 a já jsem analýzu dokončil. Při všem tom strašení musím poděkovat všem za pomoc, dary i podporu. Protože bez toho bych strašit nemohl. A věřte, že bych raději nestrašil, kdyby realita nebyla ještě děsivější než je krásná černočerná mrazivá zimní noc na horách, a nebo na poušti. Protože až tam si uvědomíte, když kouknete na myriády hvězd, jak jsme my všichni na této planetě malí, a podměreční, a přesto zatím žijeme díky našim předkům i vesmírnému štěstí na katastrofy, stále ještě fantastické životy. Tak aby ty fantastické životy čekaly ještě nekonečně množství našich vnuků a vnuček, a jejich vnuků a vnuček, atd. atd. A o to tady přeci jde!

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář