MIP 116 Jak dopravit do Česka levný plyn? Překvapivě jednoduché! Stejným plynovodem ze Srbska jak to udělal včera Orbán!

V sobotu 3. září od 14-ti hodin proběhne v Praze u “Koně” velká demonstrace proti nesmyslné vládní energetické politice. Máme proto pro Vás dnes pár zajímavých informací, které Vám mohou pomoci, se rozhodnout, zda se demonstrace osobně zúčastnit.

Maďarská vláda včera 31.8. oznámila, že podepsala s Ruskem novou dohodu o dalších nových zvýšených dodávkách levného ruského plynu do Maďarska. Maďarsko zvýšilo!!! odběr ruského plynu o  5,8 milionu metrů krychlových plynu denně. Maďarsko bude mít dost levného plynu. Plyn se do Maďarska bude dodávat přes Srbsko, kam bude z Ruska proudit tzv. “Tureckým potokem”. Přes Maďarskou předávací stanici Mosonmagyaróvár, rakouskou předávací stanici Láb/Baumgarten, slovenskou Gajary/Baden a českou mezi Lanžhot/Kůty, a nebo dolní Bojanovice/Tvrdonice je možné tento ruský plyn dodávat až do Česka! (Zde je kompletní mapa všech evropských plynovodů i s uvedením jejich propustnosti!)

Tento ruský plyn odebírá i Srbsko, a podle srbského prezidenta Vučiče za fantastické ceny! Srbsko platí za 1000cbm plynu Rusko 400 EUR! Současná cena 1000cbm plynu pro české velkoobchodníky se pohybuje mezi 2400-3200 EUR. Česko tedy díky vládě Petra Fialy nakupuje plyn od Němců 6 až 8 krát dráže, než by mohlo, kdyby využilo volných kapacit plynovodů ze Srbska přes Maďarsko, Rakousko, Slovensko a dopravilo tento plyn českým spotřebitelům!

Otázka je proč česká vláda tají svým občanům, že “Turecký potok”, kterým se zásobuje plynem Orbán z Ruska, je propojen až do Česka! A že se Česko takto může teoreticky zásobovat plynem!!!! (Důkaz o propojení soustav zde. Vláda by měla občanům vysvětlit, proč tuto trasu nevyužívá, a co jejímu využití brání! Tuto mapu dokazující propojení plynovodů dokonce vydalo mezinárodní sdružení, ve kterém Českou republiku zastupuje společnost NET4GAS, kterou založilo Československo v roce 1971 jako státní plynárenskou firmu Transgas, a kterou v roce 2001 prodala Germánům vláda Miloše Prodavače!)

Podle pro-vládních odborníků Česko nemůže přestat na německé burze v Lipsku prodávat elektřinu, protože by tím (1) Nedodrželo smlouvy, které na prodej elektřiny už uzavřelo! (2) Němci by nám přestali dodávat plyn! Pomineme-li fakt, že nějací negramoti z vedení státem ovládané firmy ČEZ levně prodali elektřinu na roky dopředu, a teď ji musí draze nakupovat zpět. Tak pokud by nám Němci zastavili dodávky plynu, zcela jistě bychom se mohli zásobovat přes Srbsko, Maďarsko, a Slovensko, plynem z Tureckého potoku, a mohli bychom na oplátku zastavit německé dodávky plynu do Bavorska, protože ty proudí přes české území! Mnichovští průmyslníci a CSU by vládě v Berlíně velmi rychle společně vysvětlili, že sankcionovat Čechy nedodáváním plynu nepřipadá v úvahu!

Naopak odchod Čechů z Lipské burzy je to správné řešení. Němci nám jen celé desetiletí jak moderní upíři vysávali naši levnou elektřinu! Tady máte jasný důkaz od odborníka, že ačkoli vyrábíme nejlevnější elektřinu, máme ji v Evropě nejdražší! A to ji nevyrábíme z plynu!

Ukončit dovoz plynu z Ruska je nemožné, oznámil před pár dny Matteo Mazzoni, ředitel odboru energetických analýz nadnárodního energetického konsorcia ICIS. Podle Mazzoniho není možné nahradit dovoz ruského plynu do Itálie dovozem plynu od jiných dodavatelů, a to z prostého důvodu: Nelze totiž nahradit více jak 3/4 dodávek ruského plynu do Itálie, protože plynárenská infrastruktura nedokáže přepravovat více plynu z Jižní Itálie, a z italských přístavů, směrem do Severní Itálie, kde je soustředěn průmysl, obyvatelstvo i spotřeba plynu. Díky tomuto infrastrukturnímu omezení musí Itálie do té doby než se postaví nové plynovody, asi nejméně do konce roku 2024 odebírat značná množství ruského plynu. A to i přes zákaz EU po roce 2023 ruský plyn odebírat. Z logiky oznámení experta Mazzoniho navíc plyne, že z Italských přístavů nelze do Evropy ani dovážet žádný plyn LNG, protože veškerá kapacita na přepravu tohoto plynu tímto směrem nebude stačit ani k uspokojení Italských potřeb, v případě, že bude dovoz ruského plynu do Itálie zakázán. 

Závěry o nemožnosti nahradit dodávky ruského plynu do Evropy Matteo Mazzoniho potvrdil i další energetický analytik Jacopo Casadei z nadnárodního konsorcia Energy Aspects. Podle něj musí Itálie trvale dovážet 15-20% ruského plynu. Důvody jsou tyto – (1) nedostatek techniků v Alžíru, a stav alžírské plynárenské infrastruktury a nutnost jejích průběžných oprav, to vše znemožní dovážet maximální politiky naplánovaná množství plynu. (2) nedostatek srážek v Severní Itálii zapříčiní další pokles produkce elektřiny z alpských vodních elektráren, a ten může být krom letního období nahrazen jen elektřinou vyrobenou z plynu. 

Česká vláda prosazuje v EU zavedení nových emisních povolenek na CO2. Ty v podstatě budou znamenat, že evropští spotřebitelé budou platit v konečné ceně za veškeré nakoupené zboží a služby nové skryté poplatky, které se budou odvádět do bruselské pokladny. Třeba za dům a nebo byt, budete platit do Bruselu poplatek CO2. Tyto poplatky budou dvojího typu – (1) Poplatek CBAM, který bude naúčtován na veškeré zboží, které nebylo vyrobeno v EU. (2) Poplatek ETS, který bude naúčtován na zboží vyrobené v EU. Tyto poplatky samozřejmě všechno zdraží. 

Proti těmto poplatkům se před pár dny postavil  Peter Claes, president mocného sdružení evropského průmyslu IFIEC. Ten jasně vysvětlil, že poplatky CBAM vyvolají odvetné akce zemí, na jejichž zboží budou uvaleny. Tyto země uvalí vlastní poplatky CBAM na vyvážené evropské zboží. A tím dojde ke ztrátě konkurenceschopnosti evropského průmyslu, a k propouštění jeho zaměstnanců. Poplatky ETS zase zdraží evropské zboží v Evropě, a tím donutí Evropany nakupovat méně evropského zboží. Efekt bude opět stejný – průmyslníci sníží výrobu a propustí zaměstnance. V důsledku českou vládou prosazených poplatků a sankcí na ruské energie už české firmy hromadně krachují, zavírají a propouští zaměstnance

Ostatně právě proto soudím, že Bruxelae a jeho čeští služebníci musí být zničeni ještě dřív, než ze všech Čechů udělají nezaměstnané. Proto prosím přijďte 3. září ve 14. hodin demonstrovat ke “Koňovi” do Prahy

Přeji Vám dobré ráno 1. září. Každá špatná vláda naštěstí jednoho dne skončí, a vše se v dobré obrátí. Dnešní doba je zlá, a tak děkuji všem, kdo nás i přes její nepřízeň, dary, podporují. 3. září budu u “Koně”, a těším se na Vás. Gargamel.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář