MAP 26 Zuřivá noční hádka v Bruselu o ruský plyn! Děsivý krach evropského průmyslu může nastat každým dnem! Podle kapitánů průmyslu se už Evropa z krachu nevzpamatuje a trhy jí ukradne konkurence! Volkswagen a Škoda – děsivé propady prodejů aut v Číně! Gargamelova analýza 28.4.

Vše, co jsem stihnul:

Oliver Stone, známý americký režisér, toto úterý 25.4., na filmovém festivalu v Barceloně, obhajoval Vladimíra Putina. Stone Putina hájil u příležitosti španělské premiéry svého filmu JFK Revisited: Through the Looking Glass (2021). Stone řekl: “Putin, kterého jsem znal, byl racionální, klidný, vždy jednal v nejlepším zájmu ruského lidu, skutečný syn Ruska, vlastenec, což neznamená nacionalistu. … Je to tři roky, co jsem ho viděl naposledy, ale muž, kterého jsem znal, neměl nic společného s tím nezodpovědným a vražedným šílencem, kterého z něj nyní dělají média, když ho srovnávají s Hitlerem a Stalinem.”  Dále Stone uvedl, že USA se staly útočným psem, a prostřednictvím Ukrajiny chtějí zničit nejprve Rusko a potom Čínu. Stone se domnívá, že USA vždy chtěli pomocí Ukrajiny destabilizovat Rusko a nahradit Putina nějakým dalším Jelcinem, a že v prezidentovi Zelenském se USA podařilo pro tento úkol najít vhodného člověka. Stone také řekl, že svět potřebuje více vůdců, jako byl JF Kennedy, a připomněl, že podle JFK by cíle „Pax Americana“ nemělo být dosaženo pomocí nadřazenosti nebo zbraní. Na celém vyjádření Stona je nejzajímavější, jak je o něm v Česku v médiích ticho. Nalezl jsem akorát odkaz ANS (+odkaz na video) a podivnou větu na IDNES: Oscarový hollywoodský režisér Oliver Stone v úterý souhlasil se zahájením protidrogové…(záznam vyhledávače v PDF najdete zde).

Vladimír Putin včera ve středu 27.4. vystoupil s projevem v Petrohradu. V projevu oznámil, že Západ chce stejně jako nacisté, zahnat Rusy za Ural, aby tam vymřeli, a že Ukrajinci mají v tomto plánu roli pouhého spotřebního materiálu. A varoval, že kdo se bude vměšovat do konfliktu na Ukrajině, stane se okamžitě cílem těch nejnovějších ruských odvetných zbraní. A pokud bude třeba, nejnovější ruské rakety SATAN, prý obletí jižní pól, a vyhnou se tak americké protiraketové obraně. Podle Putina, Západ dobře ví, že ruské úderné zbraně neumí sestřelit, protože je 20 let ve zpoždění vývoje. (Toto potvrzují i sami nejvyšší představitelé US-rozvědky, jak jsme informovali a dokázali v MAP 1102. Zpráva US rozvědky v PDF.)

Ruské údery proti ukrajinské železniční a silniční  infrastruktuře opět pokračovaly. Cílem je zabránit ukrajinskému zásobování a způsobit kolaps ekonomiky a znemožnit jakoukoli  dopravu a zásobování.

(Rusko v noci 26/27. dubna zničilo důležitý, jediný železniční a silniční most mezi Rumunskem a Ukrajinou. Po mostu se na Ukrajinu dováželo vlaky a auty hlavně PHM. Přes most plánovala Ukrajina vyvážet obilí. Rusko už před tím, zničilo ukrajinské rafinerie. Na Mapě – Bomba=Most, modré kolečko = Oděsa, červená hranice uprostřed nahoře = Moldavsko. Jak potvrdil ukrajinský představitel (čas 1:54 videa)- most je nyní nepoužitelný. Na foto dole – výsledek ruského útoku. Další útok včera vypálil důležitou část elektrické soustavy na Dněpropetrovsku – ukrajinské video z místa úderu.)

Podle Ruských zpráv zahájily včera jednotky ruské 1. tankové armády po přeskupení z oblasti Kyjeva ofenzívu směrem z Charkova přes Izjum na Mariupol, a měly už prý proniknout do hloubky ukrajinské obrany. (Mapa dole- Modrá linie – poslední zásobovací a ústupová komunikace hlavní skupiny ukrajinských vojsk proti Doněcku a Lugansku. Oranžová čára v levé části – Linie fronty – Ukrajina proti Rebelům. Červená čára uprostřed – postup 1. tankové armády ze směru Charkov – Izjum. Podle ruských zpráv, je modrá linie – poslední ukrajinská komunikace – už v dostřelu ruského dělostřelectva – došlo tedy k palebném obklíčení asi 30 tisíc ukrajinských vojáků. Ruský generální štáb o ofenzívě zatím neinformoval. US-Institut pro studium válek tyto ruské útoky v oblasti včera 27.4. bez podrobností potvrdil. A předevčírem přiznal, že ukrajinská armáda nemá proti útoku ze severu na jih, od Izjumu na Mariupol (Slavjansk a Barvenkovo) vybudovanou opevněnou obranu, na rozdíl od směrů z Doněcka, Luhanska (východ-západ), a Mariupolu (jih-sever). Nasazení ruské obrněné pěsti 1. tankové armády ze severu má logiku. Podle Američanů, však ještě Rusové nepřesunuli do Izjumu hlavní síly 1.TA, ale pouze předsunuté jednotky. Je nejasné, zda Rusové mají v plánu všechny Ukrajince rychle obklíčit, či je jen donutit, aby rychle ustoupili před hrozbou obklíčení. V případě ukrajinského ústupu by se Rusové buď spokojili s palebným zničením ustupujících kolon (minimální ruské ztráty). A nebo by mohli na ustupující jednotky, které snadno propadají chaosu a zmatku, zaútočit a tzv. je rozsekat po cestě. Ústup je jedna z nejtěžších forem boje – 6.německá armáda právě proto neustoupila ze Stalingradu, aby nebyla ve stepi ve zmatku rozsekána. Jak vidíte na mapě – Rusové pronikli poslední lesnatou oblastí ze severu a nyní mají před sebou až do Mariupolu otevřenou step. Poslední velkou řeku – Severní Doněc už také překonali. Podle všeho se rýsují dva scénáře – Ukrajinci se nestáhnou a budou se bránit ve městech, která jsou ovšem mnohem menší než Mariupol, a nemají vybudovanou obranu z týlu. Nebo se pokusí prchnout z kotle směrem ke Dněpropetrovsku, a budou riskovat, že je po cestě Rusové zničí. Jediná výhoda Ukrajiny je, že Rusové nemohou zničit cesty, které vedou po přehradních hrázích přes Dněpr – jakmile by je zničili, trvalo by asi 10 let, než by se po opravách zvýšila hladina vody natolik, že by bylo možné opět zásobovat vodou Krym. (Viz naše staré díly)

Na směru z Jihu na Sever včera 27.4. provedli Rusové dělostřeleckou přípravu na opevnění Ukrajinců a výsledky své masivní palby vyhodnocovali drony. Video z dronů zachycující ruskou palebnou přípravu najdete zde. Vydržet takovouto palbu není pro obránce jednoduché. Zákopy a zemljanky bez zpevnění betonem proti této palbě neposkytují ochranu.

Velmi nebezpečná eskalace ukrajinského konfliktu se vyvinula v Moldavsku (Rusové mají jednotky v neuznávaném Podněstří, které je moldavským územím – 1500 vojáků + místní milice 25 000 mužů.  ). Včera došlo k na území Podněstří k několika útokům – třeba byly zničeny vysílací antény šířící ruská rádia. Z útoků se navzájem obviňují jak Rusové, tak Ukrajinci. Ukrajina – poradce prezidenta Oleksij Arestovič – bezprostředně po útocích  navrhovala moldavské vládě, že do Podněstří vtrhne, a udělá tam pořádek. Vláda Moldavska nabídku odmítla a sdělila, že trvá na mírovém vyřešení tamního konfliktu. Rusové podle všeho připravují ofenzívu směrem na Oděsu, a jak vidíte na mapě č.1, ovládnutím Oděsy by měli na dosah spojení pozemního koridoru z Mariupolu přes Cherson, Nikolajev, Oděsu do Tiraspolu v Podněstří. Ukrajinci zase mohou mít eminentní zájem o ovládnutí největšího skladu munice v Evropě. Ten se nachází v Podněstří 3km od ukrajinské hranice, a je v něm ruská posádka. Ukrajinci, jak jsme informovali v minulých analýzách přišli o svůj největší sklad munice v Balakliji u Charkova. V Balaklii bylo podle NATO skladováno asi 30% vší ukrajinské munice. Podle proti-putinovské Nexta-TV, byl starosta Balakliji na Ukrajině obžalován ze zrady. Ve skladu v Podněstří u obce Cobasna  (na odkaze je i mapa) je asi 20 000 tun munice, která se tam po rozpadu Varšavské smlouvy navážela z rušených ruských posádek ve východní Evropě.  Little Boy svržený na Hirošimu měl pouze výbušnou sílu 16 000 tun. Podle moldavské vlády, se na muniční sklad Cobasna střílelo z Ukrajinského území.

Moldavská vláda akutně řeší nedostatek plynu a elektřiny. Rusku jí zastavilo import, po té co Moldavsko nezaplatilo Gazprom dluh. Podle ruských zpráv – není v tomto případě problém s rublovými platbami, ale v historickém dluhu.  Rusové tvrdí, že  prezidentka  Moldavska Maia Sandu, přiznala v televizním vystoupené na tomto kanále, že moldavská vláda není schopna sehnat alternativní plyn, ani elektřinu z jiných zdrojů, pro vysoké ceny, které si Moldavsko nemůže dovolit, a proto se snaží s Rusy vyjednávat. A prý proto se Moldavsko na oplátku nehodlá nijak zapojovat do ukrajinského konfliktu. Moldavská vláda, oficiálně tvrdí, opak, že ačkoli budou potíže, plyn pro Moldovany sežene. Podle českých médii, zase moldavská prezidentka Sandu včera ze všeho obvinila Rusy. Jak vidíte – čert se vyznej.

Velký problém představuje včerejší plynová přestřelka mezi EU a Ruskem. Rusko zastavilo dodávky plynu Bulharsku a Polsku, protože nezaplatily v Rublech jak Rusko požaduje. Včera šílená Ursula von der Leyen oznámila, že nikdo z EU v Rublech Rusku platit nebude! Bruselská komise dokonce oznámila, že všem zemím EU je zakázáno Rusku platit v Rublech, protože by tyto platby podkopaly sankce na Rusko (SWIFT a platby v EUR a USD). Cena plynu v EU včera razantně stoupala. V Bruselu vypukla včera večer velká hádka mezi diplomaty různých zemí. Ačkoli se všichni mezi sebou hádali jako psi, shodli se na jediném – Evropská komise vydává nesmyslné a nejasné pokyny, co nyní dělat! Mnohem děsivější je ovšem, co včera tvrdili kapitáni evropského průmyslu – Zastavení dodávek ruského plynu  kvůli neplacení v rublech by mělo strašlivé důsledky pro německou a evropskou ekonomiku, řekl Jonathan Hackenbroich, absolvent Georgetownské univerzity ve Washingtonu DC z Evropské rady pro zahraniční vztahy. Továrny by musely omezit výrobu, nebo dokonce zavřít. Některá klíčová odvětví by mohla být navždy ztracena a ve skutečnosti je těžké posoudit celou škálu důsledků.

Celou válku o plyn a rubly pochopíte v událostech v Číně! Volkswagenu razantně v Číně propadl letos počet prodaných automobilů. (-24%) Škoda je na tom ještě hůř. (-42%) Šéf Volkswagenu v Číně přiznal 20. dubna 2022, že německý koncern už nedokáže konkurovat novým čínským automobilkám značekNIO , XPENG , BYD a CATL, a to ani vozy vyráběnými v Číně! Volkswagen na katastrofu ve své konkurenceschopnosti hodlá reagovat tím, že zruší výrobu desítek modelů, a od levných (lidových!) aut přejde do sortimentu luxusních vozidel! Z největší automobilky světa se brzy stane manufaktura na luxusní vozy! To vše je důsledek nekonkurenceschopné evropské výroby  a ten je způsoben – vysoce drahou evropskou pracovní sílou! Nyní k tomu v Evropě zdraží plyn, elektřina, jídlo, železo, hliník…..poroste další tlak na mzdy – výsledkem bude krach evropského průmyslu! Bez okamžitého vyházení 25% všech úředníků ve všech zemích EU, zrušení všech neziskovek, a razantního snížení daní a získání levných surovin a energií skončí EU v největší krizi – a její důsledek – jak řekl Hackenbroich – Některá klíčová odvětví by mohla být navždy ztracena! Evropa přijde o všechny své trhy v Africe, Asii, Americe i Rusku! A už se na ně nikdy nevrátí – místo Škodovek, Volkswagenů, Renaultů, atd. se tam bude jezdit vozy NIO, XPENG, BYD a CATL! Mimochodem Putin, aby obešel nedostatek čipů při výrobě aut v Rusku nařídil – zatím vyrábět vozy bez ABS, airbagů – a se starými motory neřízenými počítači. V krizi chytré řešení – budou levná auta! V EU se místo toho zastavují továrny a plánuje se ukončení výroby velkého množství aut! Bude-li Bruxelae, ještě chvilku u moci, nebude Evropanům pomoci! Tím spíš, že větrníky a další nesmysly na Green Deal se budou do EU dodávat z Číny! Tady máte další předpověď českého experta – ten si myslí, že když Fiala zadluží Česko a rozdá miliardy krachujícím továrnám, aby přežili dobu, co nebudou vyrábět, že se potom výroba vrátí! Nevrátí! A ještě se zadlužíme, až po uši!

Tady máte jasný vzkaz předsedy české vlády Petra Fialy z ODS Vladimírovi Putinovi – Petr Fiala bohužel asi nechápe, že bez levných energií, je konec evropského a českého průmyslu! A tím i práce pro Čechy!

Plyn zdražil včera o 24%!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář