MAP 2014 Šokující ukrajinské úřední materiály ukazují, že obyvatelé Oděsy i Charkova jsou výrazně proruští, a nechtějí ani do NATO, ani do EU, ale do celní unie s Ruskem, Běloruskem a Kazachstánem, nebo rovnou do BRICS. Do armády ovšem nechce 82 až 84% Ukrajinců napříč celou zemí!

(1) Přes veškeré úsilí kyjevského režimu se ukazuje, že Oděsa je stále ruským městem, a jeho obyvatelé nechtějí vstupovat ani do NATO ani do EU. (Ukrajinský průzkum veřejného mínění.)

Obyvatelé Oděsy nepodporují ani vstup Ukrajiny do EU (51% ), ani do NATO (57% nepodporuje). V následujících grafech vidíte jak Ukrajinci podporují vstup země do EU (graf 2) a do NATO (graf 1). Krom Oděsy se ukazuje, že ani obyvatelé Charkova a dalších měst na východní Ukrajině nejsou výhradními podporovateli Zelenského priorit. Ukrajinci, kteří v průzkumu vyjádřili svou ochotu sloužit zemi v nynější válce jsou jasná menšina, podle oblastí od 14% do 18%. (Podrobně:  zde, a zde.) 

 

Šokující průzkum veřejného mínění na Ukrajině. Povšimněte si – Zelená barva vstup do EU, Tmavě šedá vstup do jiné organizace (BRICS) a Fialová barva podpora vstupu Ukrajiny do Celní Unie s Ruskem a Běloruskem a Kazachstánem! 

(2) Zpráva o zničení Poltavy. (Ukrajinský státní materiál)

Poltavská oblast Ukrajiny a hlavně její hlavní město Poltava (279 tisíc obyvatel) se nachází podle nejnovějšího ukrajinského úředního materiálu v katastrofickém stavu. Už před Putinovou invazí byly celá místní energetická infrastruktura i zásobování teplem v naprosto dezolátním a havarijním stavu, doslova těsně před úplným vydrancováním své živostnosti. Prováděly se pouze nejnutnější opravy. Tato sovětská infrastruktura v ukrajinském havarijním stavu nedokázala celé desetiletí vyprodukovat žádný zisk, ze kterého by se dala provádět nějaká plánovaná údržba, revitalizace nebo modernizace.  (Strany 4 a 5.

Putinovy letošní raketové útoky tuto poltavskou infrastrukturu dorazily. Tento měsíc bylo při revizi zjištěno, že 50 až 75% vší poltavské energetické infrastruktury je kompletně zničeno!  (Strana 6 nahoře.)   Poltava se dá velikostí i počtem bytů na sídlištích přirovnat k Ostravě (284 tisíc obyvatel), ve které by ovšem nefungovala ani jedna domovní centrální kotelna, ani jedna veřejná teplárna, a všechny rozvaděče elektřiny a trafo-stanice by byly totálně zničeny. Dodávky vody by byly omezeny pouze na nejnutnější minimum, a elektřina by se ve městě zapínala jen střídavě pro jednu, dvě čtvrti, a toliko na svícení a nabíjení mobilů. Vzhledem ke zničení celé Ukrajinské energetické infrastruktury bude možné v letních měsících uspokojit poptávku po elektřině v Poltavě jejím dovozem pouze na 50 až 75%. Nejhorší situace nastane při poklesu teplot, protože nebude možné do Poltavy dopravit další větší množství elektřiny. (Strana 6). V takovém městě se zima civilizovaně přežít nedá a budete mít štěstí, když neumrznete, nebo Vás neskolí běžné zimní chřipky, angíny a zápaly plic. 

Ekonomika Poltavy je děsivá. Na vyprodukování 1 milionu Hřiven HDP je zapotřebí vynaložit po přepočtu 59.2 tuny paliv. (v originále textu: до рівня 59,2 т у. п./млн грн) Pro srovnání – podle ČSÚ už v roce 2005 spotřebovala česká ekonomika k vytvoření 1 milionu CZK HDP jen 23.8 tuny paliv. Po přepočtu na kurzové rozdíly mezi Hřivnou a CZK to vychází na pouhé 13.3 tuny paliv, které by ČR v roce 2005 potřebovala na vytvoření HDP ve výši hodnoty současného 1 milionu hřiven. Město Poltava tak nyní spotřebuje 4 krát více energií a paliv pro svůj průmysl, obchod i pro zabezpečení spotřeby svých obyvatel, než je běžné v ČR. Jakékoli přesušení dodávek energií do města, proto bude tamní obyvatele bolet několikanásobně. Spotřeba elektřiny průmyslem a obchodem je přitom ve městě 56%. Po vypnutí veškerého průmyslu i obchodu tak budou musel Poltavané snížit svoji spotřebu elektřiny až o 19%, vyplývá z materiálu. Zničené teplárny a veřejné kotelny zásobovaly 85.7% obyvatel města teplem! Tuto spotřebu tepla bude takřka nemožné před zimou nahradit. Poltava ani před válkou nesplňovala ukrajinské normy na efektivitu centrálního vytápění budov. Vedení města proto vypracovalo plán na likvidaci následků Putinova ostřelování, a ten má být splněn už v roce 2030!!! V plánu se ovšem nepočítá, že Putin bude nová zařízení likvidovat stejně usilovně jako zničil stará. 

Pro dnešek vše. V úterý příští týden budeme s Petrem Hájkem na Protiproudu rozebírat novinky o válce na Ukrajině, tak krom analýz pro pořad připravuji i zajímavé novinky. Na většinu mailů tak odpovím až ve středu. Nicméně můžete mi poslat, co Vás k tématu nejvíc zajímá. Maily čtu, ač nemám čas odpovědět hned. Děkuji za ně i za podporu.  Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně. 

Je pondělí 10. červen 05.11 ráno. Poslední pořady: V úterý 28. května na TV Bureš, najdete zde. Ve čtvrtek 23. května na TV Bureš, najdete zdeV sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  Na další maily jsem už odpověděl, zbytek snad už dnes večer. Mějte se krásně. 

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář