MAP 1983 Video – Analýza hrozby jaderné války. Ukrajinci útokem na ruský radar 29B6 Container málem rozpoutali jadernou válku mezi Ruskem a USA!

Pořad najdete zde, trvá 2 hodiny. Vzhledem k četným dotazům, které jsem včera v pořadu na TV Bureš od Vás obdržel:

Radar 29B6 Container (anglický název), je unikátní zařízení, které vidí za horizont. Rusko má jediný radar tohoto typu. V plném provozu je od roku 2019. Jde o výstražný radar strategické obrany. Je v plánu postavit druhý, kdesi na východní Sibiři. (Odkaz na technické podrobnosti o radaru zde.) Stavět by se mělo začít letos.

Ruský radar Container, technický nákres. Délka 1300m, výška 34 metrů. 

Přijímací antény radaru Container.

Satelitní pohled na radar Container – jsou dobře vidět jeho vysílací antény – vytváří trojúhelník.

Dosah radaru Container = mezikruží. V Rusku – střed kružnic nic nevidí

Radar sleduje vojenská letadla a rakety NATO. Je součástí strategického výstražného systému Ruska. Zelenskyj se ho počátkem dubna pokusil neúspěšně zničit drony, a útok málem vyvolal jadernou odvetu Ruska proti NATO. Další podrobnosti najdete zde. Radar je extrémně důležitý pro sledování letadel F-16. Sleduje trasu jejich letu, a dokáže tak rozpoznat, zda letí “ukrajinské F-16 z ukrajinského letiště” nebo zda letí “F-16 NATO z letiště NATO, na kterém jsou uloženy jaderné zbraně”. Více v analýze MAP 1979, kterou najdete zde. 

Další analýza vyjde v pondělí ráno. Na zbytek mailů odpovím dnes večer. Zatím nestíhám. Děkuji za pochopení.

Je neděle 5. květen 02.48 ráno.  Poslední pořady: V sobotu 4. května na TV Bureš s Josefem Skálou najdete zde. V sobotu 27. dubna na konferenci Jasan, najdete zde. V sobotu 13. dubna s Josefem Skálou na TV Bureš najdete zde.   V úterý 9. dubna  pořad s Petrem Hájkem na Protiproudu, najdete zde.  

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář