MAP 1905 ŠOK! Washington včera oficiálně přiznal, že Putinovy rakety jsou vysoce přesné, ničí ukrajinské strategické vojenské a průmyslové objekty, a není proti nim obrana! ČT přitom tvrdila pravý opak!!

  • Úterní analýza natočená u Petra Hájka na Protiproudu byla včera večer zveřejněná a sledovat ji můžete zde
  • Dnes : 1) Puč na Ukrajině. 2) Ruské rakety a Bílý dům. 

1) Puč na Ukrajině!

Celá řada ruských médií začala včera hromadně spekulovat nad údajně probíhajícím převratem na Ukrajině. Jeho scénář je následující:

  • 1) Bývalý prezident Porošenko se prý chystá letos v březnu využít Ústavy Ukrajiny, která ani při stanném právu nebrání zániku mandátu prezidenta Ukrajiny vypršením jeho funkčního období 5ti let, a která tak předpokládá, že mandát prezidenta zanikne, na rozdíl od mandátu poslanců Ukrajiny, jejichž mandáty výslovně při stanném právu nezanikají ani vypršením jejich funkčního období! (Viz. článek 83 Ústavy Ukrajiny). 
  • 2) Jakmile koncem března dojde k ústavnímu zániku mandátu prezidenta Zelenského, chystá se Porošenko dosadit za předsedu ukrajinského parlamentu svého člověka, který bude podle Ústavy vykonávat Zelenského povinnosti. Na Ukrajině tak dojde k “dvojvládí” protože Zelenského klika “zánik prezidentského mandátu podle Ústavy” neuzná a bude tvrdit, “že podle zákona o stanném právu, mandát prezidenta Ukrajiny nezaniká do té doby, dokud je stanné právo“! Vznikne ústavní krize, která bude předložena Nejvyššímu soudu k rozsouzení. 
  • 3) Klíčovou roli při převzetí moci na Ukrajině podle Porošenkova plánu hraje generál Zalužnyj. Podle plánu má být Zelenskyj donucen a nebo zmanipulován, aby odvolal z funkce velitele armády generála Zalužného. Vysoká popularita Zalužného mezi Ukrajinci tím dramaticky vzroste! 
  • 4) Buď – Armáda využije odvolání Zalužného z funkce a právních sporů kolem existence mandátu Zelenského vykonávat úřad prezidenta i od poloviny března 2024, a sesadí ho a všichni na něj svalí odpovědnost za Ukrajinské porážky. 
  • 5) Nebo – Tlupa podplacených poslanců Ukrajiny neprodlouží v květnu stanné právo, a bez stanného práva Zelenského mandát automaticky zanikne! Funkci dočasného prezidenta Ukrajiny převezme Porošenkův muž z Ukrajinské vrchní rady,  a vyhlásí nové volby. V nich jasně zvítězí generál Zalužnyj, kterého Zelenskyj má odvolat. 
  • 6) Porošenko a Zelenskyj si jdou celé roky ostře po krku. O převratech chystaných Porošenkem informují ukrajinská i evropská média s půlroční pravidelností, stejně jako o tom, že Zelenskyj chystá zatčení Porošenka! Zaručené informace o nejnovějším převratu, tak mohou být jen mediální kachnou, nebýt role Zalužného v celém soukolí. 
  • 7) Příštím prezidentem USA bude Trump, pokud nenastanou mimořádné události. Trump je vzteky bez sebe, jak na Porošenka, že zastavil vyšetřování Bidena ve věci Burisma, tak na Zelenského, že v této politice pokračoval. Pokud má mít Ukrajina v blízké budoucnosti dveře do Bílého domu otevřené, je nahrazení Zelenského Zalužným logické. Porošenko se zbaví rivala Zelenského, který by jej nejraději zavřel a zahodil klíč, a s Trumpem si vyžehlí vztahy. Zalužnyj je generál, a ne politik. Dosavadní výkon funkce prezidenta Pavla ukazuje, že generálové se v prezidentském úřadu dají překvapivě snadno vodit jako loutky, stačí pouze dosadit ty správné poradce! A v tom jsou jak ukrajinští, tak i čeští miliardáři světoví přeborníci. 

2) Ruské rakety a Bílý dům. 

Česká média pravidelně informují, že 60% ruských raket je poruchových, a že ruské rakety dopadají takřka výlučně na civilní cíle. Česká média se přitom o poruchovosti Putinových raket dovolávala “amerických vojenských zdrojů”. 

Včera ovšem šéf komunikačního odboru Bílého domu John Kirby na tiskové konferenci přiznal, že ruské rakety jdou velice úspěšně po strategických velitelských a průmyslových objektech v hloubi ukrajinského území, což vyvolává riziko, které je pro Ukrajinu stejně nebezpečné, jako je nebezpečná současná situace na frontové linii v městě Avdijivka, kde už Ukrajinci nemají po Rusech ani čím střílet. Podle Kirbyho včerejších vyjádření je situace na Ukrajině kritická, USA jí však nyní nemají jak materiálně pomoci, a Putin likviduje raketami jednu ukrajinskou zbrojovku za druhou. Navíc Ukrajině docházejí protiletadlové rakety, takže bude ještě hůř! 

Srovnání mediálních výstupů českých mainstreamových médií a oficiálního záznamu včerejší tiskové konference mluvčích Bidenovy administrativy tak ukazuje holou realitu války a propagandy, jako máloco jiného.

Je čtvrtek 8. únor 2024, 04.05 ráno. Poslední pořady: 20.1. s Josefem Skálou na TV Bureš. Pořad najdete zde.  4. ledna u Hájka na Protiproudu. Pořad najdete zde

Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář