MAP 1880 Mariupol – nová videa! Ten Putin snad musí být čaroděj! Kdo jiný dokáže postavit celé město za jediný rok!

*Oprava nepřesnosti v článku* Vzdálenost Vuhledar – Mariupol je přes 70km, ne 37 km jak jsem ráno špatně změřil. “České rakety” ukrajinských sil, tak do přístavu nedoletí. Nicméně rakety HIMARS mají dolet 80km, takže Zelenskyj měl stále příležitost tento strategický vojenský cíl napadat, byť jinými raketami. Děkuji za upozornění na chybu.!

Totální finanční krach Evropské Unie díky jejím sankcím na Rusko a podpoře ukrajinské války je mimořádně zřetelně viditelný na srovnání výstavby dvou zničených měst – Mariupolu, který Putin nejprve celý rozbořil, aby z něj vyhnal zarputilé kyjevské nácky Azovce, co nechtěli dobrovolně pochopit, že Putin má s městem své vlastní skvělé záměry, a nikdo mu v nich nebude překážet; a Poltavy – města na východním břehu Dněpru, kde se zrodil ukrajinský jazyk, kultura i idea ukrajinského státu, a které se díky čtyřem desetiletím nepřetržité vlády kyjevských korupčníků rozpadá bez toho, aby s tím Putin měl co do činění, a které slavnostně slíbila bruselská komise EU už v lednu 2022, ještě před vpádem bořitelů a stavitelů Gosudara na východní Ukrajinu,  kompletně zrenovovat a opravit za stovky milionů EUR. Jak správně tušíte, bruselskými sankcemi slavně zruinovaný Putin nyní staví a opravuje Mariupol a na nějakou tu desítku miliard dolarů navíc přitom nehledí, kdežto v Poltavě jen řeka tiše teče svým korytem a místní úředníci a stavitelé jen marně vyhlížejí, kdy tím korytem jim do koryt, konečně připlavou nějaká ta ještě před válkou slíbená bruselská EURA.

Současně s tím, co Putin koncem roku 2021 vyřknul své základní podmínky pro další existenci Ukrajiny – provedení denacifikace a finlandizace, a zaručení práv pro ruskou menšinu v duchu tradičního západoevropského pojetí ochrany práv a svobod všech neslovanských národnostních menšin na celé ploše EU  – bez toho, aby si jeho vojska vynutila svým vpádem ještě víc, bruselská komise, zřejmě, aby podnítila odpor Kyjeva proti Moskvě, naslibovala Ukrajincům desítky miliard EUR na obnovu těchto 9-ti ukrajinských regionů: Doněck, Luhansk, Dněpropetrovsk, Záporoží, Charkov, Cherson, Kyjev, Oděsa a Poltava. Koncem roku 2021 už proběhla v kancelářích kyjevských a bruselských úředníků první výběrová řízení, a vítězné projekty byly narychlo schváleny, a tak nepřímo dokazují, že dnešní tzv. obnova válkou zničené Ukrajiny za desítky evropských miliard byla komisí EU naplánována ještě před válkou!!!!!

Jak 22. ledna 2022 přiznala na jednání ředitelka ředitelka Institutu rozvoje města Poltava, Taťjana Tatarina  —  Dokumenty musí být předloženy do 4. února. Stát si vezme půjčku od Evropské investiční banky. Prostředky obdrží obce jako nenávratnou finanční pomoc. Komunity budou projekt spolufinancovat v části týkající se měnových transakcí a plateb daní. Ze strany komunity je to cca 20 % z celkové částky. Zatím není konkrétní částka, kterou chtějí Poltavě přidělit. Výše bude stanovena po podpisu příslušné smlouvy mezi Ukrajinským ministerstvem regionů a Evropskou investiční bankou. V současné době probíhá proces přepočtu odhadovaných nákladů na poltavské objekty.

V Poltavě byly do “předválečného projektu obnovy” narychlo zařazeny tyto už léta připravené projekty, které nebyl nikdy předtím kyjevský režim schopen financovat, ačkoli se jednalo o objekty v havarijním stavu, který byl způsoben celkovou neschopností Ukrajiny dlouhodobě financovat nutnou průběžnou údržbu všech využívaných budov i staveb:

Protože před válkou slíbené miliardy EUR na obnovu válkou zničené Ukrajiny do Poltavy, kde se od roku 2014 do roku 2024 nikdy nebojovalo, a Putin na ni od února 2022 střílí své rachejtle spíše výjimečně, ač určitě, nikdy nepřipluly, oznámila 9. ledna 2024 Poltavská městská rada, že na výzvu Bruselu požádala na shromáždění Eurokratů konaném nedávno ve Vídni o přidělení více jak stovky milionů EUR z nově připravovaného miliardového paklíku EU na obnovu válkou zničených budov na Ukrajině. Z vídeňského paklíku na obnovu válkou zničené Ukrajiny má být za 4 miliony EUR opravena vzdělávací instituce č.16, která byla vybydlená už před válkou, a za 2.5 milionu EUR opravena i podobně vybydlená škola č.9. Dalších 100 milionů EUR eurokraté shromáždění loni v prosinci ve Vídni (foto dole) přiklepli Poltavě na výstavbu nových krásných bytů (foto dole) pro 2500 z nových Putinových území prchlých Ukrajinců. Na jednoho prchlého Ukrajince tak vychází 1 milion CZK bytové EU investice, a průměrně dvoupokojový byt za 2 miliony pro prchlý pár, či  byt za 4 miliony pro prchlou rodinu se dvěma dětmi. Dalších  5 milionů EUR má padnout na výstavbu rehabilitačního centra pro Ukrajince, kteří se stali invalidy. 

Celkový paklík EU na obnovu válkou zničené Ukrajiny, který se rozděloval před pár dny na konferenci eurokratů v předvánoční Vídni má podle Poltavské městské rady hodnotu 50 miliard EUR. Na ČR tak vychází povinnost 1 miliardy EUR (2% všech plateb EU, jak je obvyklé), a na Slovensko trošku přes půl. Ukrajinský ministr financí k tomu vyhlásil, že potřebuje na letošní rok dalších 50 miliard EUR jen na důchody a platy civilistů, nebo Ukrajina okamžitě zkrachuje, a Putin ji slízne celou a s potleskem. Evropský válečník Breton vyhlásil, že potřebuje aspoň 100 miliard EUR, aby vybudoval armádu EU, které se budou její občané bát, a přestanou být vzpurní, protože armáda jen za 100 miliard EUR nevystraší ani Alžírsko, které loni v létě tak vystrašilo Macrona, že si letecký útok na Nigerské rebely raději rychle rozmyslel, natož Putina či Xi, jak si Breton a jeho bruselští stratégové naivně myslí. Celý plán na armádu EU má jediný cíl, zachránit krachující italské, francouzské a švédské zbrojaře, kteří už nejsou schopni kvůli drahým surovinám a energiím Green Deal konkurovat na světovém trhu nejen zbrojařům USA, Číny a Ruska, ale i korejským a tureckým, a dokonce už ani egyptským a brazilským. Brusel má prázdné kapsy. V létě naslibovaly, italská tento týden náhle bdělými eurokraty z ničeho nic odhalená, polofašistka Meloniová, ex-komunistka a komisařka Johanssonová, a  Ursula Šílená, tuniskému diktátorovi miliardy, když pochytá na svém území imigranty, aby nedopluli do Itálie. Mazaný Tuniský diktátor kývnul, ale čekal až miliardy dorazí, a když místo nich přistálo na účtu jen pár milionů, protože víc v Bruselu už nebylo, nazval komisařky podvodnicemi a poslal své policisty, aby raziemi povzbudili ještě víc nezaměstnaných tuniských ubožáků k emigraci. Začátkem zimy se Bruselu připomněl rafinovaný Turek Erdogan, a varoval, že další pravidelná splátka výpalného za zadržování syrských imigrantů mu dorazí na účty včas, jinak se nezná. A připomněli se i bruselští Eurokraté a úředníci, aby se laskavě nezapomnělo, že bude třeba dalšího pravidelného navyšování platů tak o 1.5 miliardy EUR, protože platy zaměstnanců Bruselu se ze zákona, na rozdíl od českých důchodů, navyšují vždy o celou inflaci a všechna navýšení jejich životních nákladů.

Jak vidíte EU slibuje, ale má hluboko do kapsy, a na Ukrajině se nestaví. To Putin to má jinak: 

  1. Mariupolský námořní přístav: 8.1.2024 český válečný expert Mikulecký, když propagoval sbírku na Drony pro Ukrajinu, tvrdil, že:  Kdyby se německými raketami Taurus zničil Kerčský most, zbyla by Rusům pro zásobování Krymu jen lodní doprava přes Azovské moře, a i ta je zranitelná. To je zvláštní tvrzení, protože druhým hlavním přístavem na Azovském moři je Mariupol, a ten je podle tohoto včerejšího ruského videa už nejen opraven, ale už se z něj za první týden letošního roku loděmi vyvezlo více jak 10 tisíc tun zboží, podle videa hlavně obilí sklizeného na nových ruských polích. Loni se z přístavu za celý rok vyvezlo 150 tisíc tun obilí. Letošní výsledky tak ukazují na exponenciální růst vývozu. Mariupolský přístav je 37 km od města Vuhledar, a Ukrajinci jej tak mají v dostřelu českých raket, které pálí na bělgorodské maminky a jejich děti, místo na vojenské cíle a továrny v Bělgorodu, a na přístav Mariupol, což jsou legitimní vojenské cíle. Důvod proč Ukrajina neostřeluje opravený přístav Mariupol je pravděpodobně velice prostý – jsou to lodě rafinovaného Turka Erdogana, (viz 1, viz 2),  která odvážejí z přístavu Mariupol ruské obilí sklizené na bývalých ukrajinských polích, a odvážejí ho, jak jsme prozradili v analýze MAP 1872 do Západní Evropy! Expert Mikulecký vyzývá, aby se německými raketami Taurus, které Scholz nechce dodat Kyjevu, zničil slavný Krymský most! Scholz je nechce dodat, protože mu v době rozhodování o raketách Taurus nějaký sabotér nějakou náhodou navrtal jeho nové potrubí na LNG, které si v Německu staví. Ve stejné době rozhodování o dodávkách raket z USA a nebo Německa, které by zničily Putinův most, najednou vždy dobře informovaný list WSJ, který slouží k vypouštění “neoficiálních zpráv US administrativy” začal šířit, že s výbuchem Nord Stream nemají USA nic společného, ale Poláci maří vyšetřování a vědí toho víc, než je zdrávo! Admirálové NATO nedávno přiznali, že smysluplná ochrana podmořské infrastruktury Západu je ekonomicky neproveditelná. USA a Rusko/SSSR nikdy nevyzbrojily žádnou cizí zem v žádné hybridní válce, které mezi sebou vedly, zbraněmi, které by mohli zasáhnout území druhé strany. I v Turecku a na Kubě byly rakety pod kontrolou USA respektive SSSR. Obojí byly v důsledku obavy, že se obě mocnosti omylem zničí, staženy. Jakmile se začalo uvažovat o dodávce raket s dostřelem 500 km kyjevské soldatesce, začal nějakou náhodou jediný obézní Kim-Korejec střílet jako pominutý na sporné ostrovy v držení jeho jižních demokratických bratrů, a jeho sestra, která prý celou Severní Koreu řídí, vytrubovala západním médiím s roztodivným úsměvem, že už drží palce na spoušti bratrových jaderných raket. Tučný Kim se těm samým médiím navíc pochlubil, že za své staré rakety, které Putin demonstrativně odpálil vybuchnout na Ukrajině, aby to každý politik na celém světě věděl, dostane ty nejskvělejší ruské technologie. USA stavějí jaderné ponorky pro Austrálii. Putin pronajmul jadernou ponorku Indii, aby se necítila méněcenná proti Australanům a Číňanům. Výsledek rovnice = Putin naznačuje, že jedinému Kim-Korejci může dodat novou technologickou hračku, jadernou ponorku. A USA se můžou začít třást, protože naprosto šílený Kim ji určitě vyšle, aby se proháněla mezi Havají a Los Angeles, a bude u toho vykřikovat, že den vítězství se už blíží, a sestra bude mít k dispozici lepší jaderná tlačítka. Putinův most je navíc postaven jako stavebnice, kdy se každý kus vozovky nebo pilíře dá relativně rychle vyměnit, což v zásadě neplatí o mostu mezi Dánskem a Švédskem, jen tak mimochodem říci nedá. USA jak přiznal Trump, se kvůli nějaké válce v Evropě vyvolané nějakými místními šílenci nenechají zničit. A je jedno jestli v bílém domě bude Trump nebo Biden. 
  2. V Mariupolu se podle těchto několika videí z 10.1.2024 dobře a levně žije. Putinova kontrola vyrazila na kontrolu místních prodejců, zda nepředražují ceny potravin! Včerejší kurs 1 Rubl = 0.25 CZK, a můžete se bavit, kde je levněji! 
  3. V Mariupolu Putin už dokončuje i nové sídlo Exekutorů, imigrační policie, a dalších úředníků – pořádek především!
  4. V Mariupolu už Putin postavil i Technickou Univerzitu – a to video by za trest měla celý den povinně sledovat celá česká vláda!
  5. V Mariupolu Putin postavil zbrusu nové plynové kotelny, na levný ruský plyn!
  6. V Mariupolu Putin staví nové ocelárny, asi aby nahradil Ostravské hutě.
  7. V Mariupolu Putin finišuje výstavbu nových “ministerských budov” v Mariupolu.
  8. Do Mariupolu Putin vyslal další stavaře, aby zahájili výstavbu další polikliniky. 
  9. V Mariupolu Putin dokončuje opravy rozbořených domů.

K videím není co dodat – Brusel se jako obvykle jen planě chvástá, a Putin jako vždy tvrdě maká – jak rád vzpomíná na své premiérské časy Andrej. A  asi proto to Schillerová tento týden od médií tak mimořádně pořádně schytala, neboť, čím by se živili fialoví politici, kdyby vláda ČR měla začít konečně makat na budoucnosti ČR, stejným tempem jako Putin maká na výstavbě Ruska. Fialo musíš přidat, nebo přijde Putin!

Je čtvrtek 11. leden 2024, 04.47 ráno. Ve čtvrtek jsem natáčel u Hájka na Protiproudu. Pořad najdete na tomto odkazu. Ve středu 27.12 jsem vystupoval na na Bureš TV, pořad na tomto odkazu Záznam z konference v Ústí nad Labem, na které jsem byl 11. prosince, najdete zde.  Další pořady: Konference v Roudnici nad Labem 2.prosince. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah!

 

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář