MAP 1841 Demoralizovaná ukrajinská armáda se v noci na dnešek dala na útěk! Rusové slaví velké vítězství!

Včera brzy večer začali prominentní ruští vojenští reportéři nejprve šířit “zaručené” zprávy, že dvě elitní kyjevské obrněné brigády, 53. a 110., se na doněckém bojišti pustily prudce do sebe, a začaly se mezi sebou hašteřit, která z nich má bojovat a bránit betonové pevnosti v jihovýchodní průmyslové zóně třicetitisícového města Avdijivka, a obviňovat se navzájem z podlé zbabělosti.

Výsledek prudké hádky Ukrajinců o vojenské kompetence na sebe nenechal dlouho čekat, a už v noci Rusové nadšeně hlásili, že Ukrajinci, po 8 letech nepřetržitých zuřivých bojů, dnes v noci, bez boje, vyklidili, jeden ze dvou největších betonový pevnostní komplexů, které na doněcké frontě od roku 2014 vybudovali.

MAPA: (1) Červená a modrá linie = linie fronty před březnem 2022, (2) Červená a žlutá = včerejší linie fronty, (3) Přeškrtnuté modré kolečko = území průmyslové zóny JIH, ze které v noci Ukrajinci prchli! Rusové tak po 9 letech bojů uvolnili strategickou dálnici vedoucí z Doněcka do Ruska!

Nejen, že se tak do písmene zopakovala situace, která takřka přesně před rokem, v lednu 2023, kdy se po stažení jediné skutečně elitní ukrajinské jednotky slavné 93. obrněné brigády Cholodnyj Jar, do sebe navzájem pustila tzv. nová Zelenského elita, zeměmi NATO vycvičené a vyzbrojené brigády 46. výsadková, 4. a 10. tanková, 10. a 128. horská, a 3. dělostřelecká, a než se mezi sebou dohádaly, která z nich bude muset bránit pevnost Soledar, s kilometry podzemních chodeb a bunkrů, kuchař Prigožin udeřil, a prázdnou pevnost Ukrajincům vyfouknul pod nosem

Pád Soledaru, který kryl severní křídlo Bachmutu před operačním obklíčením, znamenal i rychlý konec Bachmutu. Obdobně nyní – Avdijivka, kryje severní křídlo betonové pevnosti na vyvýšenině – město Vuhledar, (15 000 obyvatel), které je pro Rusy z jihu nedobytné, jak ukázaly letošní jarní boje, a pád Vuhledaru obchvatem ze severu, otevírá Rusům vysněnou cestu k aglomeraci Dněpropetrovsk, (1 milion obyvatel), která je historicky tradičním místem, kde se při všech válkách Dněpr vždy překračuje!! A na níž má Putin enormní zálusk, protože je klíčovou branou k ovládání, jak jižní levobřežní, tak jižní pravobřežní Ukrajiny! A dostat Dněpropetrovsk pod palbu ruských děl, znamená nejen vyřadit, po Kachovské, i Dněpropetrovskou vodní elektrárnu, ale i metalurgický uzel a ekonomickou perlu Ukrajiniy město Kryvyj Rih, (600 tisíc obyvatel), které je závislé na dodávkách vody i elektřiny z Dněperské elektrárny. Zbytky ukrajinské ekonomiky, které zajišťují Soldatesce aspoň nějaké devizy, by tím utržily drtivou ránu, a další miliony uprchlíků vyhnaných ruskou dělostřelbou z ostřelovaní Dněpropetrovska, by vyvolaly další rozvrat přetížených systémů sociální péče jak na Ukrajině tak v EU!!!   

Bitva o průmyslovou zónu Avdijivka JIH trvala nepřetržitě od 28. července 2014 až do 25. listopadu 2023, a o zónu se urputně bojovalo i v letech tzv. minského příměří, kdy se ji Rebelové pokusili několikráte marně za cenu velkých ztrát dobýt! Vojska Soldatesky se naopak pokoušela několikrát za cenu obdobných ztrát ze zóny prorazit přes dálnici směrem k železnici, viz mapa nahoře. Noční pád zóny Avdijivka JIH bez boje tak má hluboký význam pro obě strany války. Kyjevská média vydávala celá léta její obranu za vzor své neporazitelnosti. V létě 2017 dokonce Soldateska v zóně vztyčila velký pomník na památku 70 obráncům zóny, kteří padli v letech 2014-2017 – viz video z ukrajinské slavnosti! (Podrobně Celá bitva o Avdijivku zde.) (Podrobně o krvavých bojích z roku 2017 zde.)

Včerejší pád průmyslové zóny Avdijivka JIH potvrzuje neustále se prohlubující demoralizaci ukrajinské armády. Časy, kdy její ocelová pěst 93. obrněná brigáda Cholodnyj Jar, a i některé další jednotky, dávaly Rusům do těla, jsou pryč. Ukrajinští profesionální vojáci a dobrovolníci z první vlny mobilizace, kteří tyto skvělé jednotky vytvořili, jsou už po smrti, stejně jako tisíce ruských výsadkářů, kteří s nimi rovnocenně bojovali. Nynější ukrajinští vojáci jsou ovšem násilím odvedení starci a nemocní chudáci, kterým velí tlupy narychlo na důstojníky přeškolených úředníků. A ti mladé vycvičené muže v moderní válce nenahradí! Putin nepospíchá. Každý další den bude ukrajinská armáda jen slabší a slabší. 

Nastupuje zima a s ní vlhko a chlad. Ukrajinská armáda je podle přiznání jejích vlastích velitelů tvořená hlavně mobilizovanými starci. Podle Zelenského bývalé hlavní vojenské komisařky Mariany Bezuglé, která při svých častých inspekcích na frontě trvala na provádění sebevražedných Banzaj útoků proti ruské obraně, a která se nyní pustila do politiky,  se nyní Ukrajina chystá výrazně změnit pravidla mobilizace. Nové změny v legislativě by měly pomoci zacelit mezery, které dříve umožňovaly „propouštění“ třicetiletých „studentů“ z armády, a také usnadnit zaměstnancům vojenských komisí doručování předvolání brancům. Z posledních vyjádření bývalé Zelenského hlavní fanatičky Bezuglé vyplývá, že část poslanců vlivného parlamentního Výboru pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny se pod jejím vedením snaží prosadit nový zákon, který by každému Ukrajinci, který odslouží 18 až 36 měsíců v armádě za války, zaručoval propuštění na trvalou dovolenou! Proti frakci bývalé hlavní fanatičky Bezuglé, která si už zřejmě uvědomila realitu, se ovšem staví válečná klika generála Zalužného, která zastává koncepci, že jedinou propustkou Ukrajince z armády je buď smrt, či invalidita, a která nyní požaduje, aby se mobilizovali i studenti, i osoby celodenně pečující o invalidy, i osoby mladší 18 let, i ženy a dívky, a která se už proslavila i tím, že na frontu poslala i mrzáky bez prstů na rukou, a vůbec jim přitom nevadilo, že bez prstů přeci nemohou stisknout spoušť žádné zbraně!! Armáda tvořená starci utrpí pře zimu značné sanitární ztráty v důsledku počasí, a generalita Soldatesky ví, že na jaře musí bezpodmínečně obdržet čerstvou mladou krev, protože jen mladí vojáci mají dostatečnou fyzickou a zdravotní výbavu, aby mohli provádět fyzicky a psychicky náročné útoky! I svobodník Hitler ze svých vojenských zkušeností věděl, že rekruti nad 50 let mohou pouze střežit sklady, či držet posádky v klidných zemích jako bylo Německo, Rakousko, Dánsko, Norsko, Holandsko, Belgie, či Čechy a Morava. Když už na začátku roku 1945 tyto starce a děti do první linie poslal, měla jeho vláda před sebou poslední měsíce. 

Ukrajinská elita si už uvědomila, že v důsledku války a mobilizace, kdo má v hlavě mozek, už z Ukrajiny uprchl! To potvrzují i ukrajinské vládní statistiky. Ze zkušeností a z výzkumů provedených v Itálii a v USA vyplývá, že chytří lidé se po útěku do ciziny rychle adaptují, a přilákat je zpět do vlasti, je mimořádně drahá a náročná záležitost s mizivým výsledkem. Elita Ukrajiny si už uvědomuje, že bude po válce potřeba spíše oněch chytrých lidí, kteří už uprchli, než dalších desítek rozbitých a dobytých měst. Rýsuje se tak nový konflikt – ukrajinské podnikatelské a úřednické elity – s válečnými fanatiky kolem generála Zalužného, kteří jsou ochotni vést válku do posledního Ukrajince. Stejně tak je rozdělená i elita v USA. Která parta bude nakonec silnější a prosadí své řešení dalšího průběhu ukrajinské války, se teprve ukáže. Na Putinovo konečné vítězství ovšem tyto spory pražádný vliv mít nebudou. 

Je neděle, 26. listopad, 05.22 hodin ráno. Mějte krásný den! Moje poslední pořady:  U Hájka na Protiproudu z 22. listopadu, a na Petr Bureš TV ze 17. listopadu najdete zde.   Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je fialově zlá, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář