MAP 1834 Jen letos padlo přes 200 tisíc Ukrajinců, ukazuje ukrajinská statistika! V posledních týdnech počty padlých rapidně rostou! Proč?

Počty padlých, invalidů a zraněných jsou nejstřeženějším státním tajemstvím Ruska i Ukrajiny, a dokonce i kongresmani USA se marně dožadují po své vládě, aby jim počty padlých Ukrajinců prozradila. Nakoukli jsme proto do dostupných statistik, a spočítali pole nich letos padlé a zraněné Ukrajince. 

Jen letos od 1. ledna do 13. listopadu, jak přiznaly úřady ukrajinského města Poltava, padlo na ruské frontě celkem 881 jeho obyvatel!!  (881 je součet všech jednotlivých hlášení na odkazu za letošní rok.) Poltavská aglomerace měla před válkou 450 000 obyvatel, a ti podle propočtů CIA představovali 1,4% všech občanů Ukrajiny. Podle údajů mobilizačního komisaře Ukrajiny podplukovníka Віталійe Бережнийe ze září 2023 Poltava splnila letošní plán mobilizace pouze na 13%. Podle údajů mobilizačního komisaře Олександрa Тіщенкa k jedinému překročení letošních mobilizačních plánů došlo v baště ukrajinských nacionalistů ve Lvově, kde se plány splnily na 105%

Z uvedených statistických údajů zveřejněných samotnými představiteli kyjevské soldatesky a CIA je možné snadno vypočítat, že obyvatelé Poltavy letos narukovali pouze z 1/9 předepsaných počtů, a tak tedy mobilizovaní vojáci z Poltavy představují pravděpodobně pouze 1/4 z podílu 1,4%, který má Poltava předepsaný na celkovém mobilizačním kontingentu Ukrajiny. 881 letos padlých občanů Poltavy tak představuje pouze 0.35% všech ukrajinských vojáků, kteří letos padli = 251 714!! 

Toto ohromující číslo 251 714 padlých Ukrajinců za letošní rok koresponduje s počtem amputací, které byly letos ukrajinským vojákům provedeny. Počet amputací je tajný, nicméně se udává, že letos byla na Ukrajině amputována končetina až 50 000 zraněným vojáků. Podle studií armády USA utrpí voják v moderním boji zranění končetiny v 1/2 případů, a 15% těchto zranění končetin skončí amputací.  50 000 provedených amputací představuje 333 tisíc vojáků se zraněnou končetinou, a 666 tisíc jednotlivých zranění, která vyžadují odborné léčení. Poměr 1 padlý na 3 zraněné tak odpovídá současnému průběhu bojů na Ukrajině, jak jej hlásí váleční analytikové, protože se de facto nebojuje ručními střelnými zbraněmi, ale dělostřelbou, minami, granáty, drony a bombami, které mají mnohem větší smrtelnou účinnost. Za druhé světové války byl poměr padlí/zraněný roven 1/3. Za druhé světové války způsobilo 65% všech vojenských ztrát dělostřelectvo. Současné ruské dělostřelectvo střílí 10 krát častěji než ukrajinské.

Poměr ztrát Ukrajina Rusko tak musí odpovídat palebné síle obou zemí. Pro Ukrajinu budou tyto ztráty velmi rychle likvidační. Tomu odpovídá i poslední vývoj na bojišti, kdy Rusové 

  • včera zahnali ukrajinský výsadek přes Dněpr do bažin, a nyní ho podle svých hlášení “jen dodělávají dělostřelbou”
  • včera opět blíže semkli své kleště okolo města Avdijivka, (35 000 obyvatel), a Ukrajincům do jejich hlavní pevnosti východně od Dněpru, Avdijivky, kterou budovaly 8 let zbývá poslední zásobovací silnice, a i ta se včera dostala pod přímou ruskou palbu. Navíc ruské obrněné jednotky překvapivě vstoupily do Avdijivky i čelně z jihovýchodu, a po Prigožinově způsobu začaly Ukrajince masakrovat v městské bitvě. 
  • včera severně od města Bachmut prudkým útokem zahnali Ukrajince zpět z území, které Ukrajinci vybojovali v předchozích 3 měsících, po urputných bitvách, a obdobně Rusové zahájili útoky i proti jižnímu křídlu ukrajinských vojsk u Bachmutu.
  • včera pokračovala ruská ofenzíva na kupjanském směru na Charkov
  • včera ruské jednotky v Záporoží pokračovali ve vyhánění Ukrajinců z území, které za poslední 3 měsíce získali u několika vesnic.
  • Celá ukrajinská fronta je nyní pod neustálým tlakem četných malých ruských jednotek, které se začaly posunovat vpřed. Tato vyčerpávající bitva předpokládá dostatek záloh, zásob munice a tanků i obrněných vozidel. Pro Ukrajince bude značně vyčerpávající, protože jejich síly se budou s každým dnem zmenšovat.  
  • (Podrobně postup Rusů na všech směrech dokumentuje tento kanál Rybar, a na rozdíl od jiných ruských a ukrajinských zdrojů, i přiznává i větší vlastní ztráty, které se Ukrajincům podařilo Rusům v posledních dnech zasadit. ) Mapa dole ukazuje poslední vývoj bojů o Avdijivku. Až ji Rusové obsadí, bude to jejich první útočný úspěch od dobytí Bachmutu. 

Je středa, 15. listopad, 05.34 hodin ráno. Mějte krásný den!  Moje poslední pořady:  U Hájka z 19. října najdete zde, a u Josefa Skály na Bureš TV,  z 20. října najdete zdeNaše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com 

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář