MAP 1778 Prodlužování války na Ukrajině způsobí opakování Velké hospodářské krize z let 1929-33! Fiala opět nejhorší!

Celá světová ekonomika se hroutí jako domeček z karet! Česko bude jednou z nejpostiženějších zemí, pokud se příchod krize nepodaří odvrátit. Včera v indickém Dillí americká ministryně financí Janet Yellenová na tiskové konferenci přiznala, že nejdůležitější negativní vliv na růst světové ekonomiky má válka na Ukrajině, která eskalovala ceny energií a potravin. A tak, jak mnozí politici na zasedání G20 v Indii opakovali, je nejdůležitější věcí, kterou může svět pro globální ekonomický růst udělat. Je, aby Rusko ukončilo svou brutální válku proti Ukrajině!  

Ponechme stranou politiku Yellenové, která se snaží podle instrukcí Washingtonu dotlačit summit zemí G-20 k odsouzení “ruské agrese” v závěrečném komuniké summitu, což stejně zablokují Čína i Rusko, a dodívejme se čistě na ekonomické záležitosti. Yellenová přiznala, že dokud válka potrvá, ekonomický růst se nedostaví! A Yellenová nemohla včera v Dillí říci úplnou pravdu, že se světová ekonomika zvrtne do propadu, pokud válka potrvá, protože USA nyní usilovně podkuřují Indii, aby ji zneutralizovaly ve svém  souboji s Ruskem a Čínou, a přiznat pravdu o skutečném stavu světové ekonomiky, by znamenalo veřejně urazit indického hostitele summitu G-20! Protože oficiálně je nyní Indie sice nejrychleji rostoucí ekonomikou světa, ovšem podle interních globalistických analýz, jde pouze o účetní kouzla a triky! Politici tak opět přikrášlují situaci, aby je voliči nevyhnali z úřadů, ale finančníci se už připravují na nejhorší! Co nás čeká, si tedy v dnešní analýze naťukneme, a v zítřejší podrobně vysvětlíme. 

Velká hospodářská krize ve třicátých letech minulého století byla nejen nejděsivější krizí, která desítky milionů lidí v USA i Evropě uvrhla do nevídané bídy a hladu, ale také vyvolala dosud nejděsivější válku v lidských dějinách.

Letos se situace nevídaně opakuje. Velkou krizi vyvolala převaha výroby nad poptávkou. Zboží neměl, kdo kupovat, a ekonomika se rychle zhroutila, a továrny musely propouštět. Výsledkem bylo, že stále méně lidí mělo peníze, aby si kupovalo zboží. Nastal začarovaný kruh, který politici nedokázali vyřešit.

Pokud se podíváme na poslední ekonomická data z Turecka, Indie, Číny i EU, jasně uvidíme, že nastala nadvýroba, a krize poptávky. Pokud si položíme základní otázku, proč ke krizi poptávky došlo, zjistíme, že ji vyvolala drahota, způsobená sankcemi na ruské energie, suroviny a třeba hnojiva, která vše zdražila natolik, že lidem už nezbývá, než na nákup základních potřeb! 

Nelítostný kolotoč, který způsobil, a živil krizi třicátých let, se letos v létě opět roztočil! A politici opět neumějí, a nebo nechtějí, celou spirálu, vedoucí možná až k další, ještě děsivější válce, než posledně, zastavit. 

Na grafu (zdroj) vidíte pod čarou země s nízkou poptávkou, jejichž občané jsou v EU nyní nejvíce zasaženi kombinací drahoty a nedostatečných mezd. Údaje jsou za druhé čtvrtletí 2023. Údaje za srpen z Turecka dokazují, že krize v EU už začala, protože podniky zemí EU začaly hromadně snižovat objednávky polotovarů, které potřebují pro svou výrobu z tureckých továren. Obdobná, mnohem horší data přicházejí nyní jak z Číny, tak z Indie. Ukazuje se, že šokový zdražovací vliv sankcí na Rusko nebyla schopna evropská ekonomika absorbovat, uvrhlo jí to recese, a způsobilo to ztrátu konkurenceschopnosti evropského průmyslu. Hloupí evropští politici, tak vyvolali krizi, která nás může smést všechny! Povšimněte si v grafu postavení CZ. Fiala dokázal nejbrutálněji ze všech evropských politiků srazit spotřebu českých domácností na úplné dno! A to krize teprve klepe na dveře!  (Podrobné dokončení zítra.)

Je sobota 9. září 05.12! Dnes jsem odpovídal na maily, proto dokončení analýzy až zítra.  Všem od srdce děkuji za podporu. Nejnovější video – moji besedu s panem Hájkem ze středy 30. srpna najdete zde.   Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně. Kdyby každý z nich přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, o to víc děkuji od srdce těm čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! 

Mail na mne kpv0249@gmail.com .

Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj a nemění jejich obsah! 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář