MAP 1749 Příslušníci polské státní PGZ byli včera spatřeni a vyfotografováni s dalekonosnými děly KRAB na ukrajinské frontě! Rusové zatím mlčí, jaké to bude mít důsledky!

Tato a další fotografie jednoznačně dokazují, že příslušníci státní organizace PGZ, (Polska Grupa Zbrojeniowa), byli včera ve frontovém pásmu na Ukrajině se samohybnými děly KRAB! 

Polská skupina PGZ je ve státním majetku polského státu. Polský výraz na předešlém odkaze o  vlastnické struktuře PGZ Skarb Panstwa se používá pro označení majetku ve vlastnictví státu. Pravost fotografií z Ukrajiny potvrdila včera i samotná skupina PGZ. Podle ruských zdrojů, tito de facto zaměstnanci polského státu operují v přifrontové linii a opravují poškozené polské a západní zbraně! Jak budou Putin a Rusko reagovat na to přímé zapojení Poláků do bojů na Ukrajině je zatím neznámé. V každém případě to představuje další krok k možné eskalaci konfliktu do střetu mezi NATO a Ruskem!

Čína včera oficiálně vyvrátila dezinformace šířené českými a světovými médii o tzv. výsledku schůzky v Džiddě, který znamená ochlazení vztahů Číny s Ruskem. Ministr zahraničí Číny Wang Yi včera při telefonickém rozhovoru s Lavrovem potvrdil, že Čína a Rusko jsou “důvěryhodní, spolehliví a dobří přátele“, a popřel jakoukoli roztržku, kterou hlásala západní média! Čína také odsoudila západní mediální humbuk a dezinformace šířené o schůzce v Džiddě. Naše analýza MAP 1747 se tak plně potvrdila.

Washington po pondělním nezdaru rozpoutat válku v Západní Africe mezi Nigerem a Nigerií, přesunul svou pozornost do Perského zálivu, a podle washingtonských médií tam v nejbližší době dojde k prudké eskalaci, a k pravděpodobným ztrátám na životech mezi americkými vojáky a námořníky. Biden totiž vyslal do oblasti 26. námořní expediční jednotku, a ta v současné době už proplula Suezem a přes Rudé moře směřuje do Perského zálivu. Úkolem mariňáků má být nalodit se na civilní plavidla a bránit Iráncům, aby na ně vstupovali. To podle amerických médií vyvolá nutný konflikt s Iránem, který už mnohokráte dokázal, že na narušování svých výsostných vod reaguje okamžitou střelbou. Podle Teheránu plánuje Washington vylodit své mariňáky na iránské ropné tankery a zabavovat je. Irán včera pohrozil Washingtonu okamžitou odvetou. Putin už vyslal do Teheránu speciálního vyslance Rjabkova a ten včera večer ujistil Iránce o podpoře Ruska v případě konfliktu s USA a EU. Podle Iránců jde o pokus USA potrestat Irán za jaderný program. Pentagon vyslal do oblasti celkem 3000 mariňáků. Při posledních konfliktech mezi USA a Iránem, Irán pálil po amerických základnách v Iráku rakety, a dokonce sestřelil jeden vrtulník! Rozdmýcháváním napětí v Perském zálivu se možná Bílý dům snaží odvrátit pozornost Američanů od domácích problémů, protože včera bankovní analytici snížili ratingy hned 10 americkým bankám, a oznámili, že hrozí další problémy v  americkém bankovním sektoru! Hned se začalo spekulovat, že v USA brzy padnou další banky! 

USA letos před převratem v Nigeru, kde jsou velké uranové doly, nakoupily v tichosti od Putina ruský uran za miliardu dolarů! Sankce! Nesankce! Kšeft to byl skvělý, protože od té doby cena Uranu stoupla o 10%. USA dovážejí 95% své spotřeby Uranu v jaderných elektrárnách, a vyrábějí z něj 20% své levné elektřiny. USA tak zase mazaně ušetřily, a pro nás to bude mít opět neblahé důsledky!

Generální ředitel Bavorské průmyslové a obchodní komory Manfred Gößl oznámil před pár dny, že 40% velkých a středních průmyslových podniků už z Bavorska přesunuje výrobu do ciziny, protože ceny energií jsou pro podniky naprosto neúnosné, a jejich výrobky neprodejné! Bernhard Langhammer zástupce bavorských chemických podniků, oznámil brzký konec chemického, plastikářského a papírenského průmyslu, který jen v bohatém bavorském trojúhelníku na řece Inn u hranic s Rakouskem mezi městy Burghausen, Trostberg, Waldkraiburg a Burgkirchen zaměstnává přes 20 tisíc lidí. Bez levných energií, není možné tyto produkty vyrábět, řekl! Prezident Bavorského podnikatelského svazu Wolfram Hatz oznámil, že 70% podniků v kovoprůmyslu a elektronice už v Bavorsku neinvestuje, ale přesunuje výrobu do zahraničí! 

Situace začíná být směšná. Železniční společnost DB Cargo včera oznámila, že s okamžitou platností vyřazuje všechny elektrické lokomotivy, protože ceny elektřiny jsou neúnosné. A nahrazuje je dieselovými lokomotivami! Ekologicky šetrné elektrifikované železnice se tak vracejí v důsledku bruselské politiky Green Deal k silně znečišťujícím lokomotivám na spalovací motory! Německé firmy dodávající autodíly zahájily o letošních prázdninách masivní přesun výroby z Evropy

Letošní situace na trhu s elektromobily po celém světe je děsivá. Přes masivní dotace hnijí neprodané elektromobily na odstavných parkovištích v USA, Číně, i v Evropě! Obyčejní lidé si elektromobily nekupují, protože na ně nemají peníze!  

Špičkový německý ekonom Daniel Stelter, který pracoval pro americké investiční fondy, oznámil, že Německo se v důsledku drahých energií stane Chudobincem Evropy, a že v Německu už zůstávají jen ty firmy, které jsou závislé na dotacích, a to je ekonomika, které se rychle zhroutí, protože zvyšuje státní zadlužení astronomickou rychlostí!

Česká televize včera jásala, že největší tchajwanská firma TSMC oznámila výstavbu továrny na čipy v Drážďanech. Přesně podle předpovědi Daniela Steltera, TSMC si řeklo o dotaci 5 miliard EUR, aby továrnu vůbec postavilo! A v továrně se budou vyrábět čipy 26nm, a to je technologický zázrak z roku 1998, a takto vyráběné čipy se používají hlavně v levných automobilech! 

Nyní platí, že pouze Samsung a TSMC dokáží vyrábět čipy méně než 5nm a více než 3nm! Americký Intel dokáže stejně jako čínský Huawei 7nm. Jenže se už ví, že Číňané připravují továrny pro výrobu 5nm! Smysl dotace na výstavbu továrny produkující čipy z roku 1998 opravdu nechápu! V České televizi se dokonce včera radovali, že tato archaická továrna posílí bezpečnost a zajistí budoucnost české ekonomiky, a v případě války s Čínou se náš průmysl nezastaví, protože budeme mít dostatek německých archeo-čipů! K čemu nám budou, když se evropské automobilky a průmyslové podniky už stěhují z Evropy do Číny, USA a dalších zemí, (viz MAP 1747), je mi záhadou. Proč to ovšem není záhadou redaktorům České televize, opravdu netuším!

Je středa 9. srpen  04.53!  Všem přeji všem krásné léto! Pokud by nás někdo chtěl finančně podpořit, budeme velmi rádi, a naše analýzy budou moci pokračovat i v dnešní těžké době.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Kdo naše analýzy publikuje, prosím, ať uvede jejich zdroj. 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář