MAP 1723 Šok! Izrael včera nakoupil 25 stíhaček F-35 za polovinu ceny, za kterou ČR nakupuje jen 24 letadel F-35! Rozdíl v ceně neuvěřitelných 57 miliard CZK! Budete čubrnět, kdo má asi shrábnout provizi!

Neuplynuly ani tři dny od doby, kdy čeští zbrojní experti varovali, že současné zbrojní nákupy madam Černochové už začínají oživovat vzpomínky na zbrojní nákupy Parkanové, a slavnou kauzu vlády ODS: Topolánek – Dalík – Pandury! Když včera Izrael definitivně oznámil, že nakupuje 25 letadel F-35 za 3 miliardy USD, (65 miliard CZK)! A přitom 30. června mluvčí fialové vlády Smolka potvrdil, že ČR nakupuje 24 letadel F-35 za 122 miliard CZK! Rozdíl v ceně je na první pohled pěkných 57 miliard CZK!! Ale jen na první pohled. Skutečnost je ještě mnohem varovnější! 

Izraelský ministr obrany Yoav Gallant k nákupu stíhaček F-35 také uvedl, že:

  1. Izraelský obranný průmysl začne po dohodě s USA vyrábět součástky a díly pro výrobu letadel F-35 v USA!
  2. Celý nákup 25 letadel F-35 Izraelem bude kompletně financován darem vlády USA!!!

Česko má zaplatit za 24 stíhaček F-35 USA o 57 miliard CZK více, než je cena za 25 stíhaček F-35 pro Izrael! Zdá se tak, že přirážka za stíhačky pro ČR zcela pokrývá finanční náklady, které Washingtonu vzniknou z financování nákupu stíhaček F-35 pro Izrael! USA u nás chtějí vybudovat své válečné základny proti Putinovi, ale nejen, že jim nestojíme za to, aby nám nákup stíhaček také jako věrným ale chudým spojencům proplatily, ale dokonce po nás ještě chtějí dvojnásobnou cenu!! Není zkrátka spojenec, jako spojenec! 

Jakmile se podíváme do zákulisí vyjednávání mezi Izraelem a USA o nákupu 25 stíhaček F-35, neuvěříme vlastním očím, jak tvrdě se vyjednávalo. Izrael oficiálně potvrdil dosažení dohody poprvé 2. července. Pět dní před tím přitom izraelský premiér Benjamin Netanjahu povolal čínské novináře a oznámil jim bombastickou zprávu, že se chystá na historickou do Pekingu, v rámci posílení bilaterálních vztahů s Čínou v procesu regionálního vyvažování moci. A že, návštěva poslouží také jako připomínka Washingtonu, že Izrael má i jiné diplomatické možnosti než jen orientaci na USA.

Načasování Netanjahuova oznámení o cestě do Pekingu čínským novinářům je také excelentní. Netanjahu si novináře pozval, aby jim návštěvu potvrdil, jakmile ukončil odpolední jednání s kongresmany a senátory z Washingtonu, kteří za ním přijeli vyjednávat o zlepšení vztahů s USA. A oznámil, že Izrael bude posilovat technologickou spolupráci s Pekingem, a zváží zapojení Číny do infrastrukturálních projektů v Izraeli. A to jsou přesně ty dvě oblasti spolupráce s Čínou, které na Washington působí jako mávání červený hadrem na býka! 

Cesta k izraelskému nákupu levných amerických stíhaček F-35 vedla přes okaté sbližování s Pekingem!  Cesta k drahému fialovému nákupu těch samých letadel vedla přes podkuřování USA se smlouvou o jejich vojenských základnách v ČR! Spojenectví je vztah přesně popsaný už německým kancléř Bismarckem: Každé spojenectví  je tvořeno jezdcem a koněm! Tahle okřídlená věta se učí v každé diplomatické a politické škole. Fialoví politici do těchto škol buď nechodili, a nebo jsou příliš hloupí, aby první princip politického vyjednávání pochopili. Nezbývá tak, než je vyměnit, a nebo platit, a přijmout osud Bismarckových koní! 

Je neděle 9. červenec 03.34.   Video z 27.6. s Hájkem najdete zdeVideo z 24.6. se Skálou najdete zde! Děkuji Vám za pomoc, dary i za nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vám, a my vám za to s pokorou děkujeme a doufáme, že tomu tak bude i v těchto zlých časech.  Mail na mne kpv0249@gmail.com. Aktuálně připravujeme na příští týden opět nové pořady. Poslední video pořady jsem natočil  16. května, a najdete ho zde, 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky. Jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! Pokud někdo naše analýzy publikuje, prosím o uvedení jejich zdroje. 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář