MAP 1665 V ČR se rozkrade 12% od lidí vybraných daní! Včera se Italům daně snížily o 2 500 měsíčně! Proč celý svět daně snižuje, a jen Fiala daně zvyšuje!? Gargamelova Analýza.

Celý svět daně snižuje! Jen Fiala daně zvyšuje! Ačkoli už i Brusel letos veřejně přiznal, že každé další zvyšování daní, jen ničí prosperitu a ekonomický růst!

Včera 1. května italská vláda dala dárek ke svátku práce všem pracujícím Italům, historické snížení daní všem italským zaměstnancům o 2500 CZK měsíčně! Ten samý den, včera 1. května unikly do českých médií Fialovy vládní materiály, které počítají s historickým zvýšením daní všem Čechům! Na Čechy se tak řítí další fialová katastrofa! Proč celý svět letos daně snižuje, jen Fiala je Čechům zvyšuje? Vysvětlíme v dnešní analýze!

Politici STAN a TOP-09 společně vymysleli mazaný plán, jak zvednout každému Čechovi průměrnou měsíční daň o 400 CZK.  Chtějí tak od lidí vybrat navíc 50 miliard CZK ročně. Miliardy navíc chtějí od lidí vybírat zvýšením daně DPH z 21% na 23%! Jsou to neobyčejní hlupáci, protože už i v ekonomických elaborátech EU se přiznává, že každé zvyšování základní sazby DPH má vždy negativní účinek na ekonomiku! A že, zvyšování základních sazeb DPH má obzvláště negativní účinek na ekonomiku, která je závislá na výrobě a vývozu komponentů a součástekCož je typický příklad Česka! 

Finanční kozlové zahradníci ze STAN a TOP-09, jimž předsedá bankéř Síkela, evidentně neznají ani základní statistiky EU a OECD, a ani vlastní české státní účetnictví. Podle těchto dokumentů činí průměrný příjem všech států EU z výběru daně DPH jen 17%, kdežto v ČR, podle vlastního Stanjurova (ODS) státního účetnictví činí už neuvěřitelných 24,61%! A po zvýšení DPH, jak plánují finanční kozlové ze STAN a TOP-09 by už činilo skoro 28%! Daň DPH přitom dopadá drasticky zejména na nejchudší pracující, a podle statistiky EU je ČR 9 nejhorší zemí v podvodech s DPH, a celkem 12%, 41 miliard CZK, z vybraných daní DPH skončí každoročně v Česku u podvodníků, a nedoputuje do státního rozpočtu!

Pro srovnání – v roce 2022 byly mnohem nižší podvody s DPH v Německu, Maďarsku! a Španělsku – 5%, a tradičně nejnižší v Holandsku, Švédsku, Estonsku, Litvě a Finsku – 2%! Všechny moderní studie o dani DPH potvrzují, že vysoké DPH nad 20% mohou účinně a dobře vybírat pouze země, které mají nezkorumpovanou policii, justici, politiky a úředníky, a to v žádném případě není ČR! Což dokazuje i fakt, že se v ČR od lidí vybrané DPH rozkrade 2 až 3 krát více a častěji! Podle renomované studie, kterou nechala EU zpracovat daňové odborníky, by nejlepší variantou pro rozvoj ekonomiky byla jediná sazba DPH ve výši 15%, přičemž by se zvýšení daně na léky, teplo, energie, potraviny a další sociální komodity potřebným lidem kompenzovalo pomocí přímých plateb, a nebo slev na dani z příjmů! Tedy snížit daně z práce, jak provedla nyní Itálie! 

Proč chtějí politici STAN a TOP-09 zvýšit daň všem lidem o 400 CZK měsíčně je také jasné. Obě tyto strany nemohou politicky snižovat počty státních a veřejných úředníků, protože to je jádro jejich voličů! Obě strany chtějí DPH obyčejným lidem zvyšovat také proto, že 25% z této daně jde do rozpočtů měst a obcí, a mají je tak k dispozici na přerozdělování zejména politici ze STAN – Starostové a nezávislí!

Česká daňová konstrukce je dlouhodobě namířena proti většině českých občanů. Největší příjmy státního rozpočtu tvoří daň DPH, (24,61%), a tzv. zdanění práce! To je podle OECD v ČR druhé nejvyšší na celém vyspělém světě! Shrnuto – obyčejní Češi platí už teď ve světě neobvykle astronomický podíl na státních výdajích. Kdežto úzká skupina bohatých Čechů, zahraničního kapitálu vlastnícího české firmy a banky, platí naopak extrémně nízké procento českých státních výdajů! Za této situace, je každé další zvyšování DPH jen plivnutím do tváře obyčejným Čechům! 

Dodatky: ( Stanjurovo vlastní účetnictví za rok 2022 v MS-OFFICE ), (Studie EU o DPH v EN.pdf).

Děkuji všem, které jsem včera potkal, za krásný výlet na Vítkov. Bylo báječné se s Vámi potkat.

Je úterý 2. květen 05.22.  Děkuji za pomoc, dary i nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vaší podpoře. Snad tomu tak bude i nadále přes tuto finanční mizérii a drahotu, která mě tíží stejně jako Vás.  Mail, na mne kpv0249@gmail.com. Poslední video pořady jsem natočil 8. dubna, a najdete ho zde, a 11. dubna, a najdete ho zde. Mějte se krásně a staňte se politiky, jinak ty prohnilé nikdo nenahradí! 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář