MAP 1648 EU žebrala v Pekingu, aby Čína nakupovala více evropských potravin! Proč? Aby byly ještě dražší. Děsivá analýza srovnání cen evropských sýrů v Africe a v Česku! Hrozné grafy likvidace českých a slovenských sýráren ukazují na jediné – dnešní drahota byla vyvolána Bruselem úmyslně, aby Západ měl odbyt na své předražené potraviny! Fiala se z toho ještě raduje!

Dnes Vám na obyčejném sýru a jednoduché analýze jeho evropské výroby, spotřeby a cen dokážeme, jak je česká fialová vláda ekonomicky imbecilní. 

(Foto: Zaměstnanci evropského řetězce Auchan v prodejně na africkém Pobřeží slonoviny. Pivo Heinenken tam místním zbohatlíků prodávají za 17.50 CZK, a to je teprve začátek.)

Před týdnem navštívili Emanuel Macron a bruselská Ursula Peking. Ač oba dva sledovali politiku diametrálně rozdílného přístupu Evropy vůči Číně, oba dva se perfektně shodli v jediném, a to v tom, že prosili, aby Číňané odebírali více evropských potravin.  (Viz Macron, viz Ursula.) Vyrábět a vyvážet potraviny je pro každý stát ekonomický poklad, který má pozitivní dopad jak na státní rozpočet, tak zejména na ekonomickou prosperitu periférie každého státu, protože potraviny se vyrábějí hlavně v těchto evropskými státy zanedbávaných oblastech. Co pochopili Macron i Ursula, je evidentně nad schopností chápání profesora Fialy.  

V Česku se včera, na velikonoční pondělí, ozval vládnoucí lidojed |Petr Fiala a ústy svého poradce Křečka nechal Čechům vytroubit, že když mají kvůli fialové drahotě hlad, mají se jít najíst do Polska. A dodal, že vláda nikomu, ani demonstrantům  ustupovat nebude, a že za vysoké ceny potravin nemůže vláda, ale jacísi monopolisté, kteří ovládají celé české zemědělství, potravinářství i prodej potravin. A oznámil, že ceny potravin časem přirozeně klesnou! A, že vláda nebude zasahovat do cen potravin, protože kdyby jejich cenu  svým nařízením a snížením daní srazila, byl by v Česku potravin nedostatek!

Potravin by v Česku rozhodně nebyl nedostatek, kdyby Fiala jejich ceny snižoval, protože Macron i Ursula přeci minulý týden v Pekingu požadovali, aby od Evropy Číňané nakoupili přebytečné potraviny. Čínský trh s potravinami je 150 krát větší než český trh s potravinami, takže Fiala nemá žádnou šanci, tím, že začne něco s cenami potravin podnikat, způsobit jejich evropský nedostatek.

V Evropě je evidentní nadbytek sýrů. Sýr Veselá Kráva 1 kus 120gramů tak nyní nakoupíte v evropském mezinárodním obchodním řetězci Auchan na africkém Pobřeží slonoviny za pěkných  30 CZK! Ta samá Veselá kráva se prodává v Česku za průměrných 50 CZK, při akcích za 35 CZK. Proč jsou tedy sýry v Česku tak drahé, když v Africe jsou evropské sýry tak levné!?

Odpověď dávají následující přepočítané oficiální údaje EU, (1. číslo,) kolik balení 120gr sýra bylo vyvezeno na hlavu jednoho občana z každé země EU mimo EU v roce 2022, a, (druhé číslo,) celkovou produkci sýra v kg na jednoho občana. Druhá čísla mají link na grafy vývoje výroby sýrů od roku 1960. Z grafů snadno zjistíte, že Česko i Slovensko po roce 1989 ,a po vstupu do EU, byly jako jediné země EU zasaženy likvidací výroby sýru. Všechny ostatní země EU trvale vyrábějí více sýra, některé zvýšily jeho produkci i o 300%, jen my opět nestíháme! Slováci se podívejte na svůj odkaz. Jste jediná země Evropy, která zredukovala od roku 1990 svou produkci sýra, a to na neuvěřitelnou 1/2!

  1. Irsko                    236                         56
  2. Dánsko                190                         83
  3. Kypr                     169
  4. Holandsko          95                            78
  5. Belgie                  49                             10
  6. Lotyšsko             45
  7. Itálie                    24                            22
  8. Francie                20                           28
  9. Řecko                   20                           20
  10. Rakousko            20                           21
  11. Německo             19                            28
  12. Polsko                  16                            23
  13. Maďarsko           13
  14. Bulharsko           12                            15
  15. Estonsko             11
  16. Lucembursko      9
  17. Slovinsko             9
  18. Chorvatsko          8
  19. Litva                      7                             35
  20. Španělsko            6                                9
  21. Slovensko            6                               8
  22. Malta                    6
  23. Švédsko                5
  24. Finsko                  5
  25. Česko                    4                               13
  26. Portugalsko         3
  27. Rumunsko           2

Tabulky vývoje výroby sýra a schopnosti jej se ziskem vyvážet do Číny i Afriky jednoznačně dokazují chybnou politiku vlády ODS. Oba dramatické poklesy výroby sýrů v Česku – 1991 až 1995, a 2006 až 2013 jsou spojeny právě s vládami ODS! Drahota panuje rovněž tak hlavně za vlád ODS. Vyrábět sýr je přitom jednoduché, je k tomu pouze třeba země, která mlékem a strdím oplývá. O tom v případě Čech není pochyb, protože praotec Čech, když vystoupal na Říp a rozhlédl se, tak nadšeně zvolal: To je ona, země zaslíbená, mlékem a strdím oplývající! 

Je úterý 11.duben 02.51. Děkuji za pomoc, dary i nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vaší podpoře. Snad tomu tak bude i nadále přes tuto finanční krizi a drahotu, která mě tíží stejně jako Vás.  Mail, na mne kpv0249@gmail.com.  Poslední mluvený pořad jsme zatím natočili, jak jsem slíbil 8. dubna, a najdete ho zde. Dnes jdu natáček do Protiproudu další pořad, ten najdete v 16. hodin zde. Mějte se krásně. 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář