MAP 1536 Krach Česka díky fialové politice! Šéf Škody vyhlásil konec!

V dnešní analýze vysvětlíme pomocí jednoduchého příkladu, proč se české a slovenské řítí do propasti. Včera 11. prosince zveřejnila čínská média zprávu, že šéf Škoda Auto Klaus Zellmer oznámil odchod Škody z Číny v důsledku vysoké konkurence na čínském automobilovém trhu. 

Toto auto (foto) Škoda Kamiq, vybavené motorem 1,5 litru je na čínském trhu za 348 tisíc CZK tedy neprodejné! A Škodě se ho nevyplatí v Číně, stejně jako další auta vyrábět!

Toto auto (foto) Škoda Kamiq, vybavené motorem 1,5 litru je na českém trhu za 581 800 CZK. Auto je vyrobené v Česku.

Čím je dán rozdíl v ceně? Daň zaplacená v Číně při koupi auta KAMIQ je 5%, tedy jen 16 600 CZK! Čínská vláda totiž s účinností od 1.června 2022, aby podpořila domácí automobilový průmysl, snížila daň (DPH) z nákupu nového auta z 10% na 5%, v případě, že auto stojí nejvíce 100 tisíc juanů (332 tisíc CZK) bez daně, a má menší objem motoru než 2 litry! Daň zaplacená v Česku za koupi stejného auta je ale 100 974 CZK, a žádné slevy Fiala ani Brusel, aby podpořili domácí automobilový průmysl nevyhlásili!

Číňan tedy ušetří při nákupu stejného auta jako Čech 84 384 CZK na dani a 148 826 na ceně auta! Celkem tedy 233 210 CZK. A to prosím pěkně má už Číňan stejný průměrný plat jako Čech, levnější potraviny a energie za hubičku! (Podrobně v MAP 1528.) Nižší daně v Číně než v Česku jsou už jen třešničkou na dortu pro Číňany, a vyšší daně v Evropě hřebíčkem do rakve pro Čechy a Slováky!

Brusel a Fiala, na rozdíl od Číny, neposkytují slevy na levná auta pro obyčejné lidi, ale Brusel poskytuje 225 000 CZK dotaci na drahý elektromobil! Díky drahým energiím, je v EU drahý i hliník, i ocel, které jsou hlavní položkou při výrobě auta! Sečteno, podtrženo – není divu, že evropská auta jsou už nekonkurenceschopná na světových trzích! Evropa vyvážela osobní auta ještě loni jako svůj hlavní produkt!

Proč jsou auta Škoda v Číně neprodejná – inu, díky českým Tchaj-wancům Vystrčilovi (ODS), Hříbovi a Lipavskému (Piráti). Tak dlouho nadávali na Čínu, až si žádný Číňan nic typicky českého nekoupí! 

Proč jsou auta Škoda v Česku tak drahá – inu, co chcete od předsedy české vlády Fialy, aby měl za ekonomické myšlení, když na něj prasklo, že dokázal ve spolupráci s Rakušanem (STAN) zkrachovat i obyčejnou vysokou školu, v jejímž vedení celá léta seděli! A teď zkrachují Česko! Fiala k tomu vzkázal, že se věnoval vzdělávací stránce školy, a o ekonomiku se nezajímal! To je podobné jako teď, kdy se věnuje Ukrajincům, a o Čechy se nezajímá!

Je 03.58 pondělí 12.prosince. Přeji všem veselé vánoce a děkuji Vám za dary i za pomoc. Gargamel. Minulá analýza už má video.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář